1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
26.01.2005 N 27
Про схвалення Методичних рекомендацій щодо доступу акціонерів та інших заінтересованих осіб до інформації про акціонерне товариство
Відповідно до підпункту 16 статті 7 Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Схвалити Методичні рекомендації щодо доступу акціонерів та інших заінтересованих осіб до інформації про акціонерне товариство (додаються).
2. Керівнику апарату Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Непрану М.І. забезпечити опублікування цього рішення відповідно до чинного законодавства.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Керівника апарату Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Непрана М.І.
Голова Комісії А.Балюк
Протокол засідання Комісії
від 26 січня 2005 р. N 1
СХВАЛЕНО
Рішення Державної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
26.01.2005 N 27
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо доступу акціонерів та інших заінтересованих осіб до інформації про акціонерне товариство
Методичні рекомендації щодо доступу акціонерів та інших заінтересованих осіб до інформації про акціонерне товариство (далі - Методичні рекомендації) розроблені відповідно до Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Закону України "Про господарські товариства", Закону України "Про інформацію", Принципів корпоративного управління, затверджених рішенням Комісії від 11.12.2003 року N 571.
1. Загальні положення
1.1. Методичні рекомендації мають рекомендаційний характер і не розповсюджуються на надання інформації органам державної влади.
1.2. Мета Методичних рекомендацій полягає у сприянні прийняттю акціонерними товариствами відповідних внутрішніх документів, направлених на забезпечення потреби акціонерів, потенційних інвесторів, інших заінтересованих осіб щодо доступу до достовірної інформації про акціонерне товариство та його діяльність.
1.3. Інформаційна політика акціонерного товариства має бути спрямована на досягнення найбільш повної реалізації прав акціонерів на одержання інформації, яка може істотно вплинути на прийняття ними інвестиційних та управлінських рішень, а також на захист конфіденційної інформації про акціонерне товариство.
1.4. Порядок надання (одержання) інформації, віднесеної до державної таємниці, встановлюється і здійснюється відповідно до законодавства про цю інформацію.
1.5. Терміни, які вжиті в цих Методичних рекомендаціях мають таке значення:
інформація про акціонерне товариство - документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що відбулися та/або відбуваються в акціонерному товаристві. Інформація про акціонерне товариство розкриває відомості про: а) власне товариство; б) його фінансово-господарську діяльність; в) цінні папери товариства.
розкриття інформації - надання інформації про акціонерне товариство всім заінтересованим в цьому особам з урахуванням обмежень, установлених чинним законодавством, статутом та внутрішніми документами товариства.
істотна інформація - інформація про значні зміни у діяльності акціонерного товариства.
суб'єкти інформаційних відносин - відповідно до цих Методичних рекомендацій - акціонерні товариства, усі заінтересовані особи: громадяни та юридичні особи України, громадяни та юридичні особи інших держав, міжнародні організації та особи без громадянства.
заінтересована особа - юридична чи фізична особа, яка бажає отримати інформацію та має на це право. До заінтересованих осіб відносяться: а) акціонери; б) потенційні інвестори; в) кредитори; г) контрагенти з правочину; д) інші особи, що виявили заінтересованність в отриманні відповідної інформації.
інформаційний запит акціонера або іншої заінтересованої особи до акціонерного товариства - звернення з вимогою про надання можливості ознайомлення з офіційними документами. Запит може бути індивідуальним або колективним.
2. Основні принципи інформаційної політики акціонерного товариства
2.1. Основними принципами інформаційної політики акціонерного товариства є прозорість, регулярність, оперативність, доступність, вірогідність, повнота, збалансованість, рівноправність, захищеність.
2.2. Принцип прозорості означає максимально можливу інформаційну відкритість акціонерного товариства для акціонерів та інших заінтересованих осіб, обов'язковий розгляд акціонерним товариством ініціатив, зауважень, пропозицій, запитів, наданих у встановленому порядку, обов'язковість та своєчасність інформування заявників про прийняті заходи з наданням їм відповідної інформації.
2.3. Принцип регулярності означає, що акціонерне товариство на регулярній основі надає своїм акціонерам та іншим заінтересованим особам інформацію про акціонерне товариство, використовуючи існуючі засоби інформування.
2.4. Принцип оперативності означає, що акціонерне товариство у найбільш короткий термін інформує акціонерів та інших заінтересованих осіб про істотні події та факти, що стосуються їх інтересів та діяльності акціонерного товариства.
