1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 8 травня 2012 року № 83
Про пропозиції щодо вдосконалення Закону України "Про вибори народних депутатів України"
Керуючись статтями 11, 12, пунктом 6 статті 17, частиною другою статті 27 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" , Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Схвалити пропозиції щодо вдосконалення Закону України "Про вибори народних депутатів України", викладені у формі проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (додаються).
2. Цю постанову надіслати Голові Верховної Ради України для вирішення питання щодо внесення проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" в порядку законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради України.
Заступник Голови
Центральної виборчої комісії

А.МАГЕРА
ПРОПОЗИЦІЇ
щодо вдосконалення Закону України "Про вибори народних депутатів України", викладені у формі проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України"
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України"
Верховна Рада України
постановляє:
І. Внести до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 10-11, ст. 73) такі зміни:
1. Частину першу статті 18 викласти у такій редакції:
"1. Вибори депутатів проводяться у загальнодержавному окрузі, який включає в себе всю територію України і закордонний виборчий округ (далі - закордонний округ), та у 225 одномандатних округах, що утворюються Центральною виборчою комісією та існують на постійній основі.
Закордонний округ включає в себе всі закордонні виборчі дільниці, утворені відповідно до статті 22 цього Закону".
2. Статтю 21 доповнити частиною дев’ятою такого змісту:
"9. Як виняток, спеціальні виборчі дільниці можуть утворюватися Центральною виборчою комісією не пізніш як за десять днів до дня голосування на території військових частин (формувань), дислокованих на значній відстані від населених пунктів, за поданням відповідної окружної виборчої комісії.
Зазначене подання вноситься окружною виборчою комісією не пізніш як за п’ятнадцять днів до дня голосування".
3. У частині першій статті 23 слова "відповідних виборчих дільниць" замінити словами "звичайних та спеціальних виборчих дільниць".
4. У статті 24:
у пункті 1 частини другої слова "закордонних виборчих дільницях" замінити словами "в закордонному окрузі";
доповнити статтю частиною третьою такого змісту:
"3. Повноваження окружної виборчої комісії закордонного округу здійснює Центральна виборча комісія".
5. У частині другій статті 30:
пункт 6 викласти у такій редакції:
"6) встановлює форми виборчих документів, затверджує зразки печаток та вивісок виборчих комісій, забезпечує виготовлення печаток окружних і дільничних виборчих комісій, штампів "Вибув" та передачу їх окружним виборчим комісіям, визначає порядок зберігання і передачі виборчих документів до відповідних державних архівних установ";
пункт 16 після слів "про вибори депутатів" доповнити словами "забезпечує виготовлення відповідних плакатів і передає їх окружним виборчим комісіям";
доповнити частину після пункту 17 новим пунктом такого змісту:
"18) встановлює підсумки голосування та складає протокол про підсумки голосування в межах закордонного округу".
У зв’язку з цим пункти 18, 19 вважати відповідно пунктами 19, 20.
6. Пункт 11 частини другої статті 31 викласти у такій редакції:
"11) забезпечує передачу дільничним виборчим комісіям інформаційних плакатів, плакатів, що роз’яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори депутатів, печаток цих комісій та штампів "Вибув", а також виготовлення виборчої документації".
7. У частині шостій статті 36 слова "відповідно до статті 47 цього Закону на платній основі" замінити словами "з оплатою їх праці в комісії відповідно до статті 47 цього Закону або", а після слова "договору" доповнити словом "укладеного".
8. У частині третій статті 43 слова "слідчих ізоляторах" виключити.
9. У статті 46:
частину третю доповнити реченням такого змісту: "Фінансування виборчих комісій закордонних виборчих дільниць здійснюється Центральною виборчою комісією через Міністерство закордонних справ України";
доповнити статтю після частини третьої новою частиною такого змісту:
"4. Фінансування виготовлення виборчої документації органами ведення Державного реєстру виборців здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів депутатів, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за поданням Центральної виборчої комісії".
У зв’язку з цим частини четверту - десяту вважати відповідно частинами п’ятою - одинадцятою.
Абзац перший частини п’ятої викласти у такій редакції:
"Кошти на підготовку і проведення чергових, позачергових виборів депутатів, передбачені Державним бюджетом України, перераховуються уповноваженим центральним органом виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів Центральній виборчій комісії відповідно до розпису Державного бюджету України, погодженого з Центральною виборчою комісією за бюджетною програмою, за якою здійснюється фінансове забезпечення підготовки і проведення виборів депутатів".
10. Абзаци перший, другий частини шостої статті 49 після слів "фінансовий звіт" доповнити словами "(на паперових носіях та в електронному вигляді)".
