- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
N 41 від 15.01.2002
м. Київ
Про Методичні рекомендації щодо порядку утворення дільничних виборчих комісій по виборах народних депутатів України 31 березня 2002 року
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо порядку утворення дільничних виборчих комісій по виборах народних депутатів України (додаються).
2. Методичні рекомендації надіслати окружним виборчим комісіям, Міністерству закордонних справ України.
Голова Центральної виборчої комісії М.РЯБЕЦЬ
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 15 січня 2002 року N 41
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо порядку утворення дільничних виборчих комісій по виборах народних депутатів України 31 березня 2002 року
1. Відповідно до статті 21 Закону дільнична виборча комісія в загальному порядку утворюється відповідною окружною виборчою комісією у кількості не менше восьми осіб не пізніш як за 35 днів до дня виборів (не пізніше 23 лютого 2002 року) у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії. На виборчих дільницях, де кількість виборців не перевищує п'ятдесяти осіб, дільнична виборча комісія може утворюватися у складі голови, секретаря та двох-чотирьох членів комісії.
До складу дільничної виборчої комісії входять громадяни України, які мають право голосу і проживають у межах відповідного одномандатного округу або міста, на території якого розташований цей округ.
Не можуть входити до складу дільничної виборчої комісії:
- кандидати у депутати,
- уповноважені особи політичних партій (виборчих блоків політичних партій) - суб'єктів виборчого процесу,
- довірені особи кандидатів у депутати,
- посадові та службові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування,
- громадяни, які утримуються в установах кримінально-виконавчої системи або мають судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.
Дільнична виборча комісія утворюється за поданнями:
- районного, міського (міськрайонного) чи вищого рівня осередку (організації) політичної партії (далі - партія) - суб'єкта виборчого процесу;
- районних, міських (міськрайонних) чи вищого рівня осередків (організацій) партій, що входять до виборчого блоку політичних партій (далі - блок) - суб'єктів виборчого процесу;
- кандидатів у депутати, зареєстрованих у відповідному одномандатному виборчому окрузі (далі - одномандатний округ).
Районні, міські (міськрайонні) чи вищого рівня осередки (організації) партії (відповідні осередки (організації) партій, що входять до блоку) - суб'єкти виборчого процесу не пізніш як за 43 дні до дня виборів (не пізніше 15 лютого 2002 року) подають до відповідної окружної виборчої комісії список осіб від партії (блоку) - членів цієї партії (партій, що входять до блоку) або безпартійних для включення їх до складу конкретних дільничних виборчих комісій із зазначенням запропонованих осіб на посаду голови, заступника голови та секретаря комісії за підписом керівника відповідного осередку (організації) партії (керівників осередків (організацій) партій, що входять до блоку), який скріплюється печаткою партії (печатками партій, що входять до блоку).
Кандидат у депутати, зареєстрований в одномандатному окрузі, не пізніш як за 43 дні до дня виборів (не пізніше 15 лютого 2002 року) подає до відповідної окружної виборчої комісії список осіб для включення їх до складу конкретних дільничних виборчих комісій із зазначенням запропонованих осіб на посаду голови, заступника голови та секретаря комісії за особистим підписом, який засвідчується головою окружної виборчої комісії або в установленому законом порядку (державними та приватними нотаріусами, а в населених пунктах, де немає нотаріусів - посадовими особами виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад).
Список осіб для включення їх до складу конкретних дільничних виборчих комісій від осередку (організацій) партії (блоку) - суб'єктів виборчого процесу, кандидата у депутати, зареєстрованого в одномандатному виборчому окрузі, має містити такі відомості:
прізвище, ім'я, по батькові;
громадянство;
дату народження;
партійність;
адресу місця проживання; місце роботи та займану посаду; номери контактних телефонів;
відомості про освіту, участь у роботі виборчих комісій чи комісій з референдуму (на якій посаді), а також про відсутність обмежень, передбачених частиною шостою статті 20 Закону.
До списку додаються заяви осіб, запропонованих до складу відповідної дільничної виборчої комісії, про згоду на участь у її роботі.
При підготовці цих документів доцільно використовувати зразки форм, схвалені та рекомендовані протокольним рішенням Центральної виборчої комісії від 20 листопада 2001 року N 1 (додатки 31, 37).
До складу дільничної виборчої комісії обов'язково включається (за наявності відповідних подань) не більше однієї особи від партії (блоку), кандидата у депутати, зареєстрованого у відповідному одномандатному окрузі.
2. Якщо за 35 днів до дня виборів (не пізніше 23 лютого 2002 року) не надійшли подання щодо осіб для включення їх до складу дільничних виборчих комісій або якщо кількість запропонованих до складу дільничної виборчої комісії осіб становить менше восьми, дільнична виборча комісія утворюється окружною виборчою комісією за поданням її голови у кількості восьми осіб з урахуванням кандидатур від партій (блоків), кандидатів у депутати, зареєстрованих у відповідному одномандатному окрузі.
Подання голови окружної виборчої комісії щодо осіб для включення їх до складу дільничних виборчих комісій має містити такі самі відомості, що зазначаються у списку осіб, який подається від партій (блоків) - суб'єктів виборчого процесу та кандидатів у депутати, зареєстрованих у відповідному одномандатному окрузі.
До подання додаються заяви осіб, запропонованих до складу відповідної дільничної виборчої комісії, про згоду на участь у її роботі. Пропозиції щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій можуть подаватися голові окружної виборчої комісії за його запитом сільськими, селищними, міськими головами.
3. Кожна партія (блок) - суб'єкти виборчого процесу та кожний кандидат у депутати, зареєстрований у відповідному одномандатному окрузі, мають право на пропорційну частку керівних посад у дільничних виборчих комісіях. Така частка визначається після визначення кандидатур для формування складу конкретних дільничних виборчих комісій (з обов'язковим включенням не більше однієї особи) від партії (блоку), кандидата у депутати, зареєстрованого у відповідному одномандатному окрузі.
Частка керівних посад у дільничних виборчих комісіях (голів, заступників голів, секретарів дільничних виборчих комісій) для кожної партії (блоку) та кожного кандидата у депутати, зареєстрованого у відповідному одномандатному окрузі, визначається відповідно до кількості осіб, поданих партією (блоком), кандидатом у депутати, зареєстрованим у відповідному одномандатному окрузі, до складу дільничних виборчих комісій, у відношенні до загальної кількості осіб, поданих всіма партіями (блоками) в межах одномандатного округу та кандидатами у депутати, зареєстрованими у відповідному одномандатному окрузі.
................Перейти до повного тексту