- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
Про скаргу виборчого блоку "Громадянський блок ПОРА-ПРП" на рішення окружної виборчої комісії територіального виборчого округу N 99, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 14 лютого 2006 року за N 21-34-4782
До Центральної виборчої комісії 14 лютого 2006 року надійшла скарга виборчого блоку "Громадянський блок ПОРА-ПРП" в особі уповноваженої особи цього блоку у загальнодержавному виборчому окрузі Голуба Владислава Володимировича на постанову окружної виборчої комісії територіального виборчого округу N 99 від 11 лютого 2006 року N 8 "Про подання політичних партій, виборчих блоків політичних партій щодо включення кандидатур від цих партій (блоків) до складу дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року", якою суб'єктом оскарження відхилено усі запропоновані кандидатури для включення їх до складу дільничних виборчих комісій з підготовки та проведення виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року подані партією "Реформи і Порядок". 15 лютого 2006 року до Центральної виборчої комісії надійшла аналогічна скарга з уточненням відомостей щодо поштової адреси суб'єкта оскарження.
Суб'єкт звернення зі скаргою просить Центральну виборчу комісію скасувати постанову окружної виборчої комісії територіального виборчого округу N 99 від 11 лютого 2006 року в частині відхилення подання партії "Реформи і Порядок" про включення до складу дільничних виборчих комісій зазначеного округу запропонованих партією та поданих уповноваженою особою кандидатур членів комісій; зобов'язати суб'єкта оскарження прийняти постанову про включення до складу дільничних виборчих комісій виборчого округу N 99 осіб від партії "Реформи і Порядок" згідно з поданим уповноваженою особою списком, до якого включено 131 особу.
На думку суб'єкта звернення зі скаргою, оскаржувана постанова є такою, що винесена з порушенням виборчого законодавства.
При цьому дане твердження суб'єкт звернення обгрунтовує тим, що 8 лютого 2006 року уповноваженою особою виборчого блоку "Громадянський блок ПОРА-ПРП" в територіальному виборчому окрузі N 99 Маслюковим В.А. було внесено подання про включення до складу дільничних комісій цього виборчого округу запропонованих партією "Реформи і Порядок" осіб для роботи в цих комісіях.
Висновок окружної виборчої комісії територіального виборчого округу N 99 щодо неналежного оформлення зазначеного подання, зокрема стосовно його підписання головою політичної партії та скріплення печаткою партії "Реформи і Порядок" м. Києва, на думку суб'єкта звернення зі скаргою, не відповідає положенням частини шостої статті
28 Закону України
"Про вибори народних депутатів України". Крім того, суб'єкт звернення зі скаргою зазначає, що партією "Реформи і Порядок" було направлено лист до Центральної виборчої комісії про втрату печатки Кіровоградської обласної організації партії "Реформи і Порядок", у зв'язку з чим подання щодо членів дільничних виборчих комісій територіального виборчого округу N 99 було підписане головою партії "Реформи і Порядок" та скріплене печаткою цієї партії.
При розгляді цієї скарги Центральна виборча комісія виходить, зокрема, з такого.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті
103 Закону України
"Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) суб'єктом звернення із скаргою, що стосується процесу виборів депутатів, може бути виборчий блок політичних партій - суб'єкт виборчого процесу в особі, зокрема, уповноваженої особи блоку. Виборчий блок політичних партій "Громадянський блок ПОРА-ПРП" Громадянської партії "ПОРА" та партії "Реформи і Порядок" (скорочена назва - "Громадянський блок ПОРА-ПРП") висунув кандидатів у народні депутати України 19 грудня 2005 року на I міжпартійному з'їзді цього блоку, відтак набув статусу суб'єкта виборчого процесу з виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року.
До Центральної виборчої комісії звернулася зі скаргою уповноважена особа виборчого блоку "Громадянський блок "ПОРА-ПРП" у загальнодержавному виборчому окрузі Голуб Владислав Володимирович, який є належним суб'єктом звернення зі скаргою.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті
104 Закону скарга, що стосується призначення, підготовки і проведення виборів депутатів, може бути подана відповідним суб'єктом звернення зі скаргою на рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії з урахуванням особливостей, встановлених статтями
111-
115 Закону.
