1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
09.12.2014 № 1699
Про Громадську раду при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 982 від 10.07.2015 )
З метою здійснення заходів щодо забезпечення безперервності у проведенні консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики у сфері фондового ринку та цінних паперів із залученням Громадської ради при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, відповідно до підпункту 8 пункту 4 та п. 13 Положення про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1063/2011, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити склад Громадської ради при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, обраний на установчих зборах Громадської Ради при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку 16 липня 2014 року (додається).
2. Погодити Положення про Громадську раду при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (додається).
3. Управлінню внутрішнього аудиту та комунікацій (Збаражській О.Є.) забезпечити опублікування цього рішення в офіційних друкованих виданнях НКЦПФР.
4. Управлінню інформаційних технологій та діловодства (Заїці А.Л.) забезпечити оприлюднення цього рішення на веб-сайті НКЦПФР.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Назарчука М.І.
Голова Комісії Д. Тевелєв
Протокол засідання Комісії
від 09.12.2014 р. № 60
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення НКЦПФР
09.12.2014 № 1699
СКЛАД
Громадської ради при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку
Прізвище, ім'я, по батькові Назва інституту громадського суспільства
1 АМІТАН
Олена Анатоліївна
Всеукраїнська благодійна організація "Фонд соціальної інтеграції і захисту прав людей з хронічними психічними розладами "Повернення в співтовариство"
2 АМФІТЕАТРОВ
Олексій Дмитрович
Всеукраїнська громадська організація "Українське товариство оцінювачів"
3 ВОЛКОВСЬКА
Вікторія Олегівна
Всеукраїнська асоціація кредитних спілок
4 ГЕРАСИМЕНКО
Павло Михайлович
Громадська організація "Українське юридичне товариство"
5 КИЙ
Олексій Миколайович
Професійна асоціація реєстраторів і депозитаріїв
6 КОЛЕСНИК
Олег Миколайович
Українська асоціація інвестиційного бізнесу
7 КРУГОВА
Олена Олегівна
Громадська організація "Комітет сприяння боротьбі з економічною злочинністю і корупцією"
8 ЛЕОНОВ
Дмитро Анатолійович
Журнал "Акціонерне товариство" (Інформаційне агентство ТОВ "Джі Ес Сі - Інформ")
9 ЛУК'ЯНЕНКО
Дмитро Григорович
Громадська організація "Фундація сприяння європейської інтеграції"
10 ОКУНЄВ
Олександр Йосипович
Громадська організація "Професійна асоціація корпоративного управління"
11 ОЛІФЕР
Галіна Іванівна
Асоціація "Український кредитно-банківський союз"
12 ПЕТРЕНКО
Володимир Онікійович
Громадська спілка "Асоціація акціонерних товариств"
13 ПЕТРИК
Євген Олексійович
Українська професійна асоціація по захисту інвесторів, кредиторів та страхувальників
14 РИБАЛЬЧЕНКО
Андрій Анатолійович
Національна асоціація недержавних пенсійних фондів України та адміністраторів недержавних пенсійних фондів
15 СІЧЕВЛЮК
Володимир Антонович
Благодійний фонд підтримки та розвитку підприємництва "XXI століття"
16 СТУПАК
Олена Володимирівна
Друкований засіб масової інформації "Фондовий ринок. Київ" (ТОВ "Емкон")
17 ТИМЧЕНКО
Тетяна Анатоліївна
Всеукраїнська громадська організація "Асоціація адвокатів України"
18 ФЕДОРЕНКО
Анатолій Васильович
Асоціація юристів фондового ринку
19 ШАПРАН
Віталій Сергійович
Громадська організація "Українське товариство фінансових аналітиків"
ПОГОДЖЕНО СХВАЛЕНО
Рішення Національної комісії Рішення Громадської ради
з цінних паперів та фондового ринку (протокол
09.12.2014 № 1699 16.07.2014 № 1)
ПОГОДЖЕНО СХВАЛЕНО
у редакції рішення Національної у редакції рішення
комісії з цінних паперів Громадської ради
та фондового ринку (протокол від
від 10.07.2015 р. № 982 17.06.2015 р. № 7)
ПОЛОЖЕННЯ
про Громадську раду при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (у новій редакції)
1. Громадська рада при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Громадська рада) є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики у сфері розвитку та регулювання ринку цінних паперів в Україні.
2. У своїй діяльності Громадська рада керується Конституцією України, законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.
Положення про Громадську раду розробляється Громадською радою та затверджується Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, при якій утворено Громадську раду (далі - орган).
Положення про Громадську раду оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу протягом трьох робочих днів з моменту затвердження.
