1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 20 жовтня 2012 року № 1781
Про запит на інформацію Бачинської А.В., зареєстрований в Центральній виборчій комісії 19 жовтня 2012 року за № 21-66-32429
До Центральної виборчої комісії 19 жовтня 2012 року надійшов запит на інформацію Бачинської А.В. про надання відомостей щодо кількості проведених місцевих референдумів в Україні з часу її незалежності, надісланий з Міністерства юстиції України.
Розглянувши вказаний запит на інформацію, Центральна виборча комісія зазначає.
Частиною другою статті 3 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" встановлено, що Комісія та її члени зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Повноваження Центральної виборчої комісії щодо організації підготовки і проведення місцевих референдумів визначено статтею 22 Закону України "Про Центральну виборчу комісію".
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених вказаним Законом.
Згідно з частиною першою статті 19 цього Закону запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
Порядок підготовки і проведення місцевих референдумів регулюється Конституцією України , Законом України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" (далі - Закон), а також іншими законодавчими актами України.
Так, статтею 12 Закону визначено, що місцеві референдуми призначаються відповідними місцевими радами.
Згідно з частиною третьою статті 16 Закону ініціатори проведення зборів з питань місцевого референдуму повинні письмово повідомити про час, місце і мету зборів голову відповідної місцевої ради, у межах території якої пропонується провести місцевий референдум.
У разі відповідності поданих документів вимогам Закону ініціативні групи місцевого референдуму реєструються головами місцевих рад, у межах території яких пропонується провести місцевий референдум (частина друга та четверта статті 17 Закону ).
Для підготовки і проведення місцевого референдуму в межах адміністративно-територіальних одиниць, де він проводиться, відповідно до частини третьої статті 24 Закону утворюються обласні, районні, міські, районні у містах, селищні, сільські комісії та дільничні комісії з референдуму.
Отже, обов’язки щодо безпосередньої організації підготовки та проведення місцевих референдумів покладаються на відповідні комісії з референдуму.

................
Перейти до повного тексту