- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 31 жовтня 2012 року № 1919
Про направлення звернень до Генеральної прокуратури України
До Центральної виборчої комісії 28 жовтня 2012 року надійшло звернення окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 140 разом з колективною заявою кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах № 134-136, 140, 142 відповідно Усова К.Г., Усова В.В., Сомова О.О., Шумського С.С. та Борнякова О.С. про порушення виборчого законодавства України, надіслану до вказаної комісії прокуратурою Одеської області, до якої зазначену колективну заяву направила Генеральна прокуратура України.
Також до Центральної виборчої комісії 29 жовтня 2012 року з прокуратури Голосіївського району міста Києва надійшли заяви керівника апарату Голосіївської районної організації Партії регіонів Вознюка М.А. від 1 та 9 вересня 2012 року, кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 211 Макаряна А.В. від 14 вересня 2012 року, в яких міститься інформація про можливі порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, що мали місце 9 та 12 вересня 2012 року з доданими до них матеріалами.
Відповідно до частини двадцять четвертої статті
74 Закону України
"Про вибори народних депутатів України" (далі – Закон) порушення встановленого законом порядку проведення передвиборної агітації тягнуть за собою відповідальність, встановлену законами України.
У разі надходження до Центральної виборчої комісії або окружної виборчої комісії заяви чи іншого повідомлення щодо порушень, які мають ознаки вчинення злочину чи адміністративного правопорушення, відповідна виборча комісія невідкладно звертається до відповідних правоохоронних органів щодо перевірки зазначеного повідомлення та реагування відповідно до законів України (частина двадцять п’ята статті
74 Закону).
Крім того, за змістом статті
114 Закону особи, винні в порушенні законодавства про вибори депутатів, притягаються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом.
Проведення перевірки викладених у заявах чи повідомленнях відомостей про можливі ознаки вчинення злочину або адміністративного правопорушення, прийняття за ними рішень, вирішення питань про притягнення винних осіб до будь-якого виду відповідальності виходять за межі повноважень Центральної виборчої комісії.
Кримінально-процесуальним кодексом України встановлено, що вирішення подібних питань належить до виключної компетенції уповноважених на те органів.
Натомість Законом України
"Про прокуратуру" визначено, що нагляд за додержанням прав і свобод людини й громадянина, додержанням законів з цих питань покладається на прокуратуру.
................Перейти до повного тексту