1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
15.05.2006 N 1233
Про Роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" під час проведення повторних місцевих виборів
Розглянувши звернення територіальних виборчих комісій щодо застосування положень статей 14, 15, 18, 22, 75, 79 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" під час проведення повторних місцевих виборів, керуючись статтями 1, 11 - 13, 17 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" під час проведення повторних місцевих виборів (додаються).
2. Копії цієї постанови надіслати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам, виборчій комісії Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським територіальним виборчим комісіям.
Голова Центральної виборчої комісії Я.ДАВИДОВИЧ
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 15 травня 2006 р. N 1233
РОЗ'ЯСНЕННЯ
щодо застосування окремих положень Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" під час проведення повторних місцевих виборів
1. Підстави та строки проведення повторних місцевих виборів
1.1. Відповідно до статті 14 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (далі - Закон) повторні вибори депутата (депутатів) Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад (далі - депутати) призначаються відповідною територіальною виборчою комісією у разі:
1) визнання виборів депутатів в окрузі недійсними;
2) визнання виборів депутатів в окрузі такими, що не відбулися;
3) визнання особи такою, яка відмовилася від депутатського мандата.
1.2. Повторні вибори сільського, селищного, міського голови призначаються територіальною виборчою комісією у разі:
1) визнання місцевих виборів недійсними;
2) визнання місцевих виборів такими, що не відбулися;
3) визнання особи такою, яка відмовилася від посади сільського, селищного, міського голови.
1.3. Згідно з частиною третьою статті 75 Закону не можуть бути підставою для визнання недійсними виборів депутата, сільського, селищного, міського голови порушення вимог Закону, які мали на меті спонукати чи спонукали виборців голосувати за кандидатів, якщо вони не були обрані у відповідному окрузі.
1.4. Повторні місцеві вибори проводяться в останню неділю шістдесятиденного строку з дня оприлюднення територіальною виборчою комісією рішення про їх призначення.
Відповідно до частини третьої статті 15 Закону рішення про призначення повторних місцевих виборів приймається територіальною виборчою комісією не пізніш як у тридцятиденний строк з дня прийняття рішення про визнання місцевих виборів у цьому окрузі недійсними або такими, що не відбулися, або у разі визнання особи такою, яка відмовилася від депутатського мандата або посади сільського, селищного, міського голови.
Частиною сьомою статті 15 Закону встановлено, що оприлюднення рішення про призначення повторних місцевих виборів здійснюється органом, який його прийняв, у друкованих засобах масової інформації (або, у разі неможливості, в інший визначений ним спосіб) не пізніш як на третій день від дня його прийняття, а також доводиться до відома Центральної виборчої комісії в цей же строк.
2. Утворення дільничних виборчих комісій, виборчих округів та виборчих дільниць для проведення повторних місцевих виборів
2.1. Згідно з частиною другою статті 79 Закону повторні місцеві вибори проводяться тими ж територіальними виборчими комісіями, у тих самих виборчих округах та виборчих дільницях.
2.2. Відповідно до частини одинадцятої статті 22 Закону в разі проведення місцевих виборів одночасно з виборами народних депутатів України дільничні виборчі комісії утворюються відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України". Разом із тим, згідно з частиною третьою статті 32 Закону України "Про вибори народних депутатів України" повноваження дільничної виборчої комісії припиняються через п'ятнадцять днів після дня офіційного оприлюднення Центральною виборчою комісією результатів виборів народних депутатів України.
У разі неможливості утворення дільничних виборчих комісій у порядку та строки, визначені статтею 22 Закону, забезпечення організації голосування на повторних місцевих виборах покладається на діючі дільничні виборчі комісії, утворені для одночасного проведення виборів народних депутатів України та місцевих виборів.
З огляду на те, що окружні виборчі комісії з виборів народних депутатів України припинять свої повноваження 17 травня 2006 року, вирішення питання щодо подальшого забезпечення кількісного та якісного складу дільничних виборчих комісій покладається на відповідну територіальну виборчу комісію.
2.3. У разі призначення повторних місцевих виборів після закінчення строку повноважень дільничних виборчих комісій, які були утворені для одночасного проведення виборів народних депутатів України та місцевих виборів, дільничні виборчі комісії утворюються відповідною територіальною виборчою комісією. При цьому порядок та підстави утворення дільничних виборчих комісій визначаються положеннями статті 22 Закону.
Відповідно до частини першої статті 22 Закону дільничні виборчі комісії утворюються відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніш як за 35 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії за поданням (не більш як на одну особу) керівного органу районної, районної у місті, міської організації партії (блоку) та відповідних кандидатів у депутати по одномандатних виборчих округах, які самовисунулися, а також відповідних кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.
Згідно з частиною другою цієї статті Закону до складу дільничних виборчих комісій можуть входити громадяни України, які мають право голосу на місцевих виборах.
Частиною третьою цієї статті встановлено, що дільничні виборчі комісії утворюються у складі:
1) для малих дільниць - 10 - 18 осіб;
2) для середніх дільниць - 14 - 20 осіб;
3) для великих дільниць - 18 - 24 особи.
На виборчих дільницях, де кількість виборців не перевищує п'ятдесяти осіб, дільничні виборчі комісії можуть утворюватися у складі голови, секретаря та двох - чотирьох членів комісії.

................
Перейти до повного тексту