1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
03.02.2006 N 411
Про скаргу Виборчого блоку політичних партій "Опозиційний блок НЕ ТАК!", зареєстровану Центральною виборчою комісією 31 січня 2006 року за N 21-34-2062
До Центральної виборчої комісії 31 січня 2006 року надійшла скарга Виборчого блоку політичних партій "Опозиційний блок НЕ ТАК!" на дії Громадянської партії "ПОРА", виборчого блоку політичних партій "Громадянський блок ПОРА-ПРП", посадової особи - члена політради політичної партії "Громадянська партія "ПОРА" кандидата у народні депутати України Юсова Андрія Володимировича, включеного до виборчого списку зазначеного блоку.
У своїй скарзі Виборчий блок політичних партій "Опозиційний блок НЕ ТАК!" просить визнати дії суб'єктів оскарження такими, що вчинені без законних підстав та порушують принципи і засади виборчого процесу, вимоги виборчого законодавства України щодо проведення передвиборної агітації та спрямовані на порушення прав та охоронюваних законом інтересів суб'єкта звернення зі скаргою та виборчих прав громадян; винести попередження виборчому блоку політичних партій "Громадянський блок ПОРА-ПРП" та кандидату в народні депутати України Юсову А.В.
Викладені у скарзі вимоги суб'єкт звернення обґрунтовує висловлюваннями Юсова Андрія Володимировича під час прес-конференції повноважних представників Громадянської партії "ПОРА" та виборчого блоку політичних партій "Громадянський блок ПОРА-ПРП" у приміщенні інформаційної агенції "Інтерфакс-Україна" в м. Києві про те, що до так званих "чорних списків", складених суб'єктами оскарження, входять люди, котрі у тій чи іншій якості "фігурують у кримінальних справах відносно порушень прав виборців або в таких резонансних справах, як справа про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе".
При цьому була поширена інформація про те, що 5 таких кандидатів включено до виборчого списку Виборчого блоку політичних партій "Опозиційний блок НЕ ТАК!": Віктор Медведчук (N 3 у списку блоку), Нестор Шуфрич (N 4 у списку блоку), Михайло Папієв (N 8 у списку блоку), Іван Різак (N 9 у списку блоку) і Олександр Царенко (N 39 у списку блоку).
Відповідно до пунктів 1 та 2 частини першої статті 103 Закону України "Про вибори народних депутатів України (далі - Закон) суб'єктами звернення зі скаргою, що стосується процесу виборів депутатів, можуть бути кандидат у депутати, а також партія (блок) - суб'єкт виборчого процесу в особі її керівника (керівників блоку), представника партії (блоку) у Центральній виборчій комісії, уповноваженої особи партії (блоку) чи іншої особи, уповноваженої рішенням центрального керівного органу партії (керівного органу блоку). Виборчий блок політичних партій "Опозиційний блок НЕ ТАК!" висунув кандидатів у народні депутати України 18 грудня 2005 року на Міжпартійному з'їзді цього блоку, відтак набув статусу суб'єкта виборчого процесу з виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року.
До Центральної виборчої комісії звернувся зі скаргою представник виборчого блоку політичних партій "Опозиційний блок НЕ ТАК!" у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу Місюра Вадим Ярославович, який є належним суб'єктом звернення зі скаргою.
Згідно з частиною першою статті 104 Закону скарга, що стосується призначення, підготовки і проведення виборів депутатів, з урахуванням особливостей, встановлених статтями 111-115 Закону, може бути подана відповідним суб'єктом звернення зі скаргою, зокрема, на рішення, дію чи бездіяльність об'єднання громадян та інших суб'єктів виборчого процесу, визначених у статті 12 Закону.
Виборчий блок політичних партій "Громадянський блок ПОРА-ПРП" висунув кандидатів у народні депутати України 19 грудня 2005 року на I міжпартійному з'їзді цього блоку, а відтак набув статусу суб'єкта виборчого процесу.
