- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
N 19 від 24.03.99 м. Київ |
Про пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Закону України "Про вибори народних депутатів України"
Пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Закону України "Про вибори народних депутатів України" схвалити і надіслати Верховній Раді України (додаються).
Голова Центральної виборчої комісії | М.РЯБЕЦЬ |
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 24 березня 1999 року N 19
Пропозиції щодо змін і доповнень до Закону України "Про вибори народних депутатів України" ( 541/97-ВР )
1. Друге речення частини четвертої статті 1 замінити реченням такого змісту:
"Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у виборах."
2. У статті 3:
із частини четвертої виключити друге речення;
частину сьому виключити. У зв'язку з цим частину восьму вважати частиною сьомою.
3. У статті 5 слова "збори громадян і трудові колективи" замінити словами "через збори виборців за місцем Їх проживання".
4. Частину другу статті 8 викласти в такій редакції:
"2. Виборчі дільниці утворюються окружними виборчими комісіями за поданням сільських, селищних, міських (міст, де немає районних рад), районних у містах рад, а в разі відсутності таких подань - за пропозицією відповідно сільських, селищних, міських (міст, де немає районних рад) голів, голів районних у містах рад або посадових осіб, які відповідно до закону здійснюють їх повноваження. Окружною виборчою комісією встановлюється єдина нумерація виборчих дільниць, визначаються межі кожної виборчої дільниці у відповідному одномандатному виборчому окрузі."
5. У статті 10:
частини одинадцяту і чотирнадцяту викласти в такій редакції:
"11. Дільничні виборчі комісії утворюються сільськими, селищними, міськими (міст, де немає районних рад), районними в містах радами не пізніш як за 45 днів до дня виборів, а у виняткових випадках, які зазначені в частині четвертій статті 8 цього Закону, - за 5 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря і 5-15 членів комісії за поданням відповідно сільського, селищного, міського (міст, де немає районних рад) голови, голови районної в місті ради або посадової особи, яка відповідно до закону здійснює її повноваження, на основі подань легалізованих відповідно до закону районних, міських осередків політичних партій, підприємств. установ і організацій, а також органів самоорганізації населення, що діють на відповідній території. В місцях компактного проживання національних меншин створені ними громадські організації мають право пропонувати кандидатури до складу дільничних виборчих комісій";
"14. У разі, коли рада в установлений цим Законом строк не утворить дільничні виборчі комісії, ці комісії утворюються не пізніш як за 40 днів до дня виборів окружною виборчою комісією за поданнями, що вносилися на розгляд відповідної ради. Ці подання вносяться до окружної виборчої комісії відповідно сільським, селищним, міським (міст, де немає районних рад) головою, головою районної в місті ради або посадовою особою, яка відповідно до Закону здійснює її повноваження";
доповнити статтю після частини чотирнадцятої трьома новими частинами такого змісту:
"15. Дільничні виборчі комісії у стаціонарних лікувальних, санаторно-оздоровчих закладах та інших місцях тимчасового перебування виборців з обмеженим пересуванням, на суднах, які перебувають у плаванні, утворюються в порядку, передбаченому цією статтею.
16. Дільничні виборчі комісії при представництвах України за кордоном утворюються відповідною окружною виборчою комісією за поданням керівників представництв.
17. Окружні виборчі комісії інформують населення через засоби масової інформації або іншим шляхом про своє місцезнаходження, поштову адресу та режим роботи."
У зв'язку з цим частину п'ятнадцяту цієї статті вважати частиною вісімнадцятою.
6. Статтю 11 викласти в такій редакції:
"Стаття 11. Повноваження Центральної виборчої комісії
1. Повноваження Центральної виборчої комісії щодо організації підготовки і проведення виборів депутатів визначаються Законом України "Про Центральну виборчу комісію" та цим Законом.
1) приймає обов'язкові для виконання виборчими комісіями роз'яснення з питань застосування цього Закону, здійснює контроль за їх діяльністю;
2) визначає порядок використання засобів масової інформації для проведення передвиборної агітації;
3) контролює використання виборчими комісіями коштів Державного бюджету України із залученням до проведення перевірок працівників органів Міністерства фінансів України та Державної податкової адміністрації України;
4) є правонаступником окружних виборчих комісій, повноваження яких припинено відповідно до цього Закону;
5) припиняє рух коштів на рахунках виборчих комісій в установах банків після закінчення строку їх повноважень або, в разі порушення ними кошторисно-фінансової дисципліни, приймає рішення про перерахування залишків коштів на рахунок Центральної виборчої комісії для подальшого перерозподілу на потреби виборчої кампанії;
6) здійснює контроль за надходженням та використанням коштів виборчих фондів політичних партій, виборчих блоків партій, кандидатів у депутати, залучає до проведення відповідних перевірок працівників органів Державної податкової адміністрації України, а також установи банків, в яких відкриті відповідні рахунки;
7) встановлює норми і перелік обладнання, інвентаря та послуг, необхідних для роботи виборчих комісій, вимоги до такого обладнання, порядок його зберігання в міжвиборчий період, а також затверджує зразки обладнання багаторазового використання;
8) скасовує, змінює рішення виборчих комісій, що суперечать закону, або зупиняє їх дію, приймає інші рішення з цих питань;
9) встановлює порядок залучення до роботи виборчих комісій технічних працівників та умови оплати їх праці, порядок використання транспорту на період підготовки і проведення виборів;
10) здійснює інші повноваження відповідно до цього Закону та інших законів України."