11. У частині дев’ятій статті 50:
після слів "здійснюється Центральною виборчою комісією" доповнити словами "окружною виборчою комісією та установою банку, в якій відкрито рахунок виборчого фонду";
доповнити частину реченням такого змісту: "Установа банку, в якій відкрито рахунок виборчого фонду, надає відповідній виборчій комісії інформацію про надходження та використання коштів виборчого фонду".
12. Частину четверту статті 52 доповнити словами "або висунута лише в одному з одномандатних округів у порядку висування партією чи в порядку самовисування".
13. У статті 54:
пункт 6 частини першої доповнити абзацом другим такого змісту:
"Автобіографія подається обсягом не більше двох тисяч друкованих знаків, до яких відносяться графічне зображення тексту (літери, цифри, розділові, математичні чи тому подібні знаки) і кожен пробіл між словами";
у частині другій:
абзац перший після слів "викладену державною мовою" доповнити словами "обсягом не більше семи тисяч восьмисот друкованих знаків";
доповнити частину абзацом третім такого змісту:
"Кількість друкованих знаків визначається відповідно до абзацу другого пункту 6 частини першої цієї статті".
14. У статті 55:
у пункті 4 частини першої:
після слів "електронному вигляді" доповнити словами "обсягом не більше двох тисяч друкованих знаків";
доповнити пункт реченням такого змісту: "Кількість друкованих знаків визначається відповідно до абзацу другого пункту 6 частини першої статті 54 цього Закону";
у частині третій:
після слова "подається" доповнити словами "на паперових носіях та", а після слів "викладена державною мовою" - словами "обсягом до трьох тисяч дев’ятисот друкованих знаків";
доповнити частину реченням такого змісту:
"Кількість друкованих знаків визначається відповідно до абзацу другого пункту 6 частини першої статті 54 цього Закону".
15. Частину першу статті 57 після слів "подається кандидатом у депутати" доповнити словами "на паперових носіях та в електронному вигляді".
16. Частину п’яту статті 58 доповнити абзацом другим такого змісту:
"У разі якщо особа, включена до виборчого списку партії за її письмовою заявою про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї партії, одночасно висунута кандидатом у депутати в одному із одномандатних округів за її письмовою заявою про згоду балотування від партії або у порядку самовисування, Центральна виборча комісія приймає рішення про виключення її з виборчого списку, до якого вона включена, та про відмову в реєстрації або скасування реєстрації такої особи кандидатом у депутати у відповідному одномандатному окрузі".
17. У статті 59:
частину п’яту доповнити абзацом другим такого змісту:
"У разі якщо особа, висунута кандидатом у депутати в одному із одномандатних округів за її письмовою заявою про згоду балотування від партії або у порядку самовисування, одночасно включена до виборчого списку партії за її письмовою заявою про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї партії, Центральна виборча комісія приймає рішення про відмову в реєстрації такої особи кандидатом у депутати у відповідному одномандатному окрузі та виключення її з виборчого списку, до якого вона включена, або про скасування реєстрації такого кандидата у загальнодержавному окрузі";
у частині восьмій після слів "(за наявності)" доповнити словом "числа".
18. Частину другу статті 69 викласти у такій редакції:
"2. Центральна виборча комісія за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів депутатів, забезпечує виготовлення не пізніш як за тридцять п’ять днів до дня виборів інформаційних плакатів із розрахунку по дві тисячі примірників таких плакатів на кожного кандидата у депутати. Плакати повинні містити біографію кандидата у депутати (обсягом до двох тисяч друкованих знаків), його передвиборну програму (обсягом до трьох тисяч дев’ятисот друкованих знаків), подані ним при реєстрації, та фотокартку. Виготовлені інформаційні плакати в установленому Центральною виборчою комісією порядку передаються відповідним виборчим комісіям".
19. У статті 72:
у частині п’ятій:
після слів "агітації партій" доповнити словами "кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатному окрузі";
після слів "до Центральної виборчої комісії" доповнити словами "та відповідних окружних виборчих комісій";
частину шосту викласти у такій редакції:
"6. Черговість надання партіям - суб’єктам виборчого процесу ефірного часу на загальнонаціональному телеканалі та загальнонаціональному радіоканалі в межах розкладу, зазначеного у частині п’ятій цієї статті, визначається за результатами жеребкувань, що проводяться Центральною виборчою комісією за участю представників партій у Центральній виборчій комісії.
Черговість надання партіям - суб’єктам виборчого процесу та кандидатам у депутати, зареєстрованим в одномандатних округах, ефірного часу на регіональних телерадіоканалах регіональними телерадіоорганізаціями державної та комунальної форм власності в межах розкладу, зазначеного у частині п’ятій цієї статті, визначається за результатами жеребкувань, що проводяться відповідними окружними виборчими комісіями, визначеними рішенням Центральної виборчої комісії у кожному з регіонів України, за участю відповідно уповноважених осіб партій, кандидатів у депутати або довірених осіб кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатних округах.

................
Перейти до повного тексту