1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
20.01.2006 N 254
Про скарги Виборчого блоку політичних партій "Опозиційний блок НЕ ТАК!", зареєстровані Центральною виборчою комісією 16 січня 2006 року за N 21-34-855, N 21-34-857 та N 21-34-858
До Центральної виборчої комісії 16 січня 2006 року надійшли скарги Виборчого блоку політичних партій "Опозиційний блок НЕ ТАК!" на дії Міністра юстиції України кандидата у народні депутати України Головатого Сергія Петровича. Заінтересовані особи - виборчі блоки політичних партій "Блок Юлії Тимошенко" "Народний блок Литвина", Партія регіонів, політична партія Комуністична партія України.
У своїх скаргах Виборчий блок політичних партій "Опозиційний блок НЕ ТАК!" просить визнати дії Головатого Сергія Петровича як Міністра юстиції України та кандидата у народні депутати України, включеного до виборчого списку Блоку "Наша Україна", які мали місце під час інтерв'ю 10 січня 2006 року в програмі новин "Вчасно. Про головне" телекомпанії НТН, у програмі новин "Час" ТРК НБМ 5 канал та в програмі новин Національної телекомпанії України (телеканал УТ-1), такими, що порушують вимоги виборчого законодавства України щодо проведення передвиборної агітації та спрямовані на порушення прав та охоронюваних законом інтересів громадян; зобов'язати Головатого С.П. утриматися від порушень чинного виборчого законодавства, а також прав суб'єктів виборчого процесу; винести попередження кандидату в народні депутати України Головатому С.П.
Викладені у скаргах вимоги суб'єкт звернення обґрунтовує висловлюваннями Міністра юстиції України Головатого С.П. під час інтерв'ю у засобах масової інформації: телекомпанії НТН, ТРК НБМ 5 канал та Національної телекомпанії України.
Відповідно до пунктів 1 та 2 частини першої статті 103 Закону України "Про вибори народних депутатів України (далі - Закон) суб'єктами звернення зі скаргою, що стосується процесу виборів депутатів, можуть бути кандидат у депутати, а також партія (блок) - суб'єкт виборчого процесу в особі її керівника (керівників блоку), представника партії (блоку) у Центральній виборчій комісії, уповноваженої особи партії (блоку) чи іншої особи, уповноваженої рішенням центрального керівного органу партії (керівного органу блоку). Виборчий блок політичних партій "Опозиційний блок НЕ ТАК!" висунув кандидатів у народні депутати України 18 грудня 2005 року на Міжпартійному з'їзді цього блоку, відтак набув статусу суб'єкта виборчого процесу з виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року.
До Центральної виборчої комісії звернувся зі скаргою представник Виборчого блоку політичних партій "Опозиційний блок НЕ ТАК!" у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу Місюра Вадим Ярославович, який є належним суб'єктом звернення зі скаргою.
Згідно з частиною першою статті 104 Закону скарга, що стосується призначення, підготовки і проведення виборів депутатів, з урахуванням особливостей, встановлених статтями 111-115 Закону, може бути подана відповідним суб'єктом звернення зі скаргою, зокрема, на дію посадової чи службової особи органу державної влади, органу місцевого самоврядування чи іншого суб'єкта виборчого процесу відповідно до статті 12 Закону.
Частиною першою статті 112 Закону встановлено, що суб'єкт виборчого процесу може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, закладу, установи чи організації, їх посадової чи службової особи, що стосуються невиконання покладених на них законом обов'язків, протиправного втручання у діяльність виборчих комісій або їх членів, а також недотримання вимог закону з питань передвиборної агітації. Згідно з частиною другою статті 112 Закону скарга на дії посадової особи органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, закладу чи організації подається до окружної виборчої комісії чи Центральної виборчої комісії або до місцевого суду за місцезнаходженням відповідного органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, закладу чи організації.
