1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
19.01.2006 N 237
Про Порядок проведення жеребкування щодо визначення представників політичних партій, виборчих блоків політичних партій - суб'єктів виборчого процесу для включення до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року та розподілу керівних посад між політичними партіями, виборчими блоками політичних партій у цих комісіях
Відповідно до статті 26, частин третьої та десятої статті 27 Закону України "Про вибори народних депутатів України" керуючись статтями 12, 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення жеребкування щодо визначення представників політичних партій, виборчих блоків політичних партій - суб'єктів виборчого процесу для включення до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року та розподілу керівних посад між політичними партіями, виборчими блоками політичних партій у цих комісіях (додається).
2. Цю постанову надіслати політичним партіям, виборчим блокам політичних партій, які подали кандидатури для включення до складу окружних виборчих комісій.
Голова Центральної виборчої комісії Я.ДАВИДОВИЧ
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 19 січня 2006 року N 237
ПОРЯДОК
проведення жеребкування щодо визначення представників політичних партій, виборчих блоків політичних партій - суб'єктів виборчого процесу для включення до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року та розподілу керівних посад між політичними партіями, виборчими блоками політичних партій у цих комісіях
1. Загальні положення
1.1. Окружна виборча комісія утворюється Центральною виборчою комісією не пізніш як за шістдесят днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії у кількості не менше дванадцяти і не більше вісімнадцяти осіб з включенням до її складу за відповідними поданнями по одному представнику від політичних партій, виборчих блоків політичних партій (далі - партії (блоки), які в поточному складі Верховної Ради України станом на 15 вересня року, що передує рокові проведення виборів, мають свої партійні фракції (фракції блоків), які включаються до складу комісії обов'язково, та не більше ніж по одному представнику від інших партій (блоків) - суб'єктів виборчого процесу, що включаються до складу комісії шляхом жеребкування, яке проводиться Центральною виборчою комісією.
1.2. До складу конкретної окружної виборчої комісії партія (блок) може запропонувати лише одну кандидатуру.
1.3. Подання від партій (блоків) про включення їх представників до складу окружних виборчих комісій (далі - подання) повинні бути внесені до Центральної виборчої комісії не пізніш як за 68 днів до дня виборів (до 16 січня 2006 року включно). У поданні зазначаються запропоновані особи на посаду голови, заступника голови та секретаря комісії. Подання підписується керівником партії (керівниками партій, що входять до блоку) та скріплюється печаткою партії (печатками партій, що входять до блоку).
1.4. Подання повинно бути складено за формою, затвердженою постановою Центральної виборчої комісії від 25 листопада 2005 року N 149.
Список осіб від партії (блоку) - членів цієї партії (партій, що входять до блоку) або безпартійних - для включення їх до складу відповідних окружних виборчих комісій подається до Центральної виборчої комісії центральним керівним органом партії (керівним органом блоку) на паперових носіях та в електронному вигляді.
До подання додаються власноручно написані заяви осіб, запропонованих до складу окружної виборчої комісії, про згоду на участь у її роботі від відповідної партії (блоку).
1.5. Технічні описки та неточності, допущені у поданні, не є підставою для відхилення внесених кандидатур. Про виявлення таких описок і неточностей Центральна виборча комісія невідкладно повідомляє представника відповідної партії (блоку) у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу (далі - представник партії (блоку). Зазначені описки та неточності можуть бути виправлені шляхом внесення уточненого подання стосовно відповідних кандидатур не пізніше наступного дня після дня отримання вказаного повідомлення. Якщо уточнене подання не надійшло у встановлений строк, відповідні кандидатури відхиляються.
1.6. Кандидатури, внесені до складу окружної виборчої комісії, можуть бути відхилені лише з підстав їх невідповідності вимогам, зазначеним у статті 26 Закону, порушення вимог частин четвертої - шостої статті 27 Закону або застосування механізму жеребкування. Про відхилення кандидатур, поданих для включення до складу окружної виборчої комісії, Центральна виборча комісія приймає постанову.
1.7. За результатами розгляду в Центральній виборчій комісії подань партій (блоків) визначаються партії (блоки), подання яких про включення їх представників до складу окружних виборчих комісій відповідають вимогам Закону і представники яких включаються до складу комісій обов'язково, а також партії (блоки) - суб'єкти виборчого процесу, представники яких можуть бути включені до складу комісій шляхом жеребкування, про що приймається відповідна постанова Комісії.
