- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
Про схвалення проекту змін та доповнень до Положення про порядок збільшення (зменшення) розміру статутного фонду акціонерного товариства, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 08.04.98 N 44 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2000 р. N 158)
1. Схвалити проект змін та доповнень до Положення про порядок збільшення (зменшення) розміру статутного фонду акціонерного товариства, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 08.04.98
N 44 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2000 р.
N 158, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.10.2000 за N 753/4974) (додається).
2. Керівнику апарату Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - керівник апарату Комісії) М. Непрану забезпечити: опублікування повідомлення про оприлюднення проекту в офіційному друкованому виданні Комісії:
- оприлюднення проекту та аналізу впливу регуляторного акта на офіційному сайті Комісії;
- подання проекту на погодження до Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва;.
- винесення протягом місяця після закінчення терміну для надання пропозицій та зауважень на засідання Комісії.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на керівника апарату Комісії М. Непрана.
Протокол засідання Комісії від 26 січня 2005 р. N 1 |
СХВАЛЕНО
Рішення Державної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
26.01.2005 N 47
ПРОЕКТ ЗМІН
до Положення про порядок збільшення (зменшення) розміру статутного фонду акціонерного товариства, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 08.04.98 р. N 44 ( vr044312-98 ) (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2000 р. N 158 ( z0753-00 ), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.10.2000 р. за N 753/4974)
1. Передостанній абзац пункту 6 розділу II викласти у такій редакції:
"У разі збільшення розміру статутного фонду за рахунок джерел, передбачених у п. 2 цього Положення, не більш ніж на 1/3 за рішенням правління (за умови, що таке передбачено статутом товариства), власники іменних акцій повідомляються персонально письмово способом, передбаченим статутом товариства згідно з чинним законодавством України, до початку проведення відкритої підписки на акції (у відкритих акціонерних товариствах), чи розподілу акцій додаткового випуску (у закритих акціонерних товариствах), чи надання акціонерами заяв товариству щодо їх згоди на направлення нарахованої кожному з них суми дивідендів на збільшення розміру статутного фонду".
2. Підпункт "а" пункту 7 розділу II викласти в такій редакції:
"порядок реалізації переважного права акціонерів на придбання акцій, що випускаються додатково, у кількості, пропорційній їх частці у статутному фонді на дату початку проведення першого етапу підписки на акції;".
3. Підпункт "г" пункту 9 розділу II викласти у такій редакції:
"надання акціонерами заяв товариству щодо їх згоди на направлення нарахованої кожному з них суми дивідендів на збільшення розміру статутного фонду та укладання договору на придбання акцій додаткового випуску;".
4. Підпункт "ґ" пункту 9 розділу II викласти у такій редакції:
"внесення та реєстрація змін до статуту товариства, пов'язаних зі збільшенням розміру статутного фонду, на розмір, підтверджений заявами акціонерів щодо їх згоди на направлення нарахованої кожному з них суми дивідендів на збільшення розміру статутного фонду;".
5. Абзац 1 пункту 10 розділу III викласти в такій редакції:
"Усі акціонери акціонерного товариства мають рівне переважне право на придбання акцій, що випускаються додатково, у кількості, пропорцій їх частці у статутному фонді на дату прийняття рішення про емісію акцій (для закритих акціонерних товариств) або на дату початку проведення першого етапу підписки на акції (для відкритих акціонерних товариств)".
6. Абзац 2 пункту 11 розділу III викласти в такій редакції:
"- на першому етапі реалізується переважне право акціонерів на придбання акцій, що випускаються додатково, у кількості, пропорцій їх частці у статутному фонді на дату початку проведення першого етапу підписки на акції;".
7. Підпункт "б" пункту 17 розділу IV викласти в наступній редакції:
"шляхом купівлі товариством частини випущених акцій з метою зменшення їх загальної кількості".
8. Пункт 18 розділу IV доповнити передостаннім абзацом у наступній редакції:
"Зменшення статутного капіталу акціонерного товариства шляхом купівлі та погашення частини акцій допускається, якщо така можливість передбачена у статуті товариства".
9. Підпункт "г" пункту 20 розділу IV викласти в наступній редакції:
"прийняття загальними зборами акціонерів рішення щодо внесення змін до статуту акціонерного товариства, пов'язаних зі зменшенням розміру статутного фонду, та реєстрація цих змін;".
Начальник управління корпоративних фінансів | А.Борисенко |
Додаток
АНАЛІЗ ВПЛИВУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА
1. Проблема, яку передбачається розв'язати шляхом державного регулювання
Відповідно до абзацу 1 пункту 10 розділу III Положення про порядок збільшення (зменшення) розміру статутного фонду акціонерного товариства, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 08.04.98
N 44 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2000
N 158, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.10.2000 за N 753/4974) (далі - Положення), усі акціонери акціонерного товариства мають рівне переважне право на придбання акцій, що випускаються додатково, у кількості, пропорцій їх частці у статутному фонді на дату прийняття рішення про емісію акцій.
Згідно з абзацом 2 пункту 11 розділу III
Положення підписка на акції відкритого акціонерного товариства здійснюється у два етапи. На першому етапі реалізується переважне право акціонерів на придбання акцій, що випускаються додатково, у кількості, пропорційній їх частці у статутному фонді на дату прийняття рішення про емісію акцій.
При здійсненні підписки на акції відкритих акціонерних товариств виникають ситуації, за якої особи, що є акціонерами на дату початку проведення підписки, не можуть скористатися своїм переважним правом у зв'язку з тим, що вони не були акціонерами товариства на дату прийняття рішення про емісію акцій, а особи, які не є акціонерами на дату проведення підписки, користуються переважним правом на придбання акцій, що випускаються додатково.
................Перейти до повного тексту