- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
Про затвердження Вимог до програмно-технічного комплексу Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" в окружній виборчій комісії з позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня 2007 року
З метою забезпечення відкритості та прозорості підготовки і проведення позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня 2007 року, оперативного встановлення і своєчасного оприлюднення на території України та за її межами результатів цих виборів, відповідно до частини п'ятої статті 11, пунктів 5, 14 частини другої статті 30, частини першої статті
54 Закону України
"Про вибори народних депутатів України", керуючись частиною першою статті
13, пунктами 1, 19 статті
19, статтею
25 Закону України
"Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Вимоги до програмно-технічного комплексу Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" в окружній виборчій комісії з позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня 2007 року (додаються).
2. Цю постанову надіслати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, а також окружним виборчим комісіям після їх утворення.
Голова Центральної виборчої комісії | В.ШАПОВАЛ |
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 10 серпня 2007 року N 84
ВИМОГИ
до програмно-технічного комплексу Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" в окружній виборчій комісії з позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня 2007 року
1. Склад програмно-технічного комплексу
До складу програмно-технічного комплексу Інформаційно-аналітичної підсистеми "Вибори народних депутатів України" (далі - Система або ІАС "Вибори народних депутатів України") Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" (далі - ЄІАС "Вибори") окружної виборчої комісії з позачергових виборів народних депутатів України входять кілька комп'ютерних робочих станцій (далі - станції), об'єднаних у локальну мережу разом з периферійним обладнанням до них та підключених за допомогою комутованих телефонних каналів зв'язку до центрального телекомунікаційного вузла Центральної виборчої комісії.
Технічний комплекс окружної виборчої комісії складається з обов'язкових та додаткових компонентів.
Обов'язкові компоненти:
- основна станція (сервер);
- резервна станція;
- модем (2 комплекти);
- лазерний принтер;
- джерела безперебійного живлення для основної та резервної станцій, модема та активного мережевого обладнання;
- телефонні апарати;
- апарат факсимільного зв'язку;
- телефонні лінії (не менше трьох ліній - основна, резервна та факсимільного зв'язку).
Додаткові компоненти:
- додаткові робочі станції (2 комплекти);
- комутатор;
- джерела безперебійного живлення для додаткових станцій.
До робочої станції, на якій розгортатиметься база даних ІАС "Вибори народних депутатів України" (далі - основна станція або сервер), підключаються принтер, модем та джерело безперебійного живлення.
У разі виходу з ладу основної станції вводиться в експлуатацію резервна станція (далі - сервер).
Сервер за допомогою інтерфейсу RS-232 підключається до зовнішнього модема, що підтримує протокол V.90, локалізованого і сертифікованого для використання на комутованих лініях телефонного зв'язку України. Такий модем підключається до комутованої лінії зв'язку, термінованої на настінну розетку з інтерфейсом RJ-11. Другий модем, перевірений та настроєний, знаходиться в резерві у голови окружної виборчої комісії або системного адміністратора цієї комісії.
У кожній окружній виборчій комісії обидва модеми повинні бути ідентичними.
Робочі станції з'єднуються в локальну мережу за допомогою комутатора, що має забезпечувати швидкість передачі даних 10/100 Мбіт/с у режимі autodetect. На комутаторі повинно бути не менше 5 портів.
Для друкування звітів окружна виборча комісія забезпечується лазерним принтером форматом А4 із швидкістю друку не менше 8 сторінок за хвилину.
Сервер та модем підключаються до електромережі 220 В, 50 Гц з обов'язковим використанням джерела (або окремих джерел) безперебійного живлення потужністю не менше 600 ВА і класом не нижче "line interactive". Сумарна ємність батарей джерела безперебійного живлення повинна забезпечувати роботу підключеного обладнання впродовж не менше ніж 15 хвилин. Резервна і додаткові станції повинні забезпечуватися безперебійним живленням з урахуванням можливості підключення до цього джерела і комутатора.
Крім того, в кожній окружній виборчій комісії встановлюється одна додаткова станція для забезпечення здійснення бухгалтерського обліку, розрахунків та моніторингу використання коштів виборчих фондів політичних партій, виборчих блоків політичних партій, кандидатів у народні депутати України від яких зареєстровано Центральною виборчою комісією. Така станція повинна бути укомплектована спеціалізованими прикладними програмами, які використовуються в Державному казначействі України та в Національному банку України.
Програмно-технічний комплекс окружної виборчої комісії повинен мати три телефонні лінії: одну - для передачі даних, другу - резервну, третю - для факсимільного зв'язку. Оператор зв'язку, який забезпечує надання телефонних ліній, повинен максимально сприяти виділенню цифрових телефонних ліній. Забороняється використовувати такі лінії для інших цілей, крім обслуговування ІАС "Вибори народних депутатів України".
Телефонні апарати, встановлені в окружній виборчій комісії, повинні забезпечувати набір телефонних номерів як у пульсовому, так і в тоновому режимах.
У приміщенні окружної виборчої комісії, в якому розгорнуто ІАС "Вибори народних депутатів України", обов'язково встановлюється апарат факсимільного зв'язку. Системний адміністратор програмно-технічного комплексу окружної виборчої комісії має пріоритетне право на використання такого апарата.
2. Строки встановлення програмно-технічного комплексу
Встановлення елементів програмно-технічного комплексу в приміщенні окружної виборчої комісії здійснюється в такі строки:
з 13 до 15 серпня 2007 року - основна та резервна станції, два модеми (один резервний), комутатор, джерела безперебійного живлення до них, принтер, телефони, апарат факсимільного зв'язку;
до 17 серпня 2007 року - програмно-технічний комплекс у повному складі (в тому числі додаткові станції).
Через сім днів після дня голосування з усього складу програмно-технічного комплексу в кожній окружній виборчій комісії залишається одна основна станція та модем, підключені до центрального телекомунікаційного вузла Центральної виборчої комісії, принтер і джерело безперебійного живлення.
На п'ятнадцятий день після дня голосування приміщення окружних виборчих комісій звільняються від усіх елементів програмно-технічного комплексу, якщо інше додатково не визначено Центральною виборчою комісією.
3. Вимоги до програмно-технічного комплексу
Мінімальні вимоги до апаратного забезпечення програмно-технічного комплексу окружної виборчої комісії наведено нижче.
................Перейти до повного тексту