- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
Про Рекомендації щодо порядку утворення дільничних виборчих комісій звичайних і спеціальних виборчих дільниць з виборів Президента України 17 січня 2010 року та внесення змін до їх складу
Відповідно до частини десятої статті
20, статей
22,
24, пункту 1 частини другої статті
25, частини третьої статті
29, частин другої-дев'ятої статті
30 Закону України
"Про вибори Президента України", керуючись статтями
11 -
13, пунктами 4, 5 статті
17, пунктами 1, 3 статті
18 Закону України
"Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Рекомендації щодо порядку утворення дільничних виборчих комісій звичайних і спеціальних виборчих дільниць з виборів Президента України 17 січня 2010 року та внесення змін до їх складу (додаються).
2. Цю постанову надіслати кандидатам на пост Президента України, окружним виборчим комісіям територіальних виборчих округів з виборів Президента України 17 січня 2010 року та розмістити на офіційному сайті Центральної виборчої комісії.
Голова Центральної виборчої комісії | В.ШАПОВАЛ |
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 9 грудня 2009 року N 446
РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо порядку утворення дільничних виборчих комісій звичайних і спеціальних виборчих дільниць з виборів Президента України 17 січня 2010 року та внесення змін до їх складу
Ці Рекомендації розроблено відповідно до Законів України
"Про вибори Президента України" (далі - Закон) та
"Про Центральну виборчу комісію" з метою забезпечення однакового застосування окремих положень
Закону щодо утворення дільничних виборчих комісій звичайних і спеціальних виборчих дільниць, а також процедури внесення змін до складу цих комісій.
1. Порядок подання та включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій звичайних і спеціальних виборчих дільниць
1.1. Дільнична виборча комісія утворюється відповідною окружною виборчою комісією не пізніш як за двадцять шість днів до дня виборів (до 21 грудня 2009 року включно) у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії.
1.2. Дільнична виборча комісія утворюється у складі не менше дванадцяти осіб.
1.3. Виборець може одночасно входити до складу лише однієї виборчої комісії, що здійснює підготовку та проведення виборів Президента України, а також виборів народних депутатів України, виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, якщо вказані вибори проводяться одночасно з виборами Президента України.
Виборцями відповідно до статті
70 Конституції України та статті
2 Закону є громадяни України, які мають право голосу, тобто на день виборів Президента України досягли 18 років і не визнані судом недієздатними.
1.4. Кандидати на пост Президента України (далі - кандидати), їх уповноважені представники, довірені особи, посадові та службові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку, не можуть входити до складу дільничної виборчої комісії.
У разі якщо одночасно з виборами Президента України проводяться інші вибори, до складу дільничної виборчої комісії не можуть входити кандидати, які балотуються на цих виборах, їх довірені особи, уповноважені особи політичних партій (виборчих блоків політичних партій) - суб'єктів відповідних виборчих процесів.
1.5. З метою забезпечення реалізації права кандидата на внесення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій окружна виборча комісія оприлюднює рішення про утворення звичайних і спеціальних виборчих дільниць із зазначенням їх номерів, меж, орієнтовної кількості виборців, місцезнаходження відповідних дільничних виборчих комісій у друкованих засобах масової інформації не пізніш як на п'ятий день після дня прийняття цього рішення. При утворенні спеціальної виборчої дільниці у винятковому випадку відповідно до частини десятої статті
20 Закону рішення Центральної виборчої комісії оприлюднюється у тому ж порядку не пізніш як за п'ять днів до дня виборів.
1.6. Кандидати подають кандидатури до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць, а також спеціальних виборчих дільниць, утворених у стаціонарних лікувальних закладах, установах виконання покарань і слідчих ізоляторах. Зазначені подання вносяться до окружної виборчої комісії не пізніш як за тридцять чотири дні до дня виборів (до 13 грудня 2009 року включно).
1.7. До складу однієї дільничної виборчої комісії може бути подано не більше двох осіб від одного кандидата.
1.8. Подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій звичайних і спеціальних виборчих дільниць (далі - подання) складається за формою, затвердженою постановою Центральної виборчої комісії від 19 жовтня 2009 року
N 164.
1.9. До подання додаються заяви осіб, запропонованих до складу відповідної дільничної виборчої комісії, про згоду на участь у її роботі.
1.10. Особи, кандидатури яких подаються на посаду секретаря дільничної виборчої комісії, повинні володіти державною мовою.
