1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
24.09.2004 N 681
Про скаргу довіреної особи кандидата на пост Президента України Ющенка В.А. в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі Катеринчука М.Д.
До Центральної виборчої комісії 3 вересня 2004 року надійшла скарга довіреної особи кандидата на пост Президента України Ющенка В.А. в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі Катеринчука Миколи Дмитровича.
Суб'єкт звернення зі скаргою просить Центральну виборчу комісію визнати дії телерадіокомпанії "Студія "1+1" щодо поширення аудіо- і відеозапису офіційного повідомлення про кандидата на пост Президента України Януковича В.Ф. у програмі "ТСН" 31 серпня 2004 року о 19 годині 39 хвилин неправомірними і такими, що порушують виборче законодавство та права кандидата на пост Президента України Ющенка В.А. щодо рівності прав і можливостей його участі у виборчому процесі.
Зазначену скаргу 4 вересня 2004 року було повернуто заявнику на підставі частини третьої статті 102 Закону України "Про вибори Президента України", відповідно до якої скарга на дії чи бездіяльність засобів масової інформації, їх власників, посадових та службових осіб подається до місцевого суду за місцезнаходженням засобу масової інформації, дії чи бездіяльність якого оскаржуються.
Верховний Суд України 14 вересня 2004 року ухвалив рішення, яким Центральну виборчу комісію зобов'язано розглянути скаргу довіреної особи кандидата на пост Президента України Ющенка В.А. в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі Катеринчука М.Д. від 3 вересня 2004 року.
Вивчаючи предмет скарги, Центральна виборча комісія виходить з наступного.
Відповідно до частини першої статті 102 Закону України "Про вибори Президента України" лише кандидат на пост Президента України, партія (блок) - суб'єкт виборчого процесу мають право оскаржувати до відповідної виборчої комісії або суду дії чи бездіяльність засобів масової інформації, їх власників, посадових та службових осіб, які порушують встановлений законом порядок діяльності засобів масової інформації під час виборчого процесу, у тому числі стосовно передвиборної агітації. Відповідно до частини третьої цієї статті скарги на дії або бездіяльність засобів масової інформації, їх власників, посадових та службових осіб подаються до місцевого суду за місцезнаходженням відповідного засобу масової інформації.

................
Перейти до повного тексту