Відповідно до частин першої, третьої статті
116 Закону суб'єкт виборчого процесу має право оскаржити рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії; скарга щодо рішень, дій чи бездіяльності окружної виборчої комісії подається, зокрема, до Центральної виборчої комісії.
Скарга до виборчої комісії може бути подана суб'єктом звернення зі скаргою протягом п'яти днів після прийняття рішення суб'єктом оскарження (частина перша статті
106 Закону). Оскаржуване рішення було прийнято суб'єктом оскарження 11 лютого 2006 року. Скарга подана до Центральної виборчої комісії 14 лютого 2006 року.
Отже, скаргу подано належному суб'єкту розгляду в установлений
Законом строк оскарження.
Таким чином, розгляд скарги виборчого блоку "Громадянський блок "ПОРА-ПРП" на рішення окружної виборчої комісії територіального виборчого округу N 99 належить до повноважень Центральної виборчої комісії.
На виконання вимог частини одинадцятої статті
108 Закону копію зазначеної скарги надіслано Центральною виборчою комісією суб'єкту оскарження (лист від 15 лютого 2006 року N 21-33-1926) з повідомленням про передбачене вказаною нормою За
кону право подати Центральній виборчій комісії письмові пояснення по суті скарги.
До Центральної виборчої комісії 15 лютого 2006 року надійшло пояснення окружної виборчої комісії територіального виборчого округу N 99, з якого вбачається, що 11 лютого 2006 року зазначеною окружною виборчою комісією прийнято постанову N 8 "Про подання політичних партій, виборчих блоків політичних партій щодо включення кандидатур від цих партій (блоків) до складу дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року", яка, на думку суб'єкта оскарження, була прийнята з дотриманням вимог Закону України
"Про вибори народних депутатів України". Додаток 2 до зазначеної постанови містить список, до якого включено 131 кандидатуру, подану партією "Реформи і Порядок", які відхиляються у зв'язку з їх невідповідністю встановленим вимогам. Зокрема, подання підписане головою партії "Реформи і Порядок" Пинзеником В.М. та скріплене печаткою міста Києва, хоча в Кіровоградській області є обласна організація партії "Реформи і Порядок".
Розглянувши скаргу та додані до неї матеріали, пояснення суб'єкта оскарження, Центральна виборча комісія встановила.
Уповноважена особа суб'єкта звернення зі скаргою у територіальному виборчому окрузі N 99 Маслюков Валерій Анатолійович 8 лютого 2006 року подав суб'єкту оскарження список осіб від партії "Реформи і Порядок" для включення їх до складу відповідних дільничних виборчих комісій у порядку, встановленому частиною шостою статті
28 Закону, на підставі частини четвертої цієї статті
Закону, оформлений за формою, затвердженою постановою Центральної виборчої комісії від 25 листопада 2005 року
N 150.
Окружна виборча комісія територіального виборчого округу N 99 на своєму засіданні 11 лютого 2006 року прийняла постанову N 8 "Про подання політичних партій, виборчих блоків політичних партій щодо включення кандидатур від цих партій (блоків) до складу дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року", у додатку 2 якої міститься список кандидатур, поданих політичними партіями, виборчими блоками політичних партій для включення до складу дільничних виборчих комісій, які відхиляються у зв'язку з їх невідповідністю встановленим вимогам.
До вказаного списку включено 131 кандидатуру, подану партією "Реформи і Порядок". Підставою відхилення кандидатур зазначено: "Подання оформлене не належним чином (підписане Головою партії "Реформи і порядок" та скріплене печаткою партії м. Києва, але в Кіровоградській області є обласна організація партії "Реформи і порядок")".
Порядок утворення дільничної виборчої комісії визначений статтею
28 Закону.
Згідно з частиною четвертою цієї статті суб'єктами подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій є, по-перше, партії (блоки), які в поточному складі Верховної Ради України станом на 15 вересня року, що передує рокові проведення виборів, мають свої партійні фракції (фракції блоків); по-друге, партії (блоки) - суб'єкти виборчого процесу.
................Перейти до повного тексту