1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 22 жовтня 2021 року № 435
Про Порядок виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок
Відповідно до частин першої, шостої статті 62, частин шостої, сьомої статті 73, частини шостої статті 117, частини четвертої статті 172, частини четвертої статті 247 Виборчого кодексу України, частин першої, сьомої статті 104, частини третьої статті 105, частини третьої статті 121 Закону України "Про всеукраїнський референдум", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 4 статті 17, пунктами 9, 17 статті 18, пунктами 8, 17 статті 19, пунктами 8, 13 статті 20, пунктами 2, 7, 9 статті 21, пунктом 12 частини шостої статті 35 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Порядок виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок (додаток 1).
2. Встановити форми:
акта приймання-передачі виборчих скриньок, що перебували на зберіганні (додаток 2);
зведеної довідки про передачу дільничним виборчим комісіям/дільничним комісіям з всеукраїнського референдуму виборчих скриньок, що перебували на зберіганні (додаток 3);
акта приймання-передачі виборчих скриньок на зберігання (додаток 4);
зведеної довідки про наявність та місцезнаходження виборчих скриньок (додаток 5).
3. Встановити, що під час організації підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів, всеукраїнського референдуму використовуються виборчі скриньки, які перебувають на відповідальному зберіганні в Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях та Міністерстві закордонних справ України, виготовлені відповідно до постанов Центральної виборчої комісії від 21 січня 1998 року № 15 "Про зразок виборчих скриньок для голосування на виборах народних депутатів України", від 21 квітня 2004 року № 43 "Про виборчі скриньки для голосування на виборах Президента України", від 08 липня 2004 року № 163 "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 21 квітня 2004 року № 43 "Про виборчі скриньки для голосування на виборах Президента України", від 26 квітня 2005 року № 76 "Про виборчі скриньки для голосування на виборах Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, на всеукраїнському та місцевих референдумах", від 08 серпня 2020 року № 165 "Про Порядок виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок", від 16 жовтня 2020 року № 391"Про внесення змін до Порядку виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок".
4. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Центральної виборчої комісії від 08 серпня 2020 року № 165 "Про Порядок виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок";
постанову Центральної виборчої комісії від 16 жовтня 2020 року № 391 "Про внесення змін до Порядку виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок".
5. Копію цієї постанови надіслати обласним, Київській міській державним адміністраціям для використання в роботі та доведення до відома місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних виборчих комісій, а також Міністерству закордонних справ України.
6. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
Голова
Центральної виборчої комісії

О.ДІДЕНКО
Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 22 жовтня 2021 року № 435
ПОРЯДОК
виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок
Цим Порядком урегульовано питання виготовлення виборчих скриньок - скриньок для голосування на виборах Президента України, народних депутатів України, місцевих виборах, всеукраїнському референдумі, ведення їх обліку, зберігання Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями та Міністерством закордонних справ України в період поза виборчим процесом, процесом всеукраїнського референдуму, а також використання виборчих скриньок під час проведення загальнодержавних, місцевих виборів, всеукраїнського референдуму (далі -вибори, референдум).
1. Виготовлення виборчих скриньок
1.1. Виборчі скриньки виготовляються на замовлення Центральної виборчої комісії за розмірами та іншими параметрами, встановленими цим Порядком.
Кожна виборча дільниця, дільниця з всеукраїнського референдуму (далі - дільниця з референдуму) забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок: стаціонарних (великих) та переносних (малих).
Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних (великих), середня - не менше чотирьох стаціонарних (великих), велика - не менше шести стаціонарних (великих) виборчих скриньок.
Мала дільниця з референдуму повинна мати не менше двох стаціонарних (великих), середня - не менше трьох стаціонарних (великих), велика - не менше чотирьох стаціонарних (великих) виборчих скриньок.
Кожна виборча дільниця, дільниця з референдуму повинна мати не менше двох переносних (малих) виборчих скриньок.
У разі потреби виборчі дільниці, дільниці з референдуму забезпечуються додатковою кількістю виборчих скриньок.
1.2. Стаціонарна (велика) виборча скринька виготовляється із прозорого матеріалу, зокрема: поліпропілену, полівінілхлориду, поліметилметакрилату, полікарбонату, полістиролу, має розбірну конструкцію багаторазового використання, висоту - 1000 мм, довжину - 500 мм, ширину - 500 мм, кришку з отвором, розмір якого - 230 х 8 мм, для вкидання виборчих бюлетенів та бюлетенів для голосування на всеукраїнському референдумі (далі разом - бюлетені); на лицьовому боці скриньки розміщується малий Державний Герб України.
