- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 2 липня 2021 року № 245 |
Про Порядок реєстрації (акредитації) офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на всеукраїнському референдумі
1. Затвердити Порядок реєстрації (акредитації) офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на всеукраїнському референдумі (додаток 1).
2. Встановити форми:
подання кандидатур, які пропонуються для акредитації офіційними спостерігачами від іноземної держави, міжнародної організації на всеукраїнському референдумі (додаток 2);
посвідчення офіційного спостерігача від іноземної держави, міжнародної організації на всеукраїнському референдумі (додаток 3).
3. Копію цієї постанови надіслати Міністерству закордонних справ України, Міністерству внутрішніх справ України, Адміністрації Державної прикордонної служби України.
4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
Заступник Голови Центральної виборчої комісії |
В.ПЛУКАР |
Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 2 липня 2021 року № 245
ПОРЯДОК
реєстрації (акредитації) офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на всеукраїнському референдумі
Цей Порядок регулює питання реєстрації (акредитації) офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на всеукраїнському референдумі (далі - акредитація).
1. Загальні положення
1.1. Діяльність офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на всеукраїнському референдумі (далі - міжнародні спостерігачі) регулюється
Законом України "Про всеукраїнський референдум" (далі - Закон), загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права у сфері організації та проведення референдумів.
1.2. Міжнародним спостерігачем є особа, запропонована для акредитації іноземною державою чи міжнародною організацією, у тому числі міжнародною неурядовою організацією, зареєстрованою за межами України, та акредитована Центральною виборчою комісією відповідно до вимог
Закону та цього Порядку.
1.3. Міжнародний спостерігач не є суб’єктом процесу всеукраїнського референдуму.
1.4. Міжнародні спостерігачі, акредитовані Центральною виборчою комісією, можуть вести спостереження за збором підписів на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, їх перевіркою та за ходом процесу всеукраїнського референдуму. Таке спостереження здійснюється ними самостійно і незалежно з урахуванням обмежень, установлених
Законом.
Міжнародні спостерігачі здійснюють свої повноваження в межах загальнодержавного округу з всеукраїнського референдуму, що охоплює всю територію України та закордонний округ з всеукраїнського референдуму.
1.5. Повноваження міжнародного спостерігача починаються з дня його акредитації Центральною виборчою комісією і припиняються із припиненням ініціативи проведення відповідного всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, зупиненням збору підписів на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою та агітації щодо такої ініціативи, а в разі проголошення (призначення) всеукраїнського референдуму - після офіційного оголошення Центральною виборчою комісією результатів всеукраїнського референдуму, припинення процесу всеукраїнського референдуму, крім випадків дострокового припинення повноважень міжнародного спостерігача.
1.6. Порядок в’їзду міжнародних спостерігачів в Україну встановлено
Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" і відповідними актами Кабінету Міністрів України.
1.7. Фінансове і матеріальне забезпечення діяльності міжнародних спостерігачів здійснюється за рахунок коштів держав чи організацій, які скерували цих спостерігачів в Україну, або за їхні власні кошти.
1.8. На підтвердження повноважень міжнародного спостерігача Комісія видає посвідчення за встановленою нею формою (додаток 3 до постанови Центральної виборчої комісії від 2 липня 2021 року № 245). Таке посвідчення дійсне за умови пред’явлення міжнародним спостерігачем документа, що посвідчує його особу.
2. Акредитація міжнародних спостерігачів
2.1. Міжнародні спостерігачі акредитуються Центральною виборчою комісією. Пропозиції щодо їх акредитації подаються Комісії після початку процесу всеукраїнського референдуму, а в разі ініціювання проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою - після реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, але не пізніш як за сім днів до дня голосування на всеукраїнському референдумі безпосередньо або через Міністерство закордонних справ України.
2.2. Громадяни України не можуть бути акредитовані міжнародними спостерігачами.
Міжнародним спостерігачем не може бути:
особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом;
особа, пропозиції стосовно акредитації якої ініційовано або внесено державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.
................Перейти до повного тексту