- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
Про скасування постанови окружної виборчої комісії територіального виборчого округу N 132 від 17 березня 2006 року N 50
23 березня 2006 року до Центральної виборчої комісії надійшла постанова окружної виборчої комісії територіального виборчого округу N 132 від 17 березня 2006 року N 50 "Про інформаційні плакати" (далі - постанова), якою було постановлено вилучити інформаційні плакати для виборців стосовно часу початку і закінчення голосування, порядку отримання, заповнення, обміну та опускання виборчих бюлетенів, отримані окружною виборчою комісією територіального виборчого округу N 132 від Центральної виборчої комісії.
У постанові зазначено, що відомості, викладені в інформаційних плакатах, вводить в оману виборців, які на виборчій дільниці для голосування замість паспорта громадянина України можуть пред'явити паспорт громадянина України для виїзду за кордон або службовий паспорт.
Проаналізувавши отриману постанову, Центральна виборча комісія встановила, що їх прийнято з порушенням вимог Закону України
"Про вибори народних депутатів" (далі - Закон) та з перевищенням повноважень окружної виборчої комісії, а за вказаних обставин вона підлягає скасуванню з таких підстав.
Згідно з частинами першою, та другою статті
19 Закону для підготовки організації і проведення голосування та підрахунку голосів виборців утворюються виборчі дільниці. Виборча дільниця може бути звичайною, спеціальною або закордонною.
Відповідно до частини сьомої статті
81 Закону в приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним дільнична виборча комісія в обов'язковому порядку розміщує плакати, що роз'яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори народних депутатів України, виборчі списки кандидатів у депутати від кожної партії (блоку) та інформаційні плакати партій (блоків), які розміщуються в порядку розташування партій (блоків) у виборчому бюлетені.
Відповідно до частини третьої статті
2 Закону документом, який підтверджує особу та громадянство України виборця на виборах депутатів, є:
1) паспорт громадянина України;
2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України);
3) військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби);
4) картка (довідка) установи кримінально-виконавчої системи, що повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах кримінально-виконавчої системи);
5) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
6) дипломатичний паспорт;
7) службовий паспорт;
8) посвідчення особи моряка.
................Перейти до повного тексту