1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
20.02.2006 N 671
Про відмову в реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, утвореної на зборах громадян України, що відбулися 21 січня 2006 року в селищі Володарка Київської області
До Центральної виборчої комісії 11 лютого 2006 року надійшло подання голови Володарської районної ради Київської області Міняйла І.В. від 10 лютого 2006 року N 16 щодо реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.
Розглянувши зазначене подання та додані до нього документи щодо реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, Центральна виборча комісія встановила.
У селищі Володарка Київської області 21 січня 2006 року у приміщені районного Будинку культури відбулися збори громадян України, у яких згідно з протоколом зборів громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою взяли участь 207 осіб. Учасниками зборів схвалено пропозицію про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з винесенням на нього такого питання:
"Чи згодні Ви з необхідністю обмеження депутатської недоторканості народних депутатів України, обмеження недоторканості Президента України, суддів, депутатів та голів місцевих рад?"
Учасниками зборів обрано ініціативну групу в складі 21 особи, якій доручено збирання підписів громадян під вимогою про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.
Перевіркою відповідності поданих до Центральної виборчої комісії документів вимогам Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" (далі - Закон) встановлено, що документи зазначених зборів не відповідають вимогам Закону з таких підстав.
До Центральної виборчої комісії подано точне формулювання питання, що пропонується винести на референдум, підписане головою та секретарем зборів, однак таке питання не передбачає можливості надання на нього однозначної відповіді "так" або "ні", що суперечить частині першій статті 36 Закону - унеможливлює включення цього питання у бюлетень для голосування, оскільки у бюлетені має бути зазначено назву проекту (проектів) Закону і запропоновано громадянину відповісти "так" або "ні" на питання про прийняття або відхилення цього проекту (проектів).
Питання, запропоноване на зборах громадян України, що відбулися в селищі Володарка Київської області 21 січня 2006 року, для винесення на всеукраїнський референдум, поєднує кілька питань які передбачають внесення змін до різних нормативно-правових актів, що регулюють статус різних правових суб'єктів.
Крім того, точне формулювання питання, підписане головою і секретарем зборів: "Чи згодні Ви з необхідністю обмеження депутатської недоторканості народних депутатів України, обмеження недоторканості Президента України, суддів, депутатів та голів місцевих рад і вилучення у зв`язку з цим:
частини третьої статті 80 Конституції України: "Народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані?";
частини першої статті 105 Конституції України: "Президент України користується правом недоторканості на час виконання повноважень?";
частин першої та третьої статті 126 Конституції України: "Незалежність і недоторканність суддів гарантуються Конституцією і законами України та Суддя не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом?";
частини сьомої статті 30 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад": "7. Депутата місцевої ради не може бути притягнуто до кримінальної відповідальності, арештовано або піддано заходам адміністративного стягнення, що накладаються в судовому порядку, без попереднього розгляду питання місцевою радою";
частин другої, третьої, четвертої та п'ятої статті 31 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад":
2. Запобіжний захід щодо депутата місцевої ради у вигляді підписки про невиїзд або взяття під варту може застосовуватися виключно судом після надання згоди відповідною місцевою радою.

................
Перейти до повного тексту