7. Статтю 12 після пункту 19 доповнити двома новими пунктами такого змісту:
"20) здійснює реєстрацію у виборчому окрузі офіційних спостерігачів від громадських організацій України та кандидатів у депутати, видає їм посвідчення встановленого зразка, сприяє у виконанні ними своїх повноважень, розглядає подані ними до встановлення результатів виборів звернення, заяви та акти про порушення Закону дільничними виборчими комісіями і приймає по них рішення;
21) перед припиненням повноважень після задоволення вимог кредиторів повертає на рахунок Центральної виборчої комісії невикористані кошти Державного бюджету України та передає їй майно в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією".
У зв'язку з цим пункт 20 цієї статті вважати пунктом 22.
8. Частину десяту статті 14 викласти в такій редакції:
"10. На засіданнях комісій мають право бути присутніми кандидати в депутати, уповноважені особи від політичних партій, виборчих блоків партій, довірені особи кандидатів у депутати, офіційні спостерігачі, а також представники засобів масової інформації, акредитовані в установленому порядку. За рішенням комісії на її засіданні можуть бути присутні й інші особи. Присутнім на засіданні забороняється втручатися в роботу виборчих комісій."
9. Статті 15, 16 і 17 викласти в такій редакції:
"Стаття 15. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій
1. Рішення, дії або бездіяльність окружних чи дільничних виборчих комісій, їх посадових і службових осіб можуть бути оскаржені кандидатами у депутати та їх довіреними особами, уповноваженими особами політичних партій, виборчих блоків партій, а також виборцями протягом семи днів після прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності до виборчої комісії вищого рівня або безпосередньо до суду за місцезнаходженням дільничної виборчої комісії, а щодо окружної виборчої комісії - відповідно до Верховного Суду Автономної Республіки Крим, обласного, міських Київського та Севастопольського судів.
2. Рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії можуть бути оскаржені до Верховного Суду України у порядку, передбаченому законом.
3. Скарги (заяви), що надійшли до відповідної виборчої комісії або суду, розглядаються протягом трьох днів, а в разі оскарження рішення, дії або бездіяльності виборчих комісій менш як за три дні до дня виборів чи в день їх проведення - негайно.
4. У випадках, що потребують додаткової перевірки, скарги повинні бути розглянуті у десятиденний строк, але не пізніше дня виборів.
5. Не підлягають розгляду (залишаються без розгляду) скарги (заяви), подані з порушенням установлених цим Законом строків.
6. Не підлягають розгляду скарги (заяви) щодо порушень цього Закону, які мали місце до дня голосування, але були подані до відповідної виборчої комісії або суду після 24 години дня, що передує дню голосування, а також скарги (заяви) щодо порушень цього Закону, які мали місце в день голосування, але були подані до відповідної виборчої комісії пізніше 24 години дня голосування.
7. Суди організовують свою роботу під час виборчої кампанії, в тому числі у вихідні дні, таким чином, щоб забезпечити своєчасний розгляд скарг (заяв) усіх суб'єктів виборчого процесу. Суди забезпечують розгляд скарг (заяв) і в день виборів.
Стаття 16. Статус осіб, які входять до складу виборчих комісій
1. Статус членів Центральної виборчої комісії визначається Законом України "Про Центральну виборчу комісію" та цим Законом.
2. До складу окружних та дільничних виборчих комісій входять громадяни України, які мають право голосу і проживають або працюють у межах відповідного одномандатного виборчого округу. Для секретаря виборчої комісії обов'язковим є володіння державною мовою.
Не можуть бути у складі виборчих комісій уповноважені особи політичних партій, виборчих блоків партій, списки кандидатів у депутати від яких зареєстровані для участі у виборах, та кандидати у депутати, кандидати у депутати місцевих рад чи на посаду сільського, селищного, міського голови, їх близькі родичі (чоловік, дружина, їх діти, батьки, рідні брати і сестри), особи, які перебувають у прямому підпорядкуванні кандидатів по роботі (службі), довірені особи кандидатів, офіційні спостерігачі, а також громадяни, які мають судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку. Одна і та ж особа може входити до складу лише однієї виборчої комісії.