Відповідно до частини першої статті 115 Закону кандидат у депутати, партія (блок) - суб'єкт виборчого процесу може оскаржити дії чи бездіяльність кандидата у депутати, якщо ці дії чи бездіяльність спрямовані на порушення встановленого законом порядку висунення кандидата у депутати, проведення передвиборної агітації, а також на порушення їх прав та охоронюваних законом інтересів або виборчих прав громадян.
Юсов Андрій Володимирович зареєстрований кандидатом у народні депутати України 4 січня 2006 року постановою Центральної виборчої комісії N 34.
Скарга до виборчої комісії може бути подана суб'єктом звернення зі скаргою протягом п'яти днів після вчинення дії суб'єктом оскарження (частина перша статті 106 Закону). Оскаржувані дії суб'єктів оскарження відбулись 26 січня 2006 року.
Отже, скаргу подано належному суб'єкту розгляду в установлений Законом строк оскарження.
Таким чином, розгляд скарги Виборчого блоку політичних партій "Опозиційний блок НЕ ТАК!" на дії зазначених суб'єктів оскарження належить до повноважень Центральної виборчої комісії.
На виконання вимог частини одинадцятої статті 108 Закону 1 лютого 2006 року копії вказаної скарги надіслано Центральною виборчою комісією суб'єктам оскарження, зазначеним у скарзі.
2 лютого 2006 року до Центральної виборчої комісії надійшли пояснення суб'єктів оскарження - Громадянської партії "ПОРА", "Громадянського блоку "ПОРА-ПРП" та Юсова А.В.
У своїх поясненнях Громадянський блок "ПОРА-ПРП" та Громадянська партія "ПОРА" зазначають, що скарга Виборчого блоку політичних партій "Опозиційний блок НЕ ТАК!" підлягає залишенню без розгляду по суті виходячи з того, що прес-конференція, під час якої вчинені оскаржувані дії, відбувалася за участю Всеукраїнської громадської організації "Громадянська кампанія ПОРА", а отже, "Громадянська партія "ПОРА" та "Громадянський блок ПОРА-ПРП" не вчиняли оскаржуваних дій.
Також у поясненнях зазначено, що А.В. Юсов брав участь у ній як посадова особа Всеукраїнської громадської організації "Громадянська кампанія ПОРА".
Юсов А.В. пояснив, що прес-конференція була організована Всеукраїнською громадською організацією "Громадянська кампанія ПОРА", яка здійснювала свою статутну діяльність. Він також звернув увагу на те, що із наданих доказів не можна встановити зміст прямої мови, оскільки відеоматеріал містить коментар журналіста.
На підтвердження того, що прес-конференція була ініційована Всеукраїнською громадською організацією "Громадянська кампанія ПОРА", Юсов А.В. надав копію договору про надання послуг в рамках проведення прес-конференції в приміщенні інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна", укладеного між останнім та Всеукраїнською громадською організацією "Громадянська кампанія ПОРА", а також копію рахунка-фактури N СФ-0000014, виданого постачальником послуг ТОВ "Інформаційне агентство Інтерфакс-Україна" Всеукраїнській громадянській організації "Громадянська кампанія ПОРА".
Центральною виборчої комісією зроблено запити до ТОВ "Інформаційне агентство Інтерфакс-Україна" та ВАТ "Телеканал "ТОНІС" із проханням надати записи прес-конференції, що відбулася 26 січня 2006 року в приміщенні інформаційної агенції "Інтерфакс-Україна" за участю Юсова А.В., під час якої були зроблені висловлювання, що є предметом розгляду даної скарги.
Розглянувши скаргу та вивчивши додані до неї матеріали, а також матеріали, надіслані суб'єктом звернення зі скаргою листом від 1 лютого 2006 року з проханням долучити їх до скарги в якості доказів, та матеріали, отримані від інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" та ВАТ "Телеканал "ТОНІС", Центральна виборча комісія встановила.

................
Перейти до повного тексту