1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
07.03.2006 N 860
Про відмову в реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, утвореної на зборах громадян України, що відбулися 26 січня 2006 року в м. Косів Івано-Франківської області
До Центральної виборчої комісії 4 березня 2006 року надійшло подання голови Косівської районної ради П. Дійчука від 28 лютого 2006 року N 24-2/20 щодо реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.
Розглянувши вищезазначене подання та додані до нього документи Центральна виборча комісія встановила.
У м. Косів Івано-Франківської області 26 січня 2006 року відбулися збори громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, у яких згідно з протоколом цих зборів взяли участь 209 осіб. Учасниками зборів одноголосно схвалено пропозицію про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою та затверджено формулювання питання, яке пропонується винести на всеукраїнський референдум:
"Чи згодні Ви з необхідністю обмеження депутатської недоторканості народних депутатів України, обмеження недоторканості суддів, депутатів та голів місцевих рад і вилучення у зв'язку з цим:
частини третьої статті 80 Конституції України: "Народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані";
частин першої та третьої статті 126 Конституції України: "Незалежність і недоторканність суддів гарантуються Конституцією і законами України та Суддя не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом";
частини сьомої статті 30 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад": "7. Депутата місцевої ради не може бути притягнуто до кримінальної відповідальності, арештовано або піддано заходам адміністративного стягнення, що накладаються в судовому порядку, без попереднього розгляду питання місцевою радою";
частин другої, третьої, четвертої та п'ятої статті 31 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад"."?
Перевіркою відповідності поданих до Центральної виборчої комісії документів вимогам Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" (далі - Закон) встановлено, що документи зборів не відповідають вимогам Закону з таких підстав.
Частиною четвертою статті 16 Закону передбачено, що на зборах обираються їх голова і секретар; подальший порядок денний повинен включати обговорення доцільності проведення референдуму та формулювання питання, що пропонується на нього винести.
На порушення цієї норми Закону з протоколу не вбачається, що голова та секретар були обрані цими зборами та що на зборах обговорено доцільність проведення референдуму.
У частинах п'ятій, шостій статті 16 Закону зазначено, що у разі схвалення більшістю учасників зборів пропозиції про проведення референдуму та затвердження формулювання питання, що пропонується на нього винести, обирається ініціативна група, якій доручається організація збирання підписів громадян. Ініціативна група всеукраїнського референдуму складається не менш як з 20 громадян України, які мають право брати участь у референдумі.

................
Перейти до повного тексту