Відповідно до частини першої статті 115 Закону кандидат у депутати, партія (блок) - суб'єкт виборчого процесу може оскаржити дії чи бездіяльність кандидата у депутати, якщо ці дії чи бездіяльність спрямовані на порушення встановленого законом порядку висунення кандидата у депутати, проведення передвиборної агітації, а також на порушення їх прав та охоронюваних законом інтересів або виборчих прав громадян.
Головатий Сергій Петрович зареєстрований кандидатом у народні депутати України 27 грудня 2005 року постановою Центральної виборчої комісії N 277. Однак суб'єктом звернення із зазначеними скаргами оскаржено дії Головатого Сергія Петровича, як посадової особи органу виконавчої влади.
Згідно з частиною першою статті 113 Конституції України Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади. Статтею 114 Конституції України встановлено, що до складу Кабінету Міністрів України входять Прем'єр-міністр України, Перший віце-прем'єр-міністр, віце-прем'єр-міністри, міністри. Указом Президента України від 6 жовтня 2005 року N 1425/2005 Міністром юстиції України призначено Головатого Сергія Петровича.
Скарга до виборчої комісії може бути подана суб'єктом звернення зі скаргою протягом п'яти днів після вчинення дії суб'єктом оскарження (частина перша статті 106 Закону. Оскаржувані дії Міністра юстиції України Головатого С.П. відбулися 10 січня 2006 року. Суб'єктом оскарження було подано скаргу 14 січня 2006 року, яку повернуто без розгляду Центральною виборчою комісією 15 січня 2006 року з посиланням на частину третю статті 108 Закону, як неналежно оформлену.
Відповідно до частини шостої статті 106 Закону строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім випадку повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення суб'єктом розгляду скарги без розгляду відповідно до частини третьої статті 108 Закону.
Суб'єкт звернення зі скаргою повторно звернувся до Центральної виборчої комісії зі скаргою 16 січня 2006 року.
Отже, скаргу подано належному суб'єкту розгляду в установлений Законом строк оскарження.
Таким чином, розгляд скарг Виборчого блоку політичних партій "Опозиційний блок НЕ ТАК!" на дії Міністра юстиції України кандидата у народні депутати України Головатого С.П. належить до повноважень Центральної виборчої комісії. Оскільки скарги стосуються одного й того самого суб'єкта оскарження та одних і тих самих його дій, Центральна виборча комісія розглядає ці скарги спільно.
На виконання вимог частини одинадцятої статті 108 Закону 17 січня 2006 року копії зазначеної скарги надіслано Центральною виборчою комісією суб'єкту оскарження та заінтересованим особам, зазначеним у скарзі.
Пояснення Головатого С.П. до Центральної виборчої комісії станом на 20 січня 2006 року не надіслано.
Центральною виборчої комісією зроблено запити до ТРК НБМ 5 канал, Телекомпанії НТН, Національної телекомпанії України із проханням надати записи інтерв'ю Міністра юстиції України Головатого С.П., що відбулися 10 січня 2006 року, під час яких були зроблені висловлювання, що є предметом розгляду дано скарг.
Розглянувши скаргу та вивчивши додані до неї матеріали надані в додатках до скарги в якості доказів суб'єктом звернення, а також матеріали отримані від засобів масової інформації (записи інтерв'ю) Центральна виборча комісія встановила.
10 січня 2006 року в програмі новин "Вчасно. Про головне" на каналі НТН Міністр юстиції України Головатий С.П. припустився таких висловлювань: "Прем'єр-міністр Єхануров був до сьогоднішнього дня прем'єр-міністром, і надалі він буде прем'єр-міністром. Для чого був ось цей спектакль і оцей екстаз злиття парламентських фракцій, очолюваних Тимошенко, Кравчуком... Це вододіл тих політичних сил, які сьогодні об'єдналися проти Ющенка. Ну якщо Тимошенко вирішила бути разом з комуністами, якщо Кравчук з Медведчуком вирішили бути разом з комуністами, Литвин зі своєю фракцією і "Регіони" Януковича вирішили бути разом з комуністами і підтримати їх в цьому юридичному маразмі - це їхня воля...

................
Перейти до повного тексту