- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 19 вересня 2012 року № 986 |
Про направлення до Генеральної прокуратури України звернень народних депутатів України
До Центральної виборчої комісії 15 вересня 2012 року з Генеральної прокуратури України надійшло звернення народного депутата України Стешенка О.М. від 6 серпня 2012 року № 467-08-81 з доданими до нього матеріалами, а 17 вересня 2012 року з прокуратури Автономної Республіки Крим – звернення народного депутата України Черноморова О.М. від 7 вересня 2012 року № 142/1.
Вказані звернення містять інформацію щодо порушень законодавства про вибори народних депутатів України під час виборчого процесу та порушень, які мали місце до початку виборчого процесу.
Будь-яка політична реклама, інші дії агітаційного характеру, які хоч і відповідають визначеним
Законом формам і засобам передвиборної агітації, але здійснюються до початку виборчого процесу, знаходяться поза межами передвиборної агітації, тобто не є предметом регулювання Закону.
Виборчий процес із чергових виборів народних депутатів України розпочався за дев’яносто днів до дня голосування (30 липня 2012 року).
Із звернення народного депутата України Стешенка О.М. вбачаються дії, що відбулися до початку виборчого процесу з чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року.
Крім того, згідно з частиною двадцять п’ятою статті
74 Закону України
"Про вибори народних депутатів України" в разі надходження до Центральної виборчої комісії або окружної виборчої комісії заяви чи іншого повідомлення щодо порушень, які мають ознаки вчинення злочину чи адміністративного правопорушення, відповідна виборча комісія невідкладно звертається до відповідних правоохоронних органів щодо перевірки зазначеного повідомлення та реагування відповідно до законів України.
Також у випадках виявлення порушень, передбачених частиною другою статті
61 Закону , чи інших порушень, за які законом встановлено кримінальну або адміністративну відповідальність, відповідна виборча комісія повідомляє правоохоронні органи для перевірки і реагування відповідно до закону (частина п’ята статті
61 Закону ).
Отже, проведення перевірки викладених у заявах чи повідомленнях відомостей про можливі ознаки вчинення злочину або адміністративного правопорушення, прийняття по них рішень, вирішення питань про притягнення винних осіб до будь-якого виду відповідальності виходить за межі повноважень Центральної виборчої комісії.
Кримінально-процесуальним кодексом України встановлено, що вирішення подібних питань належать до виключної компетенції уповноважених на те органів.
Законом України
"Про прокуратуру" визначено, що нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань покладається на прокуратуру.
................Перейти до повного тексту