2.5. Принцип доступності означає, що способи доведення істотної інформації про акціонерне товариство до акціонерів та інших заінтересованих осіб забезпечують їм вільний та необтяжливий доступ до такої інформації.
2.6. Принцип вірогідності означає, що акціонерне товариство інформує та надає своїм акціонерам та іншим заінтересованим особам достовірну перевірену інформацію, що відповідає дійсності.
2.7. Принцип повноти означає, що акціонерне товариство надає про себе інформацію, достатню, щоб сформувати вичерпне усвідомлення акціонерів та інших заінтересованих осіб щодо питань, які їх цікавлять.
2.8. Принцип збалансованості означає, що акціонерне товариство виходить з оптимального балансу відкритості та прозорості з одного боку, та конфіденційності - з іншого.
2.9. Принцип рівноправності означає, що акціонерне товариство забезпечує рівні права і можливості в одержанні та доступі до інформації для всіх акціонерів.
2.10. Принцип захищеності означає, що акціонерне товариство застосовує належні засоби захисту інформації, які складають державну, службову та комерційну таємницю.
3. Правила розкриття інформації
3.1. Відповідальність за розкриття інформації про діяльність акціонерного товариства несе його виконавчий орган. Виконавчий орган розробляє порядок надання інформації акціонерам та іншим заінтересованим особам, який схвалюється наглядовою радою та затверджується загальними зборами акціонерів.
3.2. Порядок надання інформації акціонерам та іншим заінтересованим особам може бути встановлений статутом акціонерного товариства.
3.3. Наглядова рада здійснює контроль за дотриманням установленого порядку надання інформації акціонерам та іншим заінтересованим особам.
3.4. Акціонерне товариство розкриває наступну інформацію про свою діяльність (крім інформації, обмеження щодо якої встановлено чинним законодавством, а також такої, що витікає із зобов'язань акціонерного товариства):
3.4.1. Періодичну інформацію про виробничу, фінансово-господарську та внутрішньо-корпоративну діяльність акціонерного товариства;
3.4.2. Інформацію про події та результати діяльності акціонерного товариства;
3.4.3. Інформацію про соціальну політику акціонерного товариства;
3.4.4. Інформацію про діяльність акціонерного товариства у сфері екології;
3.4.5. Інформацію щодо публікацій, інтерв'ю у засобах масової інформації представників акціонерного товариства, прес-релізи акціонерного товариства.
3.5. З метою реалізації права акціонерів на інформацію, а також забезпечення оперативності в її отриманні акціонерами та іншими заінтересованими особами, акціонерне товариство використовує такі засоби інформування:
3.5.1. Надання (пересилання) документарної інформації (у паперовому вигляді).
3.5.2. Надання інформації на електронних носіях (у випадках, установлених статутом або внутрішнім положенням товариства).
3.5.3. Розкриття інформації через засоби масової інформації.
3.5.4. Інформування через мережу Інтернет.
3.5.5. Інформування через публічні виступи, а також під час зустрічей посадових осіб акціонерного товариства з акціонерами та іншими заінтересованими особами.
3.6. Посадові особи акціонерного товариства проводять регулярні зустрічі з акціонерами та з іншими заінтересованими особами з метою обговорення питань розвитку та діяльності акціонерного товариства.
3.7. Акціонерне товариство проводить брифінги (прес-конференції) посадових осіб у зв'язку з оприлюдненням результатів діяльності, проведення загальних зборів акціонерів та інших корпоративних подій.
3.8. Акціонерне товариство розміщає на власному веб-сайті (у разі його наявності) усі найбільш значимі повідомлення і документи, у необхідних випадках друкує та поширює брошури і буклети.
Рекомендується на веб-сайті акціонерного товариства розміщувати: текст статуту і зміни до нього; річні та щоквартальні звіти; інформацію про емісію цінних паперів; аудиторські висновки; інформацію про істотні факти; інформацію, що стосується проведення загальних зборів акціонерів і рішень наглядової ради, інформацію щодо стратегії розвитку акціонерного товариства.
3.9. Акціонерне товариство має розкривати інформацію про всі угоди, предметом яких є майно, вартість якого складає 10 і більше відсотків чистих активів товариства, та про угоди, які можуть суттєво вплинути на ринкову вартість акцій.

................
Перейти до повного тексту