Переносна (мала) виборча скринька виготовляється із прозорого матеріалу, зокрема: поліпропілену, полівінілхлориду, поліметилметакрилату, полікарбонату, полістиролу, має розбірну конструкцію багаторазового використання, висоту - 310 мм, довжину - 300 мм, ширину - 300 мм, кришку з отвором, розмір якого - 230 х 8 мм, для вкидання бюлетенів; на лицьовому боці скриньки розміщується малий Державний Герб України.
1.3. Виборчі скриньки, виготовлені для проведення виборів, референдуму, зараховуються на баланс Центральної виборчої комісії за їх первісною вартістю.
1.4. Центральна виборча комісія має право списувати виборчі скриньки, непридатні для подальшого використання, та з метою належної організації підготовки та проведення виборів, референдуму може замовляти виготовлення додаткової кількості скриньок, у тому числі більшої, ніж їх необхідна кількість, визначена в пункті 1.1 цього Порядку.
2. Зберігання виборчих скриньок і порядок їх обліку
2.1. Зберігання виборчих скриньок у період поза виборчим процесом, процесом всеукраїнського референдуму забезпечується відповідно Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, а також Міністерством закордонних справ України на підставі договорів про відповідальне зберігання, укладених з Центральною виборчою комісією.
У разі утворення регіональних та/або територіальних представництв Центральної виборчої комісії виборчі скриньки можуть бути передані їм на зберігання в порядку, встановленому Комісією.
2.2. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, а також Міністерство закордонних справ України забезпечують збереження виборчих скриньок, їх облік на позабалансовому рахунку і контроль за використанням згідно з цим Порядком.
2.3. Для належного обліку виборчих скриньок та їх подальшого використання за потреби Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, а також Міністерство закордонних справ України визначають:
- необхідну кількість виборчих скриньок для забезпечення виборчих дільниць, дільниць з референдуму під час виборів, референдуму відповідно до пункту 1.1цього Порядку;
- додаткову кількість виборчих скриньок, які можуть надаватись для забезпечення виборчих дільниць, дільниць з референдуму під час виборів, референдуму, що може становити не більше ніж 20 відсотків необхідної кількості, передбаченоїпунктом 1.1цього Порядку.
2.4. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації мають право передавати виборчі скриньки на відповідальне зберігання районним, районним у місті Києві, Севастополі державним адміністраціям (далі - місцеві органи виконавчої влади), органам влади Автономної Республіки Крим та органам місцевого самоврядування відповідно Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, а Міністерство закордонних справ України - закордонним дипломатичним установам України, при яких утворюються закордонні виборчі дільниці, закордонні дільниці з всеукраїнського референдуму (далі разом - закордонні дільниці). При цьому відповідальність за збереження виборчих скриньок та їх облік несуть Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, Міністерство закордонних справ України.
2.5. Місцеві органи виконавчої влади, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, закордонні дипломатичні установи України в разі отримання виборчих скриньок відповідно від Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Міністерства закордонних справ України забезпечують їх зберігання у період поза виборчим процесом, процесом всеукраїнського референдуму, облік на позабалансовому рахунку, своєчасну передачу дільничним виборчим комісіям, дільничним комісіям з всеукраїнського референдуму (далі разом - дільничні комісії) згідно з цим Порядком.
2.6. Облік стаціонарних (великих) та переносних (малих) виборчих скриньок здійснюється окремо.
2.7. З метою забезпечення обліку виборчих скриньок під час їх зберігання, крім виборчих скриньок, переданих Центральною виборчою комісією Міністерству закордонних справ України, кожній скриньці присвоюється номер, який зазначається на одній з її бокових стінок. Номер виборчої скриньки складається з чотирьох частин: вид скриньки/номер регіону/номер району (району в місті)/порядковий номер скриньки.
Вид скриньки вказується великими літерами: "С" - для стаціонарних, "П" - для переносних виборчих скриньок.
