1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
N 104 від 13.03.98
м. Київ
Про роботу центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та окружних виборчих комісій по підготовці до виборів народних депутатів України 29 березня 1998 року
Обговоривши стан підготовки до виборів народних депутатів України 29 березня 1998 року, Центральна виборча комісія відзначає, що центральні і місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та окружні виборчі комісії відповідно до законодавства здійснюють практичні заходи щодо організаційного та матеріально-фінансового забезпечення виборчого процесу.
У встановлені строки утворено 225 одномандатних виборчих округів по виборах народних депутатів України, 32462 виборчі дільниці та відповідні виборчі комісії. Створено, в основному, необхідні умови для їх діяльності. Комісії забезпечені потрібною кількістю виборчої документації та методичною літературою. Складені та уточнюються списки виборців. Спільно з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування проведені семінари-наради з керівниками дільничних виборчих комісій.
Відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України" зареєстровано кандидатів у народні депутати. Повсюдно проводяться їх зустрічі з виборцями, оприлюднені передвиборні програми політичних партій, виборчих блоків партій, кандидатів у депутати.
У той же час вивчення стану справ на місцях свідчить, що в роботі центральних та місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та окружних виборчих комісій по підготовці до виборів є суттєві недоліки.
При внесенні пропозицій до Центральної виборчої комісії щодо утворення виборчих округів Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Волинська, Луганська, Сумська, Херсонська, Черкаська обласні та Київська міська ради в окремих випадках не врахували демографічної ситуації, поверхово підійшли до дотримання орієнтовної середньої по Україні кількості виборців на округ, внаслідок чого допущено понад десятивідсоткове відхилення їх від норми.
Мають місце серйозні недоліки в організації діяльності окружних виборчих комісій. Зокрема, допускалися порушення строків розгляду матеріалів щодо реєстрації кандидатів у народні депутати, окремим з них безпідставно відмовлялося у реєстрації, як це мало місце у виборчому окрузі N 84 (Івано-Франківська область), де до цього часу затягується виконання рішення суду, яким зобов'язано окружну виборчу комісію зареєструвати Б.Федьківа кандидатом у народні депутати.
Нерідко з порушенням термінів розглядаються скарги суб'єктів виборчого процесу, що змушує їх звертатися до Центральної виборчої комісії та судових органів. Окремі окружні виборчі комісії Сумської, Чернігівської, Донецької, Львівської областей та міста Києва рідко проводять засідання, несвоєчасно оформляють їх протоколи.
Викликає занепокоєння рівень забезпечення деяких окружних та дільничних виборчих комісій обладнаними приміщеннями і телефонним зв'язком. Зокрема, у Волинській, Кіровоградській, Львівській, Харківській та інших областях значна частина виборчих дільниць ще не телефонізована, комісії розміщені в малопридатних для роботи приміщеннях, недостатньо забезпечені канцприладдями, сейфами, друкарськими машинками тощо. У багатьох випадках приміщення виборчих дільниць, переважно в сільських клубах та будинках культури, не опалюються. Трапляються перебої у постачанні електроенергії на виборчі дільниці.
Деякі політичні партії, виборчі блоки партій, кандидати в депутати не завжди дотримуються положень виборчого законодавства щодо подачі окружним виборчим комісіям всіх видів друкованих агітаційних матеріалів із зазначенням відомостей, передбачених частиною 6 статті 33 Закону України "Про вибори народних депутатів України"; інколи передвиборну агітацію супроводжують наданням виборцям безоплатно різних послуг та продуктів харчування. Проте окружні виборчі комісії на ці порушення виборчого закону не реагують.
Залишається гострим питання фінансового забезпечення виборчого процесу.
Відповідно до пункту 13 статті 11 Закону України "Про вибори народних депутатів України" та пункту 16 статті 14 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Інформацію про стан підготовки до проведення виборів народних депутатів України 29 березня 1998 року взяти до відома.
2. Центральним та місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, посадовим і службовим особам цих органів відповідно до частини 9 статті 14 Закону України "Про вибори народних депутатів України" усунути наявні недоліки, надати невідкладну практичну допомогу виборчим комісіям щодо здійснення ними своїх повноважень у повному обсязі, створивши належні умови для їх роботи.
