- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 9 липня 2021 року № 254 |
Про Порядок проведення Центральною виборчою комісією жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружних комісій з всеукраїнського референдуму
Відповідно до
статей 10,
41, частин першої, третьої - п'ятої
статті 45, частин першої, другої, четвертої, п'ятої
статті 46,
статті 74 Закону України "Про всеукраїнський референдум", керуючись статтями
11 -13, пунктами 1, 5 статті
20 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення Центральною виборчою комісією жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружних комісій з всеукраїнського референдуму (додається).
2. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
Голова Центральної виборчої комісії |
О.ДІДЕНКО |
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 9 липня 2021 року № 254
ПОРЯДОК
проведення Центральною виборчою комісією жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружних комісій з всеукраїнського референдуму
Цей Порядок визначає механізм проведення жеребкування щодо включення кандидатур від політичних партій (крім політичних партій, які утворили депутатські фракції у Верховній Раді України поточного скликання), які зареєстровані в Центральній виборчій комісії як прихильники або опоненти питання всеукраїнського референдуму, до складу окружних комісій з всеукраїнського референдуму (далі - окружні комісії).
1. Окружні комісії утворюються Комісією не пізніш як за сорок днів до дня голосування на всеукраїнському референдумі у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії.
2. Окружна комісія складається із дванадцяти осіб.
3. Право подання кандидатур до складу окружних комісій мають:
1) ініціативна група всеукраїнського референдуму за народною ініціативою (далі - ініціативна група), яка є прихильником питання всеукраїнського референдуму;
2) політична партія, яка утворила депутатську фракцію у Верховній Раді України поточного скликання та зареєстрована як прихильник або опонент питання всеукраїнського референдуму;
3) політична партія, яка зареєстрована як прихильник або опонент питання всеукраїнського референдуму (крім політичних партій, зазначених у підпункті 2 цього пункту).
4. Подання щодо кандидатур до складу окружних комісій у паперовій формі та в електронному вигляді вносяться до Комісії не пізніш як за сорок п'ять днів до дня голосування за формами, затвердженими
постановою Комісії від 2 липня 2021 року № 242 "Про форми подань кандидатур до складу комісій з всеукраїнського референдуму" (додатки 1 - 3).
5. Кандидатури, подані до складу окружної комісії, можуть бути відхилені лише з підстав їх невідповідності вимогам, визначеним
статтею 41 Закону України "Про всеукраїнський референдум" (далі - Закон), шляхом прийняття відповідного рішення Комісією або в разі застосування механізму жеребкування.
Рішення про відхилення кандидатур за результатами жеребкування не приймається.
Технічні описки та неточності, допущені в поданні, не є підставою для відхилення внесених кандидатур. Про виявлення таких описок і неточностей невідкладно повідомляється представник відповідного суб'єкта процесу всеукраїнського референдуму в Комісії. Зазначені описки та неточності може бути виправлено шляхом внесення уточненого подання стосовно відповідних кандидатур не пізніш як за сорок п'ять днів до дня голосування, а в разі отримання такого повідомлення в останній день цього строку - наступного дня після отримання такого повідомлення. Якщо уточнене подання не надійшло в установлений строк, відповідні кандидатури відхиляються.
6. Участь громадян України у всеукраїнському референдумі є добровільною. Ніхто не може бути примушений до підтримки чи непідтримки ініціативи щодо проведення референдуму за народною ініціативою, участі чи неучасті в голосуванні на всеукраїнському референдумі, а також у проведенні агітації чи у здійсненні інших заходів або процедур, передбачених
Законом.
Виборець може входити до складу лише однієї комісії з всеукраїнського референдуму.
Заяви осіб, запропонованих до складу окружної комісії, про згоду на участь у роботі комісії від відповідного суб'єкта подання кандидатур із зазначенням прізвища, власного імені та по батькові особи, її виборчої адреси та про ненадання згоди на участь у роботі комісії іншим суб'єктам подання на відповідному всеукраїнському референдумі надаються відповідним суб'єктам всеукраїнського референдуму до моменту внесення до Комісії подання стосовно кандидатур до складу окружних комісій.
У разі виявлення одночасного внесення однієї кандидатури до складу декількох окружних комісій або однієї кандидатури від різних суб'єктів подання до складу однієї комісії Комісія звертається до відповідних суб'єктів подання, особи, запропонованої до складу комісії (комісій), для уточнення інформації та надання заяви про згоду на участь у роботі однієї окружної комісії від відповідного суб'єкта подання.
7. За умови відповідності кандидатур, запропонованих до складу окружної комісії, а також внесеного подання вимогам
Закону до складу комісії включаються:
по одному представнику від суб'єктів подання, зазначених у підпунктах 1, 2 пункту 3 цього Порядку, - обов'язково;
не більше ніж по одному представнику від суб'єктів подання, зазначених у підпункті 3 пункту 3 цього Порядку, - шляхом жеребкування.
8. Жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружних комісій проводиться на засіданні Комісії не пізніш як на п'ятий день після закінчення строку внесення подань щодо кандидатур до складу окружних комісій.
9. З метою забезпечення представництва у складі окружної комісії прихильників та опонентів питання всеукраїнського референдуму (далі - прихильники, опоненти) таке жеребкування проводиться окремо щодо включення до складу комісії кандидатур від прихильників та від опонентів.
Під час жеребкування кількість членів окружної комісії від прихильників та від опонентів, які беруть участь у жеребкуванні, визначається таким чином, щоб мінімізувати різницю у представництві в комісії прихильників та опонентів, ураховуючи кількість представників ініціативної групи та політичних партій, які утворили депутатські фракції у Верховній Раді України поточного скликання.
10. Для мінімізації різниці у представництві в окружній комісії прихильників та опонентів (за наявності відповідних подань) необхідно виходити з того, що рівність представництва в комісії прихильників та опонентів може бути забезпечена за умови включення до її складу рівної кількості членів окружної комісії від прихильників та від опонентів - половина складу комісії (шість членів комісії) від прихильників та половина складу комісії (шість членів комісії) від опонентів.
Кількість вакантних місць, на які включаються кандидатури окремо від прихильників та від опонентів за результатами жеребкування (далі - вакантні місця), встановлюється шляхом знаходження різниці між половиною кількості від складу окружної комісії (шість осіб) та кількістю кандидатур відповідно від прихильників та опонентів, які включаються до складу окружної комісії обов'язково.
У разі якщо кількість кандидатур до складу окружної комісії від прихильників (чи опонентів), які включаються обов'язково, дорівнює або є більшою половини від її складу (дорівнює або є більшою шести), жеребкування проводиться тільки щодо включення до складу окружної комісії кандидатур від опонентів (чи прихильників) за умови наявності вакантних місць. У цьому випадку кількість вакантних місць, на які включаються до складу окружної комісії кандидатури від опонентів (чи прихильників) за результатами жеребкування, дорівнює різниці між загальним складом окружної комісії (дванадцять осіб) та сумарною кількістю кандидатур від прихильників та від опонентів, які включаються до складу окружної комісії обов'язково.
................Перейти до повного тексту