1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
26.12.2009 N 562
Про скаргу виборця Біцюри І.А., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 25 грудня 2009 року за N 21-30-25527
До Центральної виборчої комісії 25 грудня 2009 року надійшла скарга виборця Біцюри Ірини Аркадіївни щодо порушення, на її думку, кандидатом на пост Президента України Тимошенко Юлією Володимирівною встановлених Законом України "Про вибори Президента України" прав виборця під час проведення передвиборної агітації.
У скарзі Біцюра І.А. просить Центральну виборчу комісію "визнати оскаржувані дії кандидата на пост Президента України Тимошенко Юлії Володимирівни щодо порядку проведення передвиборної агітації неправомірними; перевірити законність опублікування передвиборної програми та агітаційних матеріалів кандидата на пост Президента України Тимошенко Ю.В. у газеті "Шевченківський вісник" видавництва Київська громадсько-політична газета спецвипуск, листопад 2009 р., витребувавши при цьому у редакції засобу масової інформації відповідну угоду та платіжні документи; перевірити надання кандидатом на пост Президента України Тимошенко Ю.В. до Центральної виборчої комісії України примірника друкованого матеріалу передвиборної агітації, опублікованого в газеті "Шевченківський вісник", спецвипуск, листопад 2009 р.".
Вивчивши скаргу, Центральна виборча комісія зазначає.
На обґрунтування своїх вимог суб'єкт звернення зі скаргою посилається на опублікування в спецвипуску газети "Шевченківський вісник" передвиборної програми та агітаційних матеріалів кандидата на пост Президента України Тимошенко Ю.В. без посилання на відповідну угоду між виданням та суб'єктом оскарження.
На думку суб'єкта звернення зі скаргою, порушення її виборчих прав відбулося, "коли у "Шевченківському віснику" було опубліковано агітаційний матеріал кандидата на пост Президента України Тимошенко Юлії Володимирівни, який не дозволяє їй як виборцю об'єктивно оцінити переваги інших суб'єктів виборчого процесу, які діють у межах чинного законодавства, та вільно сформувати свою виборчу позицію".
Статтею 103 Закону України "Про вибори Президента України" (далі - Закон) встановлено особливості правового регулювання оскарження дій кандидатів на пост Президента України, визначено особливе коло суб'єктів звернення зі скаргою на такі дії.
Відповідно до частини другої статті 103 Закону виборець має право оскаржувати дії кандидата на пост Президента України, його довіреної особи, якщо ці дії порушують його виборчі права.
Центральна виборча комісія відзначає, що згідно з частиною першою статті 6 Закону виборцям забезпечуються умови для вільного формування своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні. При цьому частиною другою цієї ж статті заборонено застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця.
Виборець є належним суб'єктом звернення зі скаргою в разі, коли щодо нього було застосовано насильство, погрози, обман, підкуп чи інші дії, які порушують основні засади виборів Президента України, зокрема встановлений статтею 6 Закону принцип вільних виборів.

................
Перейти до повного тексту