3. Окружним, дільничним виборчим комісіям до 20 березня 1998 р. разом з органами місцевої виконавчої влади та органами місцевого самоврядування розробити конкретний план спільних заходів по організації роботи в день голосування, передбачивши, зокрема:
3.1. забезпечення безперебійної в режимі робочого дня роботи транспортних, комунальних та інших служб з тим, щоб створити максимальні зручності виборцям для голосування;
3.2. створення належних умов для роботи членів виборчих комісій;
3.3. схему отримання, узагальнення та подачі оперативної інформації про хід голосування в день виборів у порядку, визначеному Центральною виборчою комісією;
3.4. своєчасну доставку протоколів та іншої документації дільничних виборчих комісій про підсумки голосування до окружних виборчих комісій та Центральної виборчої комісії.
4. Взяти до відома, що Міністерством фінансів України, Головним управлінням Державного казначейства України вживаються заходи щодо поліпшення фінансування виборчої кампанії і своєчасного надходження коштів на рахунки окружних виборчих комісій.
5. Державному комітету зв'язку України вжити невідкладних заходів для забезпечення всіх виборчих комісій надійним зв'язком. За заявками окружних виборчих комісій встановити додатково телефонні номери в їх приміщеннях на день виборів 29 березня 1998 року.
6. Міністерству енергетики України забезпечити в день проведення виборів та встановлення результатів голосування (29 березня - 5 квітня) безперервну подачу електроенергії до приміщень виборчих дільниць та виборчих комісій.
7. Міністерству внутрішніх справ України до 20 березня 1998 року повідомити Центральній виборчій комісії про заходи, що вживаються ним для забезпечення належної охорони виборчих дільниць, доставки і збереження виборчої документації, обладнання їх засобами пожежогасіння та пожежної безпеки, підтримання громадського порядку в день проведення виборів.
8. З метою надання практичної допомоги на місцях в організації підготовки до проведення виборів виїхати в регіони України членам Центральної виборчої комісії (графік додається).
9. Контроль за виконанням даної постанови покласти на заступника Голови Центральної виборчої комісії Демяненка М.І.
Голова Центральної виборчої комісії М.РЯБЕЦЬ
Додаток
до постанови
Центральної виборчої комісії
від 13 березня 1998 року N 104
ГРАФІК
виїзду членів Центральної виборчої комісії в регіони України 14 - 18 березня 1998 року
1. Вінницька область Гашицький О.В.
2. Волинська область Давидов Р.К.
3. Дніпропетровська область Данилюк В.А.
4. Львівська область Нельга О.В.
5. Миколаївська область Старовойтова Г.М.
6. Полтавська область Рябець М.М.
7. Харківська область Алсуф'єв В.В.
8. Херсонська область Татарнікова Л.А.
9. Чернівецька область Співак В.І.
Секретар Центральної виборчої комісії Я.ДАВИДОВИЧ
ДОВІДКА
про роботу центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та окружних виборчих комісій по підготовці до проведення 29 березня 1998 року виборів народних депутатів України
Здійснюючи контроль за виконанням виборчого законодавства на всій території України та спрямовуючи діяльність виборчих комісій по виборах народних депутатів України, Центральна виборча комісія вивчила процес підготовки до виборів в Автономній Республіці Крим у дванадцятьох областях, містах Києві та Севастополі. Члени Центральної виборчої комісії ознайомилися з роботою 98 окружних, багатьох дільничних виборчих комісій.
Аналіз стану підготовки до виборів свідчить, що органи виконавчої влади і місцевого самоврядування, окружні та дільничні виборчі комісії здійснюють широкий комплекс заходів щодо забезпечення підготовки і проведення виборів 29 березня 1998 року.
Відповідно до закону про вибори утворено 225 одномандатних виборчих округів, 32462 виборчі дільниці, відповідні виборчі комісії. У їх складі працює 386973 особи. З урахуванням 12068 територіальних виборчих комісій по виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів усього в комісіях працює 506104 особи.
Центральна виборча комісія зареєструвала списки кандидатів у депутати в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі від 30 політичних партій, виборчих блоків партій, до яких внесено 3605 кандидатів у депутати. Окружними виборчими комісіями в одномандатних виборчих округах зареєстровано 4271 кандидата в народні депутати України.
За станом на 12 березня 1998 року 63 кандидати в депутати в багатомандатному і 44 в одномандатних виборчих округах зняли свої кандидатури з балотування.
На один депутатський мандат у середньому претендують: у багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі - 15, в одномандатних виборчих округах - 18 осіб.

................
Перейти до повного тексту