1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
20.07.2010 N 1152
Про затвердження Програми попередження фактів випуску та організації обігу цінних паперів, які можуть використовуватись для непродуктивного відпливу капіталів, ухилення від оподаткування, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом
Відповідно до пунктів 18 та 23 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Рекомендацій Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), абзацу шостого підпункту "а" пункту 2 частини третьої Указу Президента України від 17.03.2007 року N 216/2007 "Про рішення Ради національної безпеки та оборони України" з метою попередження фактів випуску та організації обігу цінних паперів, які можуть використовувати для непродуктивного відпливу капіталів, ухилення від оподаткування, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму попередження фактів випуску та організації обігу цінних паперів, які можуть використовуватись для непродуктивного відпливу капіталів, ухилення від оподаткування, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, що додається.
2. Скасувати Програму попередження фактів створення акціонерних товариств з ознаками фіктивності та протидії обігу на ринку цінних паперів акцій таких товариств, затверджену рішенням Комісії від 26.04.2007 р. N 923.
3. Департаменту корпоративних відносин (Амеліну А.І.), департаменту моніторингу фондового ринку (Табалі О.М.) та департаменту з питань контрольно-правової роботи (Машуренку Р.О.) протягом тижня розробити та внести на розгляд Комісії проект рішення щодо визначення ознак товариств (емітентів), цінні папери яких можуть використовуватись для непродуктивного відпливу капіталів, ухилення від оподаткування, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.
4. Департаменту корпоративних відносин (Амеліну А.І.) розробити проект рішення щодо запровадження ведення реєстру товариств (емітентів) та осіб, що можуть бути пов'язані з випуском та організацією обігу цінних паперів, що можуть використовуватись для вищезазначених цілей.
5. Управлінню спільного інвестування (Симоненко О.М.), департаменту моніторингу фондового ринку (Табалі О.М.) у двотижневий термін розробити порядок моніторингу операцій з цінними паперами, які можуть використовуватись для непродуктивного відпливу капіталів, ухилення від оподаткування, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, порядок моніторингу інституційних інвесторів, які мають зазначені цінні папери в портфелях.
6. Департаменту з питань контрольно-правової роботи (Машуренку Р.О.) вжити заходів щодо здійснення планових та позапланових перевірок товариств (емітентів), цінні папери яких можуть використовуватись для непродуктивного відпливу капіталів, ухилення від оподаткування, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом за даними запровадженого реєстру.
7. Управлінню аналітичного забезпечення (Лібанову М.О.) доручити розробити зміни до законів, що стосуються протидії фактам випуску та організації обігу цінних паперів, які можуть використовуватись для непродуктивного відпливу капіталів, ухилення від оподаткування, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.
8. Запровадити щорічний перегляд затвердженої Програми попередження фактів випуску та організації обігу цінних паперів, які можуть використовуватись для непродуктивного відпливу капіталів, ухилення від оподаткування, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, з метою удосконалення та аналізу наслідків її виконання.
9. Управлінню із забезпечення діяльності Голови Комісії, організації роботи засідань Комісії та міжнародних зв'язків (Піскун Н.С.) забезпечити опублікування цього рішення відповідно до вимог чинного законодавства.
10. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.
Голова Комісії Д.Тевелєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Державної
комісії з цінних паперів
та фондового ринку
20.07.2010 N 1152
ПРОГРАМА
попередження фактів випуску та організації обігу цінних паперів, які можуть використовуватись для непродуктивного відпливу капіталів, ухилення від оподаткування, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом

................
Перейти до повного тексту