- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
Про скаргу Блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція" на бездіяльність друкованого засобу масової інформації "Товариш", зареєстровану в Центральній виборчій комісії 11 березня 2006 року за N 21-34-10615
До Центральної виборчої комісії 11 березня 2006 року надійшла скарга Блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція" в особі представника цього виборчого блоку в Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу Цимбалюка Володимира Дмитровича на бездіяльність друкованого засобу масової інформації "Товариш".
У скарзі суб'єкт звернення просить визнати бездіяльність редакції зазначеної газети, пов'язану з неоприлюденням відповіді суб'єкта оскарження на статтю під назвою "Кандидати в законі", опубліковану у випуску цієї газети N 15 (805) від 21-23 лютого 2006 року, такою, що порушує вимоги частини дванадцятої статті
71 Закону України
"Про вибори народних депутатів України" і зобов'язати суб'єкта оскарження опублікувати відповідь Блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція", текст якої було надіслано до редакції зазначеної газети листом від 27 лютого 2006 року.
Дослідивши скаргу, Центральна виборча комісія встановила.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті
103 Закону України
"Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) суб'єктом звернення зі скаргою, що стосується процесу виборів народних депутатів України, може бути політична партія (виборчий блок політичних партій) - суб'єкт виборчого процесу в особі її керівника (керівників блоку), представника партії (блоку) у Центральній виборчій комісії.
Блок Наталії Вітренко "Народна опозиція" висунув кандидатів у народні депутати України 10 грудня 2005 року на першому міжпартійному з'їзді цього блоку, відтак набув статусу суб'єкта виборчого процесу з виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року.
Зазначений виборчий блок звернувся зі скаргою до Комісії в особі представника цього виборчого блоку в Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу Цимбалюка В.Д., який є належним суб'єктом звернення зі скаргою.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті
104 Закону скарга, що стосується призначення, підготовки і проведення виборів депутатів, з урахуванням особливостей, встановлених статтями
111-
115 Закону, може бути подана відповідним суб'єктом звернення зі скаргою, зокрема, на рішення, дії чи бездіяльність засобу масової інформації, його посадової чи службової особи або творчого працівника. Частиною першою статті
114 Закону встановлено, що кандидат у народні депутати України, партія (блок) - суб'єкт виборчого процесу може оскаржити дії чи бездіяльність засобу масової інформації, його власника, службової особи чи творчого працівника, які порушують установлений законом порядок діяльності засобів масової інформації під час виборчого процесу, в тому числі стосовно здійснення права на відповідь згідно з частиною дванадцятою статті
71 Закону, інших вимог закону щодо ведення передвиборної агітації.
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті
114 Закону скарга, зазначена у частині першій цієї статті, подається до Центральної виборчої комісії стосовно дій чи бездіяльності загальнодержавного засобу масової інформації, його власника, посадової особи чи творчого працівника.
Перевіркою встановлено, що газета "Товариш" є загальнодержавним засобом масової інформації за сферою свого розповсюдження.
Отже, скаргу Блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція" на дії газети "Товариш" подано належному суб'єкту її розгляду - Центральній виборчій комісії.
Разом з тим, відповідно до частин першої та п'ятої статті
106 Закону скарга до виборчої комісії може бути подана суб'єктом звернення зі скаргою протягом п'яти днів після вчинення дії чи бездіяльності суб'єктом оскарження; днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги суб'єктом її розгляду.
Загальний порядок обчислення строків, визначених у
Законі, передбачено статтею 17 цього
Закону, згідно із якою першим днем строку, що відповідно до вказаного
Закону має початися у зв'язку з настанням певної події, є день, наступний після дня настання вказаної події; останнім днем строку що відповідно до цього
Закону має закінчитися у зв'язку з настанням певної події, є день, який передує дню вказаної події.
................Перейти до повного тексту