- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
Про Вимоги до програмно-технічного комплексу територіальної виборчої комісії з виборів Президента України 31 жовтня 2004 року
З метою забезпечення відкритості та прозорості підготовки і проведення виборів Президента України 31 жовтня 2004 року, оперативного встановлення і своєчасного оприлюднення на території України та за її межами результатів народного волевиявлення, керуючись статтею
39 Закону України
"Про вибори Президента України", статтею
25 Закону України
"Про Центральну виборчу комісію", розпорядженням Президента України від 2 серпня 2004 року
N 190/2004-рп "Про застосування автоматизованих інформаційних систем у процесі підготовки і проведення у 2004 році виборів Президента України", постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2001 року
N 1713 "Про затвердження Порядку оплати або відшкодування вартості послуг, наданих окружним і дільничним виборчим комісіям під час підготовки та проведення виборів народних депутатів України", розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 липня 2004 року
N 422-р "Деякі питання забезпечення підготовки та проведення виборів Президента України", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Вимоги до програмно-технічного комплексу територіальної виборчої комісії з виборів Президента України 31 жовтня 2004 року (додаються).
2. Цю постанову надіслати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам, обласним, Київській, Севастопольській міським державним адміністраціям та територіальним виборчим комісіям.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на члена Центральної виборчої комісії Охендовського М.В.
Голова Центральної виборчої комісії | С.КІВАЛОВ |
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 21 серпня 2004 року N 406
Вимоги до програмно-технічного комплексу територіальної виборчої комісії з виборів Президента України 31 жовтня 2004 року
I. Склад програмно-технічного комплексу
До програмно-технічного комплексу інформаційно-аналітичної підсистеми "Вибори Президента України" (далі - Система або ІАС "Вибори Президента України") Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" (далі - ЄІАС "Вибори") в територіальній виборчій комісії під час підготовки і проведення виборів Президента України 31 жовтня 2004 року входить кілька комп'ютерних робочих станцій (далі - станції), об'єднаних у локальну мережу разом з периферійним обладнанням до них, та підключених за допомогою комутованих телефонних каналів зв'язку до центрального телекомунікаційного вузла Центральної виборчої комісії.
Технічний комплекс територіальної виборчої комісії має складатися з таких компонентів:
Обов'язкові компоненти:
- основна станція (сервер);
- резервна станція;
- модем (2 шт.);
- сканер;
- лазерний принтер;
- джерела безперебійного живлення для основної та резервної станцій, модема та активного мережевого обладнання;
- телефонні апарати;
- апарат факсимільного зв'язку;
- телефонні лінії (мінімум три лінії - основна, резервна та факсимільного зв'язку).
Додаткові компоненти:
- додаткові робочі станції (1-3 шт. залежно від кількості дільниць у відповідному територіальному виборчому окрузі);
- за умови наявності більше двох станцій - комутатор (або концентратор);
- джерела безперебійного живлення для додаткових станцій.
Станція, на якій буде розгорнуто базу даних ІАС "Вибори Президента України", надалі іменується "основною станцією" або "сервером". До основної станції обов'язково підключаються принтер та модем, джерело безперебійного живлення.
Станція, на якій буде розгорнуто базу даних ІАС "Вибори Президента України", у разі виходу з ладу основної станції, надалі іменується "резервною станцією". У разі виходу основної станції з ладу, в подальшому така резервна станція іменується "сервером". інші станції надалі іменуються "додатковими станціями".
Сервер за допомогою інтерфейсу RS-232 має підключатися до зовнішнього модема, що підтримує протокол V.90 та є локалізованим і сертифікованим для використання на комутованих лініях телефонного зв'язку України. Модем має підключатися до комутованої лінії зв'язку, яка термінована на настінну розетку з інтерфейсом RJ-11. Другий модем, перевірений та настроєний, повинен знаходитися в стані "холодного резерву" у голови територіальної виборчої комісії або у системного адміністратора.
Обидва модеми в межах однієї територіальної виборчої комісії повинні бути абсолютно ідентичні.
У разі якщо до складу програмно-технічного комплексу територіальної виборчої комісії, крім основної, входить тільки одна станція (резервна), то вона може з'єднуватися з основною станцією (сервером) за допомогою кабелю 100-BaseT типу "кросовер". У разі наявності більше двох станцій (основної, резервної і, принаймні, однієї додаткової) вони повинні з'єднуватися в локальну мережу за допомогою комутатора, що має забезпечувати швидкість передачі даних 10/100 Мбіт/с в режимі autodetect. Кількість портів на комутаторі має бути не менше n+1, де n - кількість станцій в програмно-технічному комплексі територіальної виборчої комісії.
Для друку звітів територіальна виборча комісія має бути оснащена лазерним принтером формату А4 з роздільною здатністю не нижче 600 dpi та швидкістю друку не менше 8 сторінок за хвилину.
Сервер та модем повинні підключатися до електромережі 220 В, 50 Гц, 1ф обов'язково із застосуванням джерела (або окремих джерел) безперебійного живлення потужністю не менш ніж 600 ВА і класом не нижче "line interactive". Сумарна ємність батарей джерела безперебійного живлення повинна забезпечувати роботу підключеного обладнання упродовж не менше години. Резервна і додаткові станції повинні забезпечуватися джерелом безперебійного живлення за можливості з підключенням до такого джерела також і комутатора (концентратора).
Кількість станцій у програмно-технічному комплексі територіальної виборчої комісії залежить від кількості дільниць, утворених на території відповідного виборчого округу, і визначається таким чином:
- до 160 дільниць в окрузі - 2 станції;
- від 161 до 240 дільниць в окрузі - 3 станції;
- від 241 до 320 дільниць в окрузі - 4 станції;
- 321 і більше дільниць в окрузі - 5 станцій.
Крім того, в кожній територіальній виборчій комісії має бути встановлена одна додаткова станція для забезпечення ведення бухгалтерського обліку, розрахунків та моніторингу використання коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України, яка укомплектовується спеціалізованими прикладними програмами, що використовуються в Державному казначействі України та в Національному банку України.
Програмно-технічний комплекс територіальної виборчої комісії повинен мати три телефонні лінії (одну - для передачі даних, вихідна лінія, другу - резервну, третю - лінію факсимільного зв'язку). Оператор зв'язку, який надає телефонні лінії, повинен максимально сприяти виділенню цифрових телефонних ліній. Забороняється використання цих ліній для цілей інших, ніж обслуговування інформаційно-аналітичної підсистеми "Вибори Президента України".
Телефонні апарати, які встановлюються в територіальній виборчій комісії, повинні забезпечувати набір телефонних номерів як у пульсовому, так і в тоновому режимах.
У територіальній виборчій комісії обов'язковою є наявність апарата факсимільного зв'язку, який повинен знаходитися в приміщенні, де розгорнута ІАС "Вибори Президента України". Системний адміністратор користується правом пріоритетного використання такого апарата.
II. Строки встановлення програмно-технічного комплексу
Встановлення елементів програмно-технічного комплексу в приміщенні територіальної виборчої комісії здійснюється в такі строки:
- до 27 серпня 2004 року - основна та резервна станції, 2 модеми (один резервний), активне мережеве обладнання (за необхідності), джерела безперебійного живлення до них, принтер, телефони, апарат факсимільного зв'язку;
................Перейти до повного тексту