- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
Про скаргу кандидата на пост Президента України Збітнєва Ю.І.
До Центральної виборчої комісії 17 вересня 2004 року надійшла скарга кандидата на пост Президента України Збітнєва Юрія Івановича.
У скарзі кандидат на пост Президента України Збітнєв Ю.І. просить Центральну виборчу комісію визнати розповсюдження телевізійним каналом "5 Канал" у програмах "Час новин", які вийшли в ефір 9 вересня 2004 року та 10 вересня 2004 року о 21-ій годині 15 хвилин за київським часом, відомостей стосовно незаконного збирання ним підписів таким, що суперечить вимогам частини п'ятої статті
64 Закону України
"Про вибори Президента України". Крім того, суб'єкт звернення зі скаргою просить Центральну виборчу комісію зобов'язати телевізійний канал "5 Канал" надати йому можливість спростувати зазначені відомості, надіслати до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення подання про тимчасове (до закінчення виборчого процесу) зупинення дії ліцензії на право користування каналами мовлення, виданої телевізійному каналу "5 Канал", та звернутись до правоохоронних органів для встановлення обставин справи щодо розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України, а також притягнення до відповідальності осіб, у тому числі посадових осіб телевізійного каналу "5 Канал", які причетні до зазначеного порушення.
Відповідно до частини першої статті
94 Закону України
"Про вибори Президента України" скарга, що стосується призначення, підготовки і проведення виборів Президента України, може бути подана протягом семи днів після дня прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності. Згідно з частиною п'ятою цієї статті
Закону строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає. Отже, скарги, подані після закінчення строку оскарження, розгляду не підлягають.
Таким чином, скарга кандидата на пост Президента України Збітнєва Ю.І. в частині оскарження дій засобу масової інформації - телевізійного каналу "5 Канал" - щодо розповсюдження окремих відомостей у програмі "Час новин" 9 вересня 2004 року не підлягає розгляду, як така, що подана з порушенням встановленого Законом України
"Про вибори Президента України" строку оскарження.
В іншій частині скарга підлягає розгляду Центральною виборчою комісією по суті.
Розглянувши скаргу та доданий до неї відеозапис телепередачі "Час новин" від 10 вересня 2004 року, вивчивши пояснення, надані суб'єктом оскарження - товариством з обмеженою відповідальністю підприємством з іноземними інвестиціями "Телерадіокомпанія НБМ" ("5 Канал"), а також Національною академією Державної податкової служби України, Центральна виборча комісія встановила.
10 вересня 2004 року о 21-ій годині 15 хвилин у телепрограмі "Час новин", яка транслювалася на телевізійному каналі "5 Канал", було оприлюднено аудіовізуальний матеріал, який, на думку ведучого, підтверджує факт "передачі" інформації з підписних листів на підтримку одного з кандидатів на пост Президента України до підписних листів на підтримку іншого кандидата на пост Президента України. Водночас, за твердженням ведучого, "є підстави вважати, що прізвища кандидатів - Віктор Янукович і Юрій Збітнєв". До матеріалу було включено фрагмент відеозапису прес-конференції довіреної особи кандидата на пост Президента України в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі Богатирьової Р.В., яка, зокрема, сказала: "Ми не причетні до цього". У зазначеному матеріалі також прозвучало: "А у штабі кандидата Юрія Збітнєва, до якого запропонувала звернутися депутат Богатирьова, нам повідомили, що займаються з'ясуванням обставин справи і завтра проінформують громадськість про свою точку зору щодо вищенаведеного". Такий зміст аудіовізуального матеріалу не дає переконливих підстав для того, щоб вважати, що засіб масової інформації "5 Канал" допустив оприлюднення завідомо недостовірної інформації щодо кандидата на пост Президента України Збітнєва Ю.І.
За повідомленням Національної академії Державної податкової служби України від 20 вересня 2004 року N 2989/01-12, на її території не проводилося жодних зйомок аудіовізуальними засобами масової інформації, а студенти цього закладу не причетні до оформлення підписних листів.
Відповідно до частини п'ятої статті
64 Закону України
"Про вибори Президента України" забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України. Засіб масової інформації, що оприлюднив інформацію, яку кандидат на пост Президента України вважає явно недостовірною, не пізніш як через три дні після дня оприлюднення таких матеріалів, але не пізніш як за два дні до дня виборів зобов'язаний надати кандидату на пост Президента України, партії (блоку), щодо яких поширено недостовірні відомості, на їх вимогу можливість спростувати такі матеріали: зокрема, надати такий же ефірний час на телебаченні в обсязі не меншому, ніж обсяг повідомлення, що спростовується. Спростування повинно містити посилання на відповідну передачу на телебаченні та на факти, що спростовуються. Спростування має бути оприлюднене без додатків, коментарів та скорочень і здійснюватися за рахунок засобу масової інформації.
................Перейти до повного тексту