1.11. Довірена особа кандидата в загальнодержавному або відповідному територіальному виборчому окрузі підписує подання.
Голова відповідної окружної виборчої комісії зобов'язаний засвідчити підпис довіреної особи кандидата із зазначенням напису: "Підпис довіреної особи кандидата на пост Президента України ЗАВІРЯЮ", зазначаючи при цьому прізвище та ініціали довіреної особи кандидата, дату засвідчення підпису, після чого ставить свій підпис та печатку окружної виборчої комісії.
1.12. Подання вноситься до окружної виборчої комісії на паперових носіях та в електронному вигляді.
У поданні зазначаються особи, запропоновані на посади голови, заступника голови та секретаря виборчої комісії.
1.13. Подання довіреної особи кандидата, внесене не пізніше 24 години 13 грудня 2009 року, приймається та реєструється в день його надходження членом окружної виборчої комісії, визначеним за рішенням комісії, дорученням голови комісії або особою, яка виконує його обов'язки, в журналі реєстрації документів, заяв і скарг у виборчій комісії. При цьому зазначається час отримання подання з доданими до нього документами окружною виборчою комісією. Подання, внесені з порушенням встановленого
Законом строку, залишаються за рішенням окружної виборчої комісії без розгляду.
1.14. Технічні описки та неточності, допущені в поданні, не є підставою для відхилення внесених кандидатур. Про виявлення таких описок і неточностей окружна виборча комісія невідкладно повідомляє довірену особу кандидата у відповідному територіальному виборчому окрузі, яка внесла вказане подання. Зазначені описки та неточності можуть бути виправлені шляхом внесення уточненого подання стосовно відповідних кандидатур не пізніше наступного дня після дня отримання суб'єктом подання зазначеного повідомлення. Якщо уточнене подання не надійшло у встановлений строк, відповідні кандидатури відхиляються.
1.15. До складу дільничної виборчої комісії включаються усі подані кандидатури від кандидатів у разі відповідності поданих ними документів вимогам
Закону.
1.16. Кандидатури, запропоновані до складу дільничної виборчої комісії, можуть бути відхилені лише з підстав порушення вимог частин шостої, дев'ятої, десятої статті 24, а також частини третьої статті
29 Закону.
До прийняття постанови про утворення дільничних виборчих комісій окружна виборча комісія приймає постанову про відхилення поданих кандидатур.
1.17. Якщо не пізніш як за тридцять чотири дні до дня виборів (до 13 грудня 2009 року включно) не внесено подання або якщо кількість запропонованих до складу виборчої комісії осіб становить менше десяти, дільничну виборчу комісію утворює окружна виборча комісія за поданням її голови в кількості дев'яти осіб. У разі внесення головою окружної виборчої комісії подання щодо складу дільничної виборчої комісії, то така комісія утворюється з обов'язковим урахуванням усіх поданих відповідно до частини другої статті
24 Закону кандидатур від кандидатів. Пропозиції щодо кандидатур до складу дільничної виборчої комісії можуть бути запропоновані голові окружної виборчої комісії іншими членами цієї ж комісії.
Окружна виборча комісія формує загальний склад кожної дільничної виборчої комісії та складає список членів кожної дільничної виборчої комісії, в якому зазначається назва населеного пункту, номер виборчої дільниці, на якій утворюється дільнична виборча комісія, прізвища, імена, по батькові кандидатур для включення до складу комісії, прізвище кандидата, від якого подані кандидатури, посади в комісії, на які вони пропонуються.
2. Порядок розподілу керівних посад у дільничних виборчих комісіях звичайних і спеціальних виборчих дільниць
2.1. Кожний кандидат має право на пропорційну частку посад голови, заступника голови та секретаря дільничної виборчої комісії. Частки таких посад для кожного кандидата в межах територіального виборчого округу визначаються відповідними окружними виборчими комісіями згідно з кількістю осіб, включених від кандидата до складу дільничних виборчих комісій, у відношенні до загальної кількості осіб, включених до складу дільничних виборчих комісій.
2.2. Голова, заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії не можуть бути представниками від одного кандидата.
2.3. Частка кожної категорії керівних посад у дільничних виборчих комісіях для кожного з кандидатів, особи від яких включені до складу відповідних комісій, визначається в такому порядку:
................Перейти до повного тексту