1.8. Для кожної окружної виборчої комісії визначається кількість посад, що залишатимуться незаповненими після включення до її складу представників, поданих партіями (блоками), які в поточному складі Верховної Ради України станом на 15 вересня року, що передує рокові проведення виборів, мають свої партійні фракції (фракції блоків), які в разі відповідності поданих кандидатур встановленим вимогам обов'язково включаються до складу окружної виборчої комісії. Кількість посад, включення на які представників партій (блоків) - суб'єктів виборчого процесу проводиться шляхом жеребкування (далі - вакантні місця) встановлюється шляхом визначення різниці між максимальною можливою кількістю членів окружної виборчої комісії, передбаченою частиною першою статті 27 Закону, та кількістю представників з числа поданих партіями (блоками), які в поточному складі Верховної Ради України станом на 15 вересня року, що передує рокові проведення виборів, мають свої партійні фракції (фракції блоків), визначених для обов'язкового включення до складу окружної виборчої комісії.
1.9. У межах регіонів України, на території яких утворено територіальні виборчі округи, щодо кожної окружної виборчої комісії за порядковими номерами територіальних виборчих округів згідно з постановою Центральної виборчої комісії від 1 грудня 2005 року N 157 "Про утворення територіальних виборчих округів з виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року" складаються переліки партій (блоків), кандидатури від яких включаються до складу відповідної комісії обов'язково та можуть бути включені шляхом жеребкування.
У переліку партій (блоків) зазначаються назва регіону, в якому утворюється окружна виборча комісія, номер територіального виборчого округу, назви партій (блоків), що подали кандидатури до складу окружної виборчої комісії, загальна кількість кандидатур, поданих до її складу усіма партіями (блоками), у тому числі тих, які включаються до складу відповідної комісії обов'язково, та тих, що можуть бути включені шляхом жеребкування, кількість вакантних місць у складі комісії, прізвища, ім'я та по батькові поданих кандидатур.
2. Проведення жеребкування щодо визначення представників партій (блоків) - суб'єктів виборчого процесу для включення до складу окружних виборчих комісій
2.1. Жеребкування з метою визначення представників партій (блоків) - суб'єктів виборчого процесу, які включатимуться до складу окружних виборчих комісій, проводиться у разі, якщо кількість подань від партій (блоків), що відповідають вимогам Закону, представників від яких може бути включено до складу окружної виборчої комісії шляхом жеребкування, є більшою, ніж кількість вакантних місць у складі окружної виборчої комісії.
2.2. Жеребкування проводиться на засіданні Центральної виборчої комісії не пізніше ніж на третій день після закінчення строку внесення подань партій (блоків) (до 19 січня 2006 року включно).
2.3. Жеребкування проводиться за допомогою виготовленого з прозорого матеріалу барабана, що обертається (або за допомогою двох барабанів, що використовуються почергово), аркушів паперу форматом А 5, складених удвоє, на кожному з яких зазначається номер територіального виборчого округу, назва партії (блоку) - суб'єкта виборчого процесу, включеної до процедури жеребкування, прізвище та ініціали кандидатури, запропонованої цією партією (блоком) до складу окружної виборчої комісії, та однакових за розміром і кольором конвертів, у які вкладаються такі аркуші.
Конверти з аркушами вкладаються в окремий більший за розміром конверт, на якому зазначається номер територіального виборчого округу.
2.4. Жеребкування проводиться щодо кожної окружної виборчої комісії за порядковими номерами територіальних виборчих округів згідно з постановою Центральної виборчої комісії від 1 грудня 2005 року N 157 "Про утворення територіальних виборчих округів з виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року".
Головуючий на засіданні Центральної виборчої комісії оголошує номер відповідного територіального виборчого округу, кількість вакантних місць у складі окружної виборчої комісії, назви партій (блоків) - суб'єктів виборчого процесу, кандидатури від яких за результатами розгляду подань можуть бути включені до складу окружної виборчої комісії у цьому окрузі шляхом жеребкування.

................
Перейти до повного тексту