1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
16.12.2009 N 501
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Центральної виборчої комісії N 416 від 15.10.2010 )
Про Роз'яснення щодо застосування окремих положень статті 21 Закону України "Про Державний реєстр виборців"
З метою забезпечення однакового застосування Закону України "Про Державний реєстр виборців" на всій території України, відповідно до статті 3, пунктів 1-3 частини першої статті 6, статті 7, частин першої - третьої статті 12, пункту 1 частини четвертої, частин п'ятої - сьомої статті 21 Закону України "Про Державний реєстр виборців", керуючись статтями 2, 11 - 13, пунктами 4, 8 статті 17 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Роз'яснення щодо застосування окремих положень статті 21 Закону України "Про Державний реєстр виборців" (додається).
2. Цю постанову надіслати регіональним органам адміністрування Державного реєстру виборців для доведення до відома відповідних органів ведення Державного реєстру виборців.
Голова Центральної виборчої комісії В.ШАПОВАЛ
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 16 грудня 2009 року N 501
РОЗ'ЯСНЕННЯ
щодо застосування окремих положень статті 21 Закону України "Про Державний реєстр виборців" ( 698-16 )
Відповідно до статті 3 Закону України "Про Державний реєстр виборців" (далі - Закон) однією із основних засад ведення Державного реєстру виборців (далі - Реєстр) є його публічний характер, що забезпечує доступність для кожного виборця відомостей Реєстру в обсязі та в порядку, встановлених Законом, а також інші передбачені Законом форми публічного контролю за дотриманням засад ведення Реєстру.
Публічний характер Реєстру згідно з частинами першою, другою статті 12 Закону забезпечується публічним контролем за дотриманням вимог Конституції та законів України при веденні Реєстру та може допускати загальну доступність персональних даних виборців лише в обсязі та у спосіб, що встановлені Законом і необхідні для досягнення мети такого контролю - дотримання прав людини, гарантованих Конституцією України, міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Частиною третьою статті 12 Закону визначено, що кожен виборець у порядку здійснення публічного контролю може ознайомитися з персональними даними іншого виборця, що містяться в базі даних Реєстру, в обсязі та порядку, встановлених Законом.
У порядку здійснення публічного контролю за веденням Реєстру кожен виборець може звернутися до будь-якого органу ведення Реєстру, вказавши при цьому свою виборчу адресу, з письмовим запитом щодо надання інформації, передбаченої частиною четвертою статті 21 Закону.

................
Перейти до повного тексту