1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
18.01.2006 N 232
Про скаргу кандидата у народні депутати України Забарського В.В., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 14 січня 2006 року за N 21-36-647
До Центральної виборчої комісії 14 січня 2006 року надійшла скарга кандидата у народні депутати України Забарського Владислава Валерійовича щодо порушення законодавства про вибори виконуючим обов'язки Міністра внутрішніх справ України Луценком Ю.В.
У скарзі суб'єкт звернення просить "прийняти скаргу до розгляду і розглянути її на засіданні Центральної виборчої комісії. Визнати встановленим недотримання з боку особи, що виконує повноваження Міністра внутрішніх справ України, Луценка Ю.В. пунктів 2 і 3 частини першої статті 71 Закону України "Про вибори народних депутатів України" щодо обмежень ведення передвиборної агітації під час проведення прес-конференції у м. Києві 11 січня 2006 року. Визнати, що дії особи, що виконує повноваження Міністра внутрішніх справ України, Луценка Ю.В. стосовно суб'єкта виборчого процесу - Партії регіонів, кандидата у народні депутати України за списком Партії регіонів Забарського В.В., кандидата у народні депутати за списком Партії регіонів Піскуна С.М., інших кандидатів у народні депутати України за списком Партії регіонів, які мали місце під час проведення прес-конференції у м. Києві 11 січня 2006 року, такими, що не відповідають вимогам Закону і порушують права та законні інтереси Партії регіонів та висунутих цією Партією кандидатів у народні депутати України. Поновити порушені права Партії регіонів і кандидатів у народні депутати України від цієї Партії, для чого зобов'язати особу, що виконує повноваження Міністра внутрішніх справ України, - Луценка Ю.В. спростувати виголошену ним інформацію відносно кандидатів у народні депутати від Партії регіонів тим самим або ідентичним способом і зобов'язати його утриматись від вчинення у майбутньому дій, пов'язаних з порушенням виборчого законодавства та прав і законних інтересів Партії регіонів і кандидатів у народні депутати України від цієї Партії. Зобов'язати особу, що виконує повноваження Міністра внутрішніх справ України, надати пояснення стосовно його заяви: "Коли питають, чому бандити не в тюрмі, я відповідаю: тому що Піскун у списку Партії регіонів." Здійснити подання на ім'я Президента України, як гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, як керівника держави, що призначає та звільняє з посади Міністра внутрішніх справ, про неправомірне втручання у виборчий процес особи, що виконує повноваження Міністра внутрішніх справ України, Луценка Ю.В. шляхом зловживання службовим становищем та перевищення посадових обов'язків, для прийняття відповідного рішення. Витребувати від Інтернет-видань "FORUM" і "CENSOR", телерадіокомпанії "ТРК "Київська Русь" друковані і аудіовізуальні матеріали прес-конференції особи, що виконує повноваження Міністра внутрішніх справ України, Луценка Ю.В. 11 січня 2006 р. у м. Києві."
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 103 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) суб'єктом звернення зі скаргою, що стосується процесу виборів депутатів, може бути кандидат у депутати. Постановою Центральної виборчої комісії від 16 грудня 2005 року N 208 "Про реєстрацію кандидатів у народні депутати України, включених до виборчого списку Партії регіонів" зареєстровано кандидата у народні депутати України Забарського Владислава Валерійовича, включеного до виборчого списку Партії регіонів під N 176.
Згідно з частиною першою статті 104 Закону скарга, що стосується призначення, підготовки і проведення виборів депутатів, з урахуванням особливостей, встановлених статтями 111-115 Закону, може бути подана відповідним суб'єктом звернення зі скаргою, зокрема, на дію посадової чи службової особи органу державної влади, органу місцевого самоврядування чи іншого суб'єкта виборчого процесу відповідно до статті 12 Закону.
Відповідно до частини першої статті 112 Закону суб'єкт виборчого процесу може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, закладу, установи чи організації, їх посадової чи службової особи, що стосуються невиконання покладених на них законом обов'язків, протиправного втручання у діяльність виборчих комісій або їх членів, а також недотримання вимог Закону з питань передвиборної агітації. Згідно з частиною другою статті 112 Закону скарга на дії посадової особи органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, закладу чи організації подається до окружної виборчої комісії чи Центральної виборчої комісії або до місцевого суду за місцезнаходженням відповідного органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, закладу чи організації.
Скарга до виборчої комісії може бути подана суб'єктом звернення зі скаргою протягом п'яти днів після вчинення дії суб'єктом оскарження (частина перша статті 106 Закону. Оскаржувані дії вчинено 11 січня 2006 року. Отже, зазначену скаргу подано належному суб'єкту розгляду в установлений Законом строк оскарження.

................
Перейти до повного тексту