Розроблення та затвердження змін до Положення про Громадську раду здійснюється у тому ж порядку, що і розроблення та затвердження Положення про громадську раду.
Організація роботи Громадської ради здійснюється відповідно до Регламенту Громадської ради при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, який затверджується рішенням Громадської ради.
3. Основними завданнями Громадської ради є:
- сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами;
- здійснення громадського контролю за діяльністю органу;
- сприяння врахуванню органом громадської думки під час формування та реалізації державної політики у сфері розвитку та регулювання ринку цінних паперів.
4. Громадська рада відповідно до покладених на неї завдань:
1) готує та подає органу пропозиції до орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю, а також щодо проведення консультацій, не передбачених таким планом;
2) готує та подає органу пропозиції щодо організації консультацій з громадськістю;
3) подає органу обов'язкові для розгляду пропозиції з питань, щодо яких орган проводить консультації з громадськістю, а також щодо підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики у відповідній сфері, удосконалення роботи органу;
4) проводить відповідно до законодавства громадську експертизу діяльності органу (згідно Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 р. № 976, зі змінами та доповненнями) та громадську антикорупційну експертизу проектів нормативно-правових актів, які розробляє орган;
5) здійснює громадський контроль за врахуванням органом пропозицій та зауважень громадськості, забезпечення ним прозорості та відкритості своєї діяльності, доступу до публічної інформації, яка знаходиться у його володінні, а також дотриманням ним нормативно-правових актів, спрямованих на запобігання та протидію корупції;
6) інформує в обов'язковому порядку громадськість про свою діяльність, прийняті рішення та їх виконання на офіційному веб-сайті органу та в інший прийнятний спосіб;
7) збирає, узагальнює та подає органу інформацію про пропозиції інститутів громадянського суспільства щодо вирішення питань, які мають важливе суспільне значення;
8) організовує публічні заходи для обговорення актуальних питань розвитку ринку цінних паперів;
9) готує та оприлюднює щорічний звіт про свою діяльність.
5. Громадська рада має право:
1) утворювати постійні та тимчасові робочі органи (правління, секретаріат, комітети, комісії, експертні групи тощо);
2) залучати до роботи ради працівників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, представників вітчизняних та міжнародних інститутів громадянського суспільства, експертних і наукових організацій, підприємств, установ та організацій (за згодою їх керівників), а також окремих фахівців (за згодою);
3) організовувати і проводити семінари, конференції, засідання за круглим столом та інші заходи;
4) отримувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для забезпечення діяльності ради;
5) отримувати від органу проекти нормативно-правових актів з питань, що потребують проведення консультацій з громадськістю, у триденний строк після початку таких консультацій.
Члени Громадської ради мають право доступу в установленому порядку до приміщень, в яких розміщений орган.
6. До складу Громадської ради можуть бути обрані представники громадських об'єднань, релігійних, благодійних організацій, творчих спілок, професійних спілок та їх об'єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об'єднань, недержавних засобів масової інформації (далі - інститути громадянського суспільства), які зареєстровані в установленому порядку і провадять діяльність на території України.
До складу Громадської ради можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які провадять свою діяльність у сфері, що пов'язана з діяльністю органу, та в статуті (положенні, свідоцтві про державну реєстрацію засобу масової інформації) яких визначені відповідні цілі і завдання діяльності.
Інститут громадянського суспільства незалежно від своєї організаційної структури та наявності місцевих осередків (відокремлених підрозділів, філій, представництв, місцевих організацій тощо) для участі в установчих зборах делегує одного представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради.
До складу Громадської ради не можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які є народними депутатами України, депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад, посадовими особами органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та місцевого самоврядування.
7. Склад Громадської ради формується на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за осіб, які особисто присутні на установчих зборах та кандидатури яких внесені інститутами громадянського суспільства.
Кількісний склад громадської ради визначається установчими зборами та не може становити більш як 35 осіб.
Строк повноважень складу громадської ради - два роки.
До складу Громадської ради може бути обрано не більше ніж по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства.
Членство в Громадській раді є індивідуальним.
8. Для формування складу Громадської ради орган не пізніше ніж за 60 календарних днів до визначеної дати проведення установчих зборів утворює ініціативну групу з їх підготовки за участю інститутів громадянського суспільства (далі - ініціативна група).
Якщо при органі вже утворена громадська рада і її повноваження не були припинені достроково, то ініціативна група утворюється органом не пізніше ніж за 60 календарних днів до закінчення її повноважень.
У такому разі кількісний та персональний склад ініціативної групи орган затверджує з урахуванням пропозицій громадської ради.

................
Перейти до повного тексту