- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
N 19 від 15.02.2000 м. Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Центральної виборчої комісії
N 2007 від 27.12.2012 )
Про Методичні рекомендації з питань утворення комісій з всеукраїнського референдуму та порядку внесення змін до їх складу
1. Затвердити Методичні рекомендації з питань утворення комісій з всеукраїнського референдуму та порядку внесення змін до їх складу (додаються).
2. Методичні рекомендації надіслати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам та комісіям з всеукраїнського референдуму.
Голова Центральної виборчої комісії | М.РЯБЕЦЬ |
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 15 лютого 2000 року 2000 року
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
з питань утворення комісій з всеукраїнського референдуму та порядку внесення змін до їх складу
1. Порядок утворення комісій Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних, міських, районних у містах, селищних, сільських з всеукраїнського референдуму
Відповідно до частин першої, другої статті 27 Закону комісія Автономної Республіки Крим з всеукраїнського референдуму утворюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим або її Президією, а обласні, Севастопольська міська, районні, районні в містах комісії з всеукраїнського референдуму - відповідною радою або її головою. Київська міська, міські, селищні, сільські комісії з всеукраїнського референдуму утворюються відповідною радою.
З дня набрання чинності прийнятого в 1997 році Закону України
"Про місцеве самоврядування в Україні" положення частини другої статті 27 Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" щодо можливості утворення міських, селищних, сільських комісій з референдуму відповідно головою міської, селищної, сільської ради не діє. Ці комісії можуть бути утворені, як зазначено вище, тільки міською, селищною або сільською радою, оскільки відповідно до положень пункту 19 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" вирішення цих питань віднесено до виключної компетенції рад.
У містах з районним поділом, де не утворені районні в місті ради, районні в місті комісії з всеукраїнського референдуму утворюються міською радою.
У випадку якщо на території сільради, селищної ради знаходяться декілька населених пунктів, утворюється одна сільська, селищна комісія з всеукраїнського референдуму за місцем знаходження адміністративного центру.
Комісії Автономної Республіки Крим, обласні. Київська та Севастопольська міські, районні, міські, районні у містах, селищні, сільські з всеукраїнського референдуму утворюються у складі 9 - 19 осіб не пізніш як за півтора місяця до дня проведення всеукраїнського референдуму, тобто не пізніше 29 лютого 2000 року.
У разі утворення комісій на підставі подань суб'єктів, зазначених у частині третій статті 27 Закону, подання вносяться відповідно до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних, міських, районних у містах, селищних, сільських рад щодо представників до складу комісій з всеукраїнського референдуму у строки, визначені та оприлюднені Головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим або її Президією, головами відповідних рад чи міськими, селищними, сільськими головами.
Відповідно до частини третьої статті 27 Закону, з урахуванням інших чинних нормативно-правових актів України, представники до складу комісій з всеукраїнського референдуму висуваються республіканськими (в Автономній Республіці Крим), обласними, районними, міськими, районними у містах органами політичних партій, осередками політичних партій, громадськими організаціями або їх виконавчими органами, трудовими колективами або їх виборними органами, колективами професійно-технічних і вищих навчальних закладів, розташованих на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, зборами громадян за місцем проживання і військовослужбовців по військових частинах, розташованих на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
У поданні зазначається: найменування суб'єкта вислання; назва комісії з всеукраїнського референдуму; прізвище, ім'я, по батькові представника суб'єкта висування; його рік народження; громадянство; місце проживання (назва населеного пункту, найменування вулиці, номери будинку, квартири, домашнього і службового телефону); місце роботи і посада.
У разі якщо протягом строку, визначеного Головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим або її Президією, головами відповідних рад чи міськими, селищними, сільськими головами, такі подання до відповідної ради не надійдуть або кількість запропонованих представників усіма суб'єктами висування до складу комісії з всеукраїнського референдуму буде менше 9 осіб, комісія утворюється відповідною радою на підставі наявних подань суб'єктів висування представників до складу комісії та подань Голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим, її Президії, голови відповідної ради чи міського, селищного, сільського голови. У випадку утворення комісії головою ради склад комісії формується на підставі наявних подань суб'єктів висування представників до складу комісії та власних пропозицій голови ради.
................Перейти до повного тексту