- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
Про відмову в реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, утвореної на зборах громадян України, що відбулися 28 вересня 2008 року в місті Луцьку
До Центральної виборчої комісії 3 листопада 2008 року надійшло подання Луцького міського голови Шиби Б.П. від 13 жовтня 2008 року N КО-3566-23 щодо реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.
Розглянувши зазначене подання та додані до нього документи, Центральна виборча комісія встановила.
У місті Луцьку 28 вересня 2008 року відбулися збори громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, в яких згідно з протоколом цих зборів взяли участь 235 осіб. Учасниками зборів одноголосно схвалено пропозицію про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою та затверджено формулювання питання, яке пропонується винести на всеукраїнський референдум, а саме:
"Чи згодні Ви проголосувати за ухвалення Закону України "Про зміну автономного статусу Автономної Республіки Крим на обласний, скасування спеціального статусу міста Севастополя та внесення відповідних змін до Конституції та деяких законодавчих актів України", яким передбачено зміну автономного статусу міста Севастополя?".
Учасниками зборів обрано ініціативну групу в складі 21 особи, якій доручено збирання підписів громадян під вимогою про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.
Перевіркою відповідності поданих до Центральної виборчої комісії документів вимогам Закону України
"Про всеукраїнський та місцеві референдуми" (далі - Закон) встановлено, що документи зазначених зборів не відповідають вимогам
Закону з таких підстав.
Відповідно до частини першої статті
16 Закону ініціативна група всеукраїнського референдуму утворюється на зборах громадян України, в яких беруть участь не менш як 200 осіб, які мають право на участь у референдумі.
Згідно з частиною першою статті
7 Закону у всеукраїнському референдумі мають право брати участь громадяни України, які на день проведення референдуму досягли 18 років і постійно проживають на території України.
Відповідно до частини четвертої статті
16 Закону перед початком зборів проводиться реєстрація учасників зборів, складається їх список із зазначенням прізвищ, імен та по батькові, місця проживання. На зборах обираються їх голова і секретар.
На порушення цієї норми
Закону у списку учасників зборів у більшості осіб вказано прізвище та ініціали, крім того, місце проживання деяких учасників зборів не зазначено.
Також у списку учасників зборів відсутній підпис напроти прізвища Лавенчук Є.Ф., тобто відсутнє підтвердження факту присутності даної особи на цих зборах.
Крім того, згідно з поданим до Центральної виборчої комісії списком учасників зборів було зареєстровано 214 осіб, натомість у протоколі зборів зазначено, що були присутніми 235 осіб, отже, з поданих документів неможливо встановити кількість присутніх учасників зборів, які взяли участь у голосуванні.
Відповідно до частини восьмої статті
16 Закону список учасників зборів підписується головою і секретарем зборів. Поданий до Центральної виборчої комісії список учасників зборів не підписаний головою та секретарем зборів.
Також на порушення частини четвертої статті
16 Закону головою зборів обрано Вітіва Анатолія, який не був учасником цих зборів.
Згідно з поданим до Центральної виборчої комісії протоколом зборів затверджене цими зборами громадян формулювання питання, яке пропонується винести на всеукраїнський референдум, не відповідає формулюванню питання, під яким поставили свої підписи учасники зборів.
Згідно з частиною восьмою статті
16 Закону документом проведених зборів є, зокрема, точне формулювання питання, що пропонується винести на референдум, яке підписується головою та секретарем зборів.
................Перейти до повного тексту