1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
30.10.2004 N 1077
Про скаргу кандидата на пост Президента України Ющенка В.А.
До Центральної виборчої комісії 12 жовтня 2004 року надійшла скарга кандидата на пост Президента України Ющенка Віктора Андрійовича.
Постановою Центральної виборчої комісії від 14 жовтня 2004 року N 885 скаргу залишено без розгляду.
Рішенням Верховного Суду України від 25 жовтня 2004 року постанову Центральної виборчої комісії від 14 жовтня 2004 року N 885 "Про скаргу кандидата на пост Президента України Ющенка В.А" скасовано, Центральну виборчу комісію зобов'язано розглянути скаргу по суті.
Суб'єкт звернення зі скаргою просить Центральну виборчу комісію визнати дії телеканалу "Інтер" (АТЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація") щодо поширення 7 жовтня 2004 року о 20 годині 24 хвилини у програмі "Подробности" аудіо- і відеозаписів офіційного повідомлення про кандидата на пост Президента України Януковича В.Ф. неправомірними і такими, що порушують виборче законодавство та права кандидата на пост Президента України Ющенка В.А. щодо рівності прав і можливостей його участі у виборчому процесі.
Обґрунтовуючи свої вимоги, Ющенко В.А. посилається на те, що повідомлення про кандидата на пост Президента України відповідно до частини другої статті 60 Закону України "Про вибори Президента України" (далі - Закон) є однією з форм передвиборної агітації, а надання ефірного часу за рахунок коштів виборчого фонду кандидата на пост Президента України здійснюється згідно зі встановленим у частині дев'ятій статті 61 Закону порядком - на підставі угоди та за умови попереднього надходження коштів на рахунок засобу масової інформації. У той же час, на думку суб'єкта звернення зі скаргою, Прем'єр-міністр України Янукович В.Ф., як вища посадова особа вищого органу в системі органів виконавчої влади, не може брати участі в здійсненні передвиборної агітації.
Розглянувши скаргу та додані до неї матеріали, Центральна виборча комісія встановила.
7 жовтня 2004 року о 20 годині 24 хвилини в інформаційній програмі новин "Подробности" на телеканалі "Інтер" транслювалося повідомлення про діяльність Прем'єр-міністра України Януковича В.Ф.
Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про інформацію" всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
Відповідно до частини першої статті 2 Закону України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування засобами масової інформації" засоби масової інформації України відповідно до законодавства України мають право висвітлювати всі аспекти діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані надавати засобам масової інформації повну інформацію про свою діяльність через відповідні інформаційні служби органів державної влади та органів місцевого самоврядування, забезпечувати журналістам вільний доступ до неї, крім випадків, передбачених Законом України "Про державну таємницю", не чинити на них будь-якого тиску і не втручатися в їх виробничий процес. Засоби масової інформації можуть проводити власне дослідження і аналіз діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, давати їй оцінку, коментувати.

................
Перейти до повного тексту