- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
Про скаргу Останіна С.В. на дії Партії регіонів, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 27 лютого 2006 року за N 21-30-8002
До Центральної виборчої комісії 27 лютого 2006 року надійшла скарга Останіна Станіслава Вікторовича на дії Партії регіонів.
У скарзі Останін С.В. просить "притягнути керівництво Партії регіонів до відповідальності за порушення виборчого законодавства, вжити заходи з метою недопущення подібних ситуацій з боку всіх учасників виборчого процесу та надати обґрунтовану відповідь у відповідності із нормами Закону України
"Про вибори народних депутатів України"".
Свої вимоги суб'єкт звернення обґрунтовує тим, що 11 лютого 2006 року на території, прилеглій до приватного підприємства "Інфос", директором якого є Останін С.В., було проведено без узгодження з ним мітинг на підтримку Януковича В.Ф., що, на думку скаржника, є грубим порушенням виборчого законодавства та призвело до порушення Конституційних прав Останіна С.В. як громадянина та виборця.
Згідно з частиною четвертою статті 14 цього
Закону скарги подаються і розглядаються в порядку та строки, встановлені відповідним законом України про вибори або референдуми.
Відповідно до частин першої та п'ятої статті
106 Закону України
"Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) скарга до виборчої комісії може бути подана суб'єктом звернення зі скаргою протягом п'яти днів після вчинення дії чи бездіяльності суб'єктом оскарження; днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги суб'єктом її розгляду.
Загальний порядок обчислення строків встановлено статтею
17 Закону, згідно із яким першим днем строку, який відповідно до вказаного
Закону має початися у зв'язку з настанням певної події, є день, наступний після дня настання вказаної події. З огляду на це початок строку для оскарження дії, вчиненої суб'єктом оскарження, настає з дня, наступного після вчинення оскаржуваної дії.
Згідно з частиною шостою статті
106 Закону строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім випадку повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення суб'єктом розгляду скарги без розгляду відповідно до частини третьої статті
108 Закону.
Як вбачається зі скарги, дія, що є предметом розгляду цієї скарги - мітинг на підтримку Януковича В.Ф., відбулася 11 лютого 2006 року.
Таким чином, суб'єктом звернення зі скаргою пропущено встановлений
Законом строк для подання скарги.
Крім того, стаття
103 Закону визначає, хто може бути суб'єктом звернення із скаргою, що стосується процесу виборів депутатів. Відповідно до пункту 5 частини першої цієї статті
Закону суб'єктом звернення зі скаргою може бути лише той виборець, виборчі права або охоронювані законом інтереси якого щодо участі у виборчому процесі порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта оскарження.
Відповідно до частин першої, другої та третьої статті
109 Закону суб'єкт звернення зі скаргою повинен надати Центральній виборчій комісії такі докази, що підтверджують обставини, якими він обґрунтовує свої вимоги.
................Перейти до повного тексту