- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
Про Рекомендації з питань утворення звичайних і спеціальних виборчих дільниць з виборів Президента України 17 січня 2010 року
1. Затвердити Рекомендації з питань утворення звичайних і спеціальних виборчих дільниць з виборів Президента України 17 січня 2010 року (додаються).
2. Цю постанову надіслати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам для доведення до відома відповідних сільських, селищних, міських (міст, де немає районних рад), районних у містах рад, окружним виборчим комісіям територіальних виборчих округів з виборів Президента України 17 січня 2010 року після їх утворення та розмістити на офіційному сайті Центральної виборчої комісії.
Голова Центральної виборчої комісії | В.ШАПОВАЛ |
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 11 листопада 2009 року N 314
РЕКОМЕНДАЦІЇ
з питань утворення звичайних і спеціальних виборчих дільниць з виборів Президента України 17 січня 2010 року
Ці Рекомендації розроблено з метою однакового застосування на всій території України положень Закону України
"Про вибори Президента України" (далі - Закон) в частині утворення звичайних і спеціальних виборчих дільниць з виборів Президента України 17 січня 2010 року.
1. Загальні положення
1.1. Відповідно до частини першої статті
20 Закону для проведення голосування та підрахунку голосів по виборах Президента України територія сіл, селищ, міст, районів у містах, що входять до складу територіального виборчого округу, поділяється на виборчі дільниці.
Згідно з частиною другою статті
20 Закону в межах територіального виборчого округу утворюються звичайні та спеціальні виборчі дільниці.
1.2. Виборчі дільниці за розміром поділяються на малі, середні та великі з кількістю виборців, визначеною частиною дев'ятою статті
20 Закону.
Якщо на відповідній території, у відповідному закладі чи установі налічується менше або більше від зазначеної чисельності виборців і їх (або їх надлишок) неможливо віднести до іншої виборчої дільниці або неможливо утворити додаткову виборчу дільницю на цій території, у відповідному закладі чи установі, виборча дільниця може бути утворена з меншою або більшою чисельністю виборців.
1.3. Згідно з частиною десятою статті
20 Закону звичайні та спеціальні виборчі дільниці утворюються не пізніш як за тридцять вісім днів до дня виборів (до 9 грудня 2009 року включно).
2. Порядок внесення пропозицій щодо утворення звичайних виборчих дільниць
2.1. Відповідно до частини третьої статті
20 Закону звичайні виборчі дільниці утворюються для організації голосування виборців за місцем їх проживання.
2.2. Звичайні виборчі дільниці утворюються окружними виборчими комісіями за поданням виконавчих комітетів сільських, селищних, міських (міст, де немає районних рад), районних у містах рад, а в разі відсутності таких органів - за пропозицією відповідно сільських, селищних, міських голів, голів районних у містах рад або посадових осіб, які згідно із законом здійснюють їх повноваження (далі - суб'єкти подань). Зазначені подання (пропозиції) вносяться до окружних виборчих комісій у строк, визначений
Законом.
2.3. У поданнях (пропозиціях) щодо утворення звичайних виборчих дільниць зазначаються:
- назва села, селища, міста, району в місті (для міст із районним поділом), на території якого пропонується утворити звичайну виборчу дільницю;
- опис меж виборчої дільниці із зазначенням переліку вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів, кутків тощо), номерів будинків та корпусів (крил будинків, блоків, секцій тощо);
- орієнтовна кількість виборців на виборчій дільниці (відповідно до частини четвертої статті
30 Закону України
"Про Державний реєстр виборців" на основі статистичної інформації щодо кількості виборців на відповідній території згідно з відомостями, що надаються органами ведення Державного реєстру виборців);
- місцезнаходження (поштова адреса) приміщення для розміщення дільничної виборчої комісії після її утворення та приміщення для голосування.
Суб'єкти подань враховують вимоги стосовно цілісності територій виборчих дільниць, кількості виборців на них та забезпечення виборчих дільниць приміщеннями для голосування, розміщення дільничних виборчих комісій згідно з нормативними вимогами, а також відомості адресного регістру відповідного органу ведення Державного реєстру виборців.
2.4. Подання (пропозиції) підписуються відповідним сільським, селищним, міським (міст, де немає районних рад) головою, головою районної у місті ради або посадовими особами, які відповідно до закону здійснюють їх повноваження, підписи яких скріплюються печатками відповідних рад.
3. Порядок внесення пропозицій щодо спеціальних виборчих дільниць
3.1. Відповідно до частин четвертої та сьомої статті
20 Закону спеціальні виборчі дільниці утворюються окружними виборчими комісіями у стаціонарних лікувальних закладах, на суднах, які перебувають у день виборів у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України, в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах та інших місцях тимчасового перебування виборців з обмеженими можливостями пересування.
Спеціальні виборчі дільниці утворюються окружними виборчими комісіями територіальних виборчих округів, у межах яких розташовано відповідні заклади чи установи (місця приписки судна чи розташування полярної станції України), за поданням (пропозиціями) виконавчих комітетів сільських, селищних, міських (міст, де немає районних рад), районних у містах рад, а в разі відсутності таких органів - за пропозицією відповідно сільських, селищних, міських голів, голів районних у містах рад або посадових осіб, які згідно із законом здійснюють їх повноваження, у підготовці яких можуть взяти участь керівники відповідних закладів чи установ.
3.2. Подання (пропозиції) щодо утворення спеціальних виборчих дільниць вносяться до відповідних окружних виборчих комісій одночасно з поданнями щодо утворення звичайних виборчих дільниць.
Подання (пропозиції) щодо утворення звичайних та спеціальних виборчих дільниць можуть оформлятися одним документом.
Подання (пропозиції) підписуються посадовими особами, зазначеними у пункті 3.1 цих Рекомендацій.
3.3. У поданнях (пропозиціях) щодо утворення спеціальних виборчих дільниць зазначаються:
- назва села, селища, міста, району в місті (для міст з районним поділом), на території якого пропонується утворити спеціальні виборчі дільниці;
................Перейти до повного тексту