1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 5 вересня 2012 року № 777
Про скаргу Желіховського Ю.В., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 3 вересня 2012 року за № 21-30-18130
До Центральної виборчої комісії 3 вересня 2012 року надійшла скарга Желіховського Юрія Васильовича від 31 серпня 2012 року, в якій він просить "оголосити попередження кандидату у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 164 Фіялці В.М. за проведення передвиборної агітації у формі та засобами, що суперечить Конституції України та законам України; повідомити правоохоронні органи про допущене кандидатом у народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 164 Фіялкою В.М. адміністративне правопорушення з метою притягнення його до встановленої законодавством відповідальності".
Суб’єкт звернення зі скаргою обґрунтовує свої вимоги тим, що 31 серпня 2012 року йому стало відомо, що кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 164 Фіялка В.М. встановив на Театральній площі в місті Тернополі намети, на яких, зокрема, містяться фотографії із зображення Желіховського Ю.В., голови Тернопільської обласної державної адміністрації Хоптяна В.А., кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 164 Клименка В.О., а під ними розміщені портрети Леніна та Сталіна і напис "Біда у нашу хату йде!". Фотографії були розміщені без згоди Желіховського Ю.В., а їх оприлюднення із заголовком "Біда у нашу хату йде!" порушує його честь, гідність та ділову репутацію суб’єкта звернення зі скаргою.
Вивчивши скаргу, Центральна виборча комісія встановила.
Відповідно до частини першої статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
За змістом частини третьої статті 8 Конституції України звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Кожному гарантується судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім’ї та права вимагати вилучення будь-якої інформації, а також право на відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої збиранням, зберіганням, використанням та поширенням такої недостовірної інформації (частина четверта статті 32 Конституції України ).
Частиною першою статті 201 Цивільного кодексу України регламентовано, що особистими немайновими благами, які охороняються цивільним законодавством, є: здоров’я, життя; честь, гідність і ділова репутація; ім’я (найменування); авторство; свобода літературної, художньої, наукової і технічної творчості, а також інші блага, які охороняються цивільним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 3 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно з частиною першою статті 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Частиною першою статті 124 Основного Закону України встановлено, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються.

................
Перейти до повного тексту