- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
Про скаргу довіреної особи кандидата на пост Президента України Козака Р.М. у територіальному виборчому окрузі N 214 Саєнка М.С.
До Центральної виборчої комісії 15 вересня 2004 року надійшла скарга довіреної особи кандидата на пост Президента України Козака Р.М. у територіальному виборчому окрузі N 214 Саєнка Михайла Сергійовича.
У цій скарзі заявник просить визнати неправомірною бездіяльність закритого акціонерного товариства "ММЦ-СТБ" (закрите акціонерне товариство "Міжнародний Медіа Центр - СТБ"), що полягає в ненаданні ефірного часу для розміщення агітаційного матеріалу кандидата на пост Президента України Козака Р.М., а також у ненаданні цією телеорганізацією мотивованої відмови в розміщенні цього агітаційного матеріалу та зобов'язати телеорганізацію "ММЦ-СТБ" розмістити агітаційні матеріали кандидата на пост Президента України Козака Р.М. і додатково, як компенсацію, здійснити одноразове розміщення агітаційних матеріалів Козака Р.М. в ефірі телеорганізації "ММЦ-СТБ".
Обґрунтовуючи свої вимоги, Саєнко М.С. стверджує, що кандидат на пост Президента України Козак Р.М. звернувся з листом до телеорганізації "ММЦ-СТБ" із проханням прорахувати медіа-план і розмістити агітаційний матеріал хронометражем 29 секунд у термін з 8 по 14 вересня 2004 року декілька разів на день та повідомити його про прийняте рішення до 18.00 7 вересня 2004 року. Однак, як зазначає Саєнко М.С., телерадіокомпанія відповіді у зазначений строк не надала.
Відповідно до частини першої статті
94 Закону України
"Про вибори Президента України" скаргу до Центральної виборчої комісії може бути подано протягом семи днів після дня вчинення бездіяльності, яка оскаржується.
Згідно з частиною п'ятою статті
94 Закону України
"Про вибори Президента України" строк подання скарги, встановлений цим Законом, продовженню або поновленню не підлягає. Таким чином, скарги, подані після закінчення строку оскарження, залишаються без розгляду.
Відповідно до частини другої статті
94 Закону України
"Про вибори Президента України" бездіяльність, що може бути оскаржена відповідно до цього Закону, вважається вчиненою в останній день строку, у який мала бути, але не була вчинена відповідна дія.
Як випливає зі скарги та додатку до неї, листа Козака Р.М. до телеорганізації "ММЦ-СТБ", відповідь від телеорганізації на свій лист Козак Р.М. мав бажання отримати до 18.00 7 вересня 2004 року, проте така відповідь у строк не надійшла.
У зв'язку з тим, що довірена особа кандидата на пост Президента України Козака Р.М. в територіальному виборчому окрузі N 214 Саєнко М.С. подав скаргу до Центральної виборчої комісії з вимогою визнати неправомірною бездіяльність телеорганізації "ММЦ-СТБ", що полягає, зокрема, у ненаданні мотивованої відмови у розміщенні агітаційного матеріалу кандидата на пост Президента України Козака Р.М., з порушенням строку, встановленого у частині першій статті
94 Закону України
"Про вибори Президента України", скарга в цій частині відповідно до частини п'ятої зазначеної статті Закону розгляду не підлягає.
Розглядаючи зазначену скаргу в частині вимог заявника визнати неправомірною бездіяльність телеорганізації "ММЦ-СТБ", що полягає у ненаданні ефірного часу для розміщення агітаційного матеріалу кандидата на пост Президента України Козака Р.М. та у зв'язку з цим зобов'язати телеорганізацію "ММЦ-СТБ" розмістити його агітаційні матеріали і додатково, як компенсацію, здійснити одноразове розміщення агітаційних матеріалів Козака Р.М. в ефірі телеорганізації "ММЦ-СТБ", Центральна виборча комісія виходить з такого.
Відповідно до частини дев'ятої статті
61 Закону України
"Про Центральну виборчу комісію" ефірний час за рахунок коштів виборчого фонду кандидата на пост Президента України надається на підставі угоди, що укладається між розпорядником поточного рахунка виборчого фонду кандидата та телерадіоорганізацією. Без укладення такої угоди та надходження коштів на рахунок телерадіоорганізації надання ефірного часу забороняється.
................Перейти до повного тексту