Номер регіону визначається в порядку черговості відповідно до частини другої статті 133 Конституції України, а саме: Автономна Республіка Крим - 1; Вінницька область - 2; Волинська область - 3; Дніпропетровська область - 4; Донецька область - 5; Житомирська область - 6; Закарпатська область - 7; Запорізька область - 8; Івано-Франківська область - 9; Київська область - 10; Кіровоградська область - 11; Луганська область - 12; Львівська область - 13; Миколаївська область - 14; Одеська область - 15; Полтавська область - 16; Рівненська область - 17; Сумська область - 18; Тернопільська область - 19; Харківська область - 20; Херсонська область - 21; Хмельницька область - 22; Черкаська область - 23; Чернівецька область - 24; Чернігівська область - 25; місто Київ - 26; місто Севастополь - 27.
Номер району (району в місті) визначається згідно з переліком районів (районів у місті) регіону в алфавітному порядку.
2.8. Виборчі скриньки зберігаються в розібраному вигляді в упаковці.
2.9. Виборчі скриньки зберігаються у приміщеннях, що відповідають вимогам до приміщень для зберігання товарно-матеріальних цінностей.
2.10. У разі втрати (нестачі), викрадення, знищення чи пошкодження під час зберігання виборчих скриньок Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, Міністерство закордонних справ України, на відповідальне зберігання яких передано скриньки, відшкодовують Центральній виборчій комісії завдані збитки, розмір яких визначається відповідно до Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року № 1891, або самостійно придбавають у відповідного суб’єкта господарювання нові скриньки за розмірами та іншими параметрами, встановленими цим Порядком.
У разі пошкодження під час проведення виборів, референдуму виборчих скриньок їх ремонт здійснюють власними силами Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, Міністерство закордонних справ України.
Якщо ремонт виборчих скриньок є неможливим або економічно недоцільним, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, Міністерство закордонних справ України надають Центральній виборчій комісії пропозиції та відповідні документи щодо списання таких скриньок.
3. Передача місцевими органами виконавчої влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, закордонними дипломатичними установами України виборчих скриньок дільничним комісіям
3.1. У разі проведення виборів, референдуму виборчі скриньки передаються місцевими органами виконавчої влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування відповідним дільничним комісіям виборчих дільниць/дільниць з референдуму, утворених у межах відповідних адміністративно-територіальних одиниць/відповідної територіальної громади, не пізніш як за сім днів до дня виборів, референдуму за актом приймання-передачі виборчих скриньок, що перебували на зберіганні (додаток 2 до постанови Центральної виборчої комісії від 22 жовтня 2021 року № 435), який складається у трьох примірниках:
- один залишається у місцевих органах виконавчої влади, органах влади Автономної Республіки Крим або органах місцевого самоврядування, що забезпечували зберігання виборчих скриньок, та є підставою для зняття з обліку відповідної кількості виборчих скриньок;
- другий надсилається дільничними комісіями до окружної, територіальної виборчої комісії, окружної комісії з всеукраїнського референдуму, яка їх утворила, протягом одного дня з моменту приймання-передачі виборчих скриньок, що перебували на зберіганні, та є підставою для здійснення обліку на позабалансовому рахунку відповідної кількості виборчих скриньок окружними, територіальними виборчими комісіями, окружними комісіями з всеукраїнського референдуму;
- третій залишається в дільничній комісії, якій передано виборчі скриньки.
3.2. У разі виявлення потреби щодо забезпечення відповідних виборчих дільниць, дільниць з референдуму додатковою кількістю виборчих скриньок за мотивованим зверненням Центральної виборчої комісії, територіальної, окружної виборчої комісії, окружної комісії з всеукраїнського референдуму Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, Міністерство закордонних справ України забезпечують невідкладну передачу місцевими органами виконавчої влади, органами влади Автономної Республіки Крим, закордонними дипломатичними установами України та органами місцевого самоврядування у встановленому цим розділом порядку додаткової кількості виборчих скриньок відповідним дільничним комісіям виборчих дільниць/ дільниць з референдуму, утворених у межах відповідних адміністративно-територіальних одиниць/відповідної територіальної громади.
3.3. Окружна виборча комісія, окружна комісія з всеукраїнського референдуму протягом трьох днів після отримання від усіх дільничних комісій, утворених у межах відповідного територіального виборчого округу, територіального округу з всеукраїнського референдуму (далі - територіальний округ), актів приймання-передачі виборчих скриньок, що перебували на зберіганні, складає зведену довідку про передачу дільничним виборчим комісіям/дільничним комісіям з всеукраїнського референдуму виборчих скриньок, що перебували на зберіганні (додаток 3до постанови Центральної виборчої комісії від 22 жовтня 2021 року № 435), у двох примірниках, один з яких передається Центральній виборчій комісії, другий - відповідно Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям.

................
Перейти до повного тексту