3. У разі реєстрації особи, яка входить до складу виборчої комісії, кандидатом у депутати або довіреною особою кандидата, уповноваженою особою політичної партії, виборчого блоку партій її повноваження у комісії вважаються припиненими з дня такої реєстрації.
4. Окружна, дільнична виборча комісія може звернутися до органу, який її утворив, з мотивованою пропозицією про заміну з підстав, передбачених частиною сьомою цієї статті, голови, заступника голови, секретаря або члена (членів) комісії, якщо за це проголосує на засіданні комісії не менше двох третин її складу. Пропозиція виборчої комісії розглядається з прийняттям відповідного рішення.
5. У разі дострокового припинення повноважень виборчої комісії або зменшення кількісного складу виборчої комісії від встановленого у статті 10 цього Закону відповідний орган не пізніш як на сьомий день затверджує новий склад виборчої комісії або вводить до її складу додатково необхідну кількість осіб.
6. За рішенням виборчої комісії, яке затверджується виборчою комісією вищого рівня, голова, заступник голови, секретар або інші члени окружної виборчої комісії (загальною кількістю не більше трьох осіб) або дільничної виборчої комісії (загальною кількістю не більше двох осіб) можуть бути на період виборчої кампанії звільнені від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи.
7. Повноваження окружної, дільничної виборчої комісії або окремих осіб, які входять до їх складу, можуть бути припинені достроково органом, що утворив комісію, лише у випадках порушення комісією або окремими особами з її складу
Конституції України, цього Закону та інших законів України. Повноваження осіб, які входять до складу зазначених комісій, також припиняються у зв'язку з їх особистою заявою про складення повноважень у комісії, припиненням громадянства України, вибуттям за межі України у період до закінчення виборчої кампанії, набранням законної сили обвинувального вироку суду щодо відповідної особи, а також у разі її смерті. Повноваження осіб, які входять до складу виборчих комісій, припиняються також у зв'язку з висуванням їх кандидатами у Президенти України, кандидатами у депутати місцевих рад чи на посади сільських, селищних, міських голів, набуття ними статусу офіційних спостерігачів.
Припинення повноважень виборчої комісії чи окремих членів комісії, а також внесення змін до її складу здійснюється в порядку, визначеному цим Законом.
Стаття 17. Оплата праці членів виборчих комісій
1. Оплата праці членів виборчих комісій, звільнених від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи, а також пенсіонерів та осіб, що тимчасово не працюють, здійснюється відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.
2. Розмір заробітної плати членів виборчих комісій, звільнених від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи, не може бути нижчим від середньої заробітної плати за місцем основної роботи.
10. У статті 20:
у частині першій слова "зборами громадян і трудовими колективами" замінити словами "зборами виборців за місцем їх проживання";
частину другу викласти в такій редакції:
"2. Виборчі блоки партій можуть утворюватися політичними партіями, зареєстрованими в установленому законом порядку, після здійснення Центральною виборчою комісією відповідно до частини першої статті 6 цього Закону оголошення про початок виборчої кампанії";
у частині третій слова "та одночасно" замінити словом "або".
11. У статті 22:
у частині першій слова "виборчих блоків партій, що висунули списки кандидатів у депутати і списки яких зареєстровані Центральною виборчою комісією" замінити словами "які легалізовані в установленому порядку", виключити слова "при цьому політична партія, виборчий блок партій може висунути лише одного кандидата у депутати в кожному виборчому окрузі";
доповнити частину першу реченням такого змісту:
"Рішення зборів (конференції) разом із заявою особи, яка висувається кандидатом у депутати, про її намір балотуватися подається до окружної виборчої комісії";
із частини другої виключити слова "виборчих блоків партій", "або угоди між партіями про утворення виборчого блоку";
у частині четвертій цифри "90" замінити цифрами "80" доповнити цю частину реченням такого змісту:
"У разі призначення позачергових виборів висування кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах починається за 50 днів і закінчується за 35 днів до дня виборів."
12. У пункті 7 частини першої статті 24 слова "декларацію про доходи" замінити словами "декларацію про майно та доходи".
13. У статті 25:
частину першу після слів "до окружної виборчої комісії" доповнити словами і цифрами "не пізніш як за 55 днів до дня виборів" і далі за текстом;
пункт 2 частини першої викласти двома пунктами з такій редакції:
"2) протокол зборів (конференції) відповідного місцевого осередку політичної партії, легалізованої в установленому порядку, в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі про висунення кандидатів у депутати за підписом головуючого та секретаря зборів (конференції) або протокол зборів громадян за місцем їх постійного проживання за підписами головуючого і секретаря зборів;
................Перейти до повного тексту