- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
Про Роз'яснення з питань застосування окремих положень Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" під час підготовки і проведення позачергових виборів депутатів районних та обласних рад
З метою консультативно-методичного забезпечення діяльності виборчих комісій з питань застосування окремих положень Закону України
"Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" під час підготовки і проведення позачергових виборів депутатів районних та обласних рад, керуючись пунктом 1 статті
23 Закону України
"Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", статтями
12,
13, пунктами 4, 5 статті
17, пунктами 1-3 статті
21 та частиною другою статті
27 Закону України
"Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
2. Цю постанову надіслати районним, обласним радам для подальшої передачі районним, обласним територіальним виборчим комісіям.
Заступник Голови Центральної виборчої комісії | Ж.УСЕНКО-ЧОРНА |
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 22 січня 2009 року N 7
РОЗ'ЯСНЕННЯ
з питань застосування окремих положень Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" ( 1667-15 ) під час підготовки і проведення позачергових виборів депутатів районних та обласних рад
1. Загальні положення
1.2. Виборчий процес позачергових виборів депутатів розпочинається за 60 днів до дня виборів. Відповідна районна, обласна територіальна виборча комісія оголошує про початок виборчого процесу позачергових виборів депутатів не пізніше ніж за п'ять днів до його початку.
1.3. Позачергові вибори депутатів проводяться в порядку і строки, передбачені
Законом для чергових виборів.
Дії, які згідно із
Законом необхідно вчинити на окремих етапах виборчого процесу, вчиняються в межах строку виборчого процесу позачергових виборів депутатів.
1.4. Для проведення позачергових виборів депутатів багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів районних рад поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами сіл, селищ, міст районного значення, що входять до складу району.
Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів обласних рад поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами районів та міст обласного значення.
Рішення про утворення виборчих територіальних округів для проведення позачергових виборів депутатів районних та обласних рад не приймаються.
1.5. Відповідна районна, обласна територіальна виборча комісія невідкладно після початку виборчого процесу:
- приймає рішення про встановлення єдиної нумерації виборчих округів у межах району, області;
- оприлюднює повідомлення про виборчі округи із зазначенням їх номерів, меж, центрів, орієнтовної кількості виборців у кожному виборчому окрузі у місцевих друкованих засобах масової інформації або, у разі неможливості, - в інший спосіб.
2. Виборчі дільниці для проведення позачергових виборів депутатів
2.1. Для підготовки і проведення голосування та підрахунку голосів виборців утворюються виборчі дільниці - звичайні та спеціальні (у стаціонарних лікувальних закладах).
У разі проведення позачергових виборів депутатів, які відбуваються не одночасно з виборами народних депутатів України, звичайні та спеціальні (у стаціонарних лікувальних закладах) виборчі дільниці на території села, селища, міста утворюються відповідною сільською, селищною, міською територіальною виборчою комісією за поданням виконавчого комітету сільської, селищної, міської (міст, де немає районних рад), районної у місті ради, а у разі відсутності таких органів - за пропозицією відповідно сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради або посадової особи, яка відповідно до закону здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови.
2.2. Сільські, селищні, міські територіальні виборчі комісії не пізніш як за 50 днів до дня проведення позачергових виборів депутатів утворюють виборчі дільниці, визначають їх межі та місцезнаходження дільничних виборчих комісій, про що приймають відповідні рішення.
На підставі рішень сільських, селищних, міських територіальних виборчих комісій відповідна районна, обласна територіальна виборча комісія приймає рішення про встановлення єдиної нумерації виборчих дільниць у межах району, області, про що повідомляє зазначені територіальні виборчі комісії.
У разі одночасного проведення кількох видів місцевих виборів рішення про єдину нумерацію виборчих дільниць приймається територіальною виборчою комісією найбільшої за розміром адміністративно-територіальної одиниці.
2.3. Рішення сільської, селищної, міської територіальної виборчої комісії про утворення виборчих дільниць із зазначенням їх меж, місцезнаходження відповідних дільничних виборчих комісій оприлюднюється у засобах масової інформації або в інший визначений комісією спосіб упродовж п'яти днів з дня прийняття цього рішення, але не пізніш як за 45 днів до виборів.
3. Виборчі комісії, що здійснюють підготовку та проведення позачергових виборів депутатів
3.1. Підготовку та проведення позачергових виборів депутатів забезпечують:
- відповідна районна, обласна територіальна виборча комісія;
- сільські, селищні, міські (міст районного значення, що входять до складу району) територіальні виборчі комісії, що здійснюють повноваження окружних виборчих комісій з виборів депутатів районних рад;
- районні, міські (міст обласного значення) територіальні виборчі комісії, що здійснюють повноваження окружних виборчих комісій з виборів депутатів обласних рад;
- дільничні виборчі комісії.
3.2. Територіальна виборча комісія, сформована на чергових виборах депутатів у встановленому
Законом кількісному складі, є постійно діючим органом, здійснює свої повноваження до сформування не пізніш як за 90 днів до дня наступних чергових виборів депутатів, призначених у зв'язку із закінченням визначеного
Конституцією України строку їх повноважень, нового складу територіальної виборчої комісії.
3.3. Для організації підготовки та проведення позачергових виборів депутатів сільська, селищна, міська територіальна виборча комісії утворює дільничні виборчі комісії.
Дільнична виборча комісія утворюється не пізніш як за 35 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії за поданням (не більш як на одну особу) керівного органу відповідної місцевої організації політичної партії, виборчого блоку місцевих організацій політичних партій (далі - місцева організація партії (блок) - суб'єкта виборчого процесу позачергових виборів депутатів.
У разі одночасного проведення кількох видів місцевих виборів відповідні дільничні виборчі комісії утворюються за поданням суб'єктів усіх виборчих процесів (місцевих організацій партій (блоків), кандидатів у депутати по одномандатних виборчих округах, які самовисунулися, та відповідних кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови).
3.4. Суб'єкти подання кандидатур не пізніш як за 40 днів до дня виборів подають до відповідної територіальної виборчої комісії список кандидатур для включення їх до складу відповідних дільничних виборчих комісій (не більш як по одній особі до складу кожної дільничної комісії) із зазначенням пропонованих кандидатур на посаду голови, заступника голови та секретаря комісії за підписом кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, керівника відповідної місцевої організації партії (керівників організацій партій, що входять до блоку) і скріплений печаткою місцевої організації партії (печатками місцевих організацій партій, що входять до блоку) або печаткою (печатками) організації (організацій) партії (партій) вищого рівня.
3.5. Якщо число подань перевищує визначений частиною третьою статті
22 Закону граничний склад дільничної виборчої комісії, то включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій, а також розподіл керівних посад у дільничних виборчих комісіях визначається за допомогою жеребкування, порядок якого затверджено постановою Центральної виборчої комісії від 15 квітня 2008 року
N 16.
3.6. У разі ненадходження у встановлений строк подань щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій або якщо кількість запропонованих до складу цих комісій кандидатур становить менше від кількості осіб, встановлених частиною третьою статті
22 Закону, дільничні виборчі комісії утворюються відповідною територіальною виборчою комісією за поданням її голови у мінімальній кількості, встановленій частиною третьою зазначеної статті, з обов'язковим включенням кандидатур відповідних місцевих організацій партій (блоків) - суб'єктів виборчого процесу.
................Перейти до повного тексту