- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
N 42 від 20.11.97 м.Київ Протокол засідання Комісії від 20 листопада 1997 р. N 29 |
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної
комісії з цінних паперів та фондового ринку
N 251 від 26.02.2013 )
Про затвердження Положення про порядок реєстрації акцій та облігацій іноземних емітентів в Україні
1. Затвердити Положення про порядок реєстрації акцій та облігацій іноземних емітентів в Україні.
2. Положення набуває чинності згідно з чинним законодавством.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Члена Комісії О.Бойко.
Голова Комісії | О.Мозговий |
Затверджено
рішенням Державної комісії
з цінних паперів та фондового
ринку від 20 листопада 1997 р.
N 42
Положення про порядок реєстрації акцій та облігацій іноземних емітентів в Україні
I. Загальні положення
1.2. Відповідно до цього положення реєстрації підлягають акції і облігації іноземних емітентів (далі - іноземні цінні папери). Дія цього Положення не поширюється на емітентів цінних паперів, якими виступають - держава, муніципальні органи.
1.3. Іноземні цінні папери допускаються для обігу на території України після їх реєстрації у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
1.4. Іноземні цінні папери, що пропонуються для обігу на території України повинні бути розміщенні в депозитарній установі країни їх походження.
1.5. Іноземні цінні папери, які пропонуються для обігу на території України повинні мати лістинг на фондовій біржі або допущені до обігу у торговельно-інформаційній системі в країні їх походження та мати лістинг на одній із наступних фондових бірж: Нью-Йоркській, Американській, Токійській, Торонтській, Гонконгській, Франкфуртській, Лондонській.
1.6. Оплата за іноземні цінні папери здійснюється відповідно до чинного законодавства України.
1.7. Іноземний емітент, цінні папери якого обертаються на території України, повинен виконувати вимоги чинного законодавства України.
1.8. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку визначає максимальну кількість іноземних цінних паперів, які можуть бути допущені до обігу на території України.
1.9. Особа, що пропонує іноземні цінні папери для продажу на території України повинна забезпечити можливість ознайомлення українських інвесторів з проспектом емісії та звітом емітента за останній завершений фінансовий рік, які повинні бути засвідчені відповідно до законодавства країни його видачі, перекладені на українську мову та легалізовані у консульській установі України, якщо міжнародними договорами, у яких бере участь Україна, не передбачено інше, крім того, зазначені документи можуть бути також засвідчені у посольстві відповідної держави в Україні та легалізовані в МЗС.
1.10. Реєстрація іноземних цінних паперів, які пропонуються для обігу на території України, що провадиться Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, не може розглядатись як гарантія вартості цих цінних паперів.
1.11. Відповідальність за достовірність даних та документів, які подаються до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку для реєстрації іноземних цінних паперів, несе емітент та особа, що пропонує іноземні цінні папери для продажу їх на території України.
1.12. Забороняється оплата українських цінних паперів іноземними цінними паперами.
1.13. Забороняється відчуження іноземних цінних паперів, які обертаються на території України, однією особою іншій, якщо іноземні цінні папери не зареєстровані в Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
1.14. Іноземні цінні папери підлягають обігу на території України тільки через біржі або торговельно-інформаційні системи.
1.15. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку може призупинити обіг іноземних цінних паперів на території України у разі порушення чинного законодавства України емітентом іноземних цінних паперів та/або особами причетними до обігу іноземних цінних паперів, а також у разі виявлення відомостей про припинення обігу іноземних цінних паперів в країні їх походження або на території інших держав.
1.16. Особа, що пропонує іноземні цінні папери для продажу їх на біржі або торговельно-інформаційній системі, повинна надати документи до відповідної вищезазначеної установи, що підтверджують реєстрацію цих цінних паперів.
1.17. Біржа або торговельно-інформаційна система при продажу іноземних цінних паперів повинні перевіряти їх реєстрацію в Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
1.18. Іноземний емітент, цінні папери якого обертаються на території України, повинен надавати до Державної комісії з ціних паперів та фондового ринку звітність, що передбачена ст.
24 та ст.
25 Закону України
"Про цінні папери і фондову біржу" та відповідними нормативними актами Комісії, яка повинна бути засвідчена відповідно до законодавства країни його видачі, перекладена на українську мову та легалізована у консульській установі України, якщо міжнародними договорами, у яких бере участь Україна, не передбачено інше, а також зазначений документ може бути засвідчений у посольстві відповідної держави в Україні та легалізований в МЗС.
II. Реєстрація іноземних цінних паперів, що пропонуються для обігу на території України, та інформації про їх випуск
2.1. Реєстрація іноземних цінних паперів, що пропонуються для обігу на території України, та інформації про їх випуск, здійснюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
2.2. Особа, що пропонує іноземні цінні папери для обігу на території України для їх реєстрації повина надати такі документи:
1) заяву на реєстрацію іноземних цінних паперів;
2) документ, що підтверджує реєстрацію даного випуску іноземних цінних паперів в країні їх походження відповідною державною установою, яка регулює обіг цінних паперів;
3) проспект даної емісії іноземних цінних паперів та звіту емітента за останній завершений фінансовий рік;
4) інформацію про випуск іноземних цінних паперів, що пропонуються для обігу на території України, у двох примірниках, яка повинна бути складена відповідно до вимог цього Положення;
5) нотаріально засвідчену копію аудиторського висновку, який повинен бути складений відповідно до міжнародних стандартів, про результати господарської (фінансової) діяльності емітента за останній завершений рік;
6) копію договору про депозитарні відносини української депозитарної установи з іноземною депозитарною установою, яка обслуговує іноземні цінні папери, що пропонуються для обігу на території України;
7) виписка з рахунку ДЕПО іноземної депозитарної установи щодо наявності на рахунку особи, що пропонує іноземні цінні папери для обігу на території України відповідної кількості іноземних цінних паперів;
8) копію документу, що підтверджує сплату державного мита у розмірі, передбаченому чинним законодавством України.
Документи зазначені у підпунктах 2, 3, 5, 7 даного пункту повинні бути засвідчені відповідно до законодавства країни його видачі, перекладені на українську мову та легалізовані у консульській установі України, якщо міжнародними договорами, у яких бере участь Україна, не передбачено інше, крім того документ може бути також засвідчений у посольстві відповідної держави в Україні та легалізовані в МЗС.
................Перейти до повного тексту