- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Л И С Т
28.11.2002 N 11512/14
Згідно зі ст.
7 Закону України
"Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", основними завданнями Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є здійснення державного регулювання й контролю за випуском, обігом цінних паперів та їхніх похідних на території України, а також усунення порушень законодавства у цій сфері в межах своїх повноважень.
На підставі аналізу норм чинного законодавства повідомляємо, що згідно із Законом України
"Про власність" акція є об'єктом приватної власності. Право власності - це врегульовані законом суспільні відносини щодо володіння, користування й розпорядження майном.
Відповідно до ст.
28 Закону України
"Про господарські товариства" акція може бути придбана на підставі договору з її власником у порядку спадкоємства громадян або правонаступництва юридичних осіб та з інших підстав, передбачених законодавством. Перехід і реалізація права власності на акції здійснюється відповідно до законодавства України. Таким чином, акціонер може подати, обміняти, подарувати або заповісти належні йому акції.
Відповідно до ст.
228 Цивільного кодексу України продаж майна проводиться за цінами, що встановлюються за погодженням сторін, якщо інше не передбачено законодавчими актами. Покупцем акцій може виступати як фізична, так і юридична особа.
Згідно зі ст.
32 Закону України
"Про господарські товариства", покупцем акцій може бути емітент цінних паперів (тобто те товариство, акції якого є у вашій власності), якщо він використовує для їх викупу суми, що перевищують статутний фонд. При цьому варто зазначити, що акціонери не мають права вимагати від емітента викупу належних їм акцій. Цей висновок грунтується на загальних нормах цивільного права.
Отже, для здійснення відчуження будь-якого майна, в тому числі й цінних паперів, потрібно укласти договір із стороною, яка має намір його придбати.
Начальник управління І.Грібенко
"Урядовий кур'єр", N 11, 21.01.2003 р.
Перейти до повного тексту