- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 20 листопада 2020 року № 509 |
Про скасування пункту 2 постанови Новгород-Сіверської міської територіальної виборчої комісії Новгород-Сіверського району Чернігівської області від 9 листопада 2020 року № 65
До Центральної виборчої комісії 10 листопада 2020 року надійшла постанова Новгород-Сіверської міської територіальної виборчої комісії Новгород-Сіверського району Чернігівської області (далі - Новгород-Сіверська міська територіальна виборча комісія) від 9 листопада 2020 року № 65 "Про розгляд повідомлення від голови Чернігівської обласної партійної організації "Рідний дім" Гусака Р.В.", якою визнано Бондаренка О.А. таким, що "не може набути повноважень мандату міського голови", та призначено повторні вибори Новгород-Сіверського міського голови Новгород-Сіверського району Чернігівської області (далі - Новгород-Сіверський міський голова) на 17 січня 2021 року.
Також 20 листопада 2020 року Комісія отримала постанову цієї територіальної виборчої комісії від 5 листопада 2020 року № 61 "Про обрання Новгород-Сіверського міського голови".
Згідно з частиною першою статті
16 Закону України
"Про Центральну виборчу комісію", якщо Комісії стане відомо про порушення законодавства України про вибори, виборчих прав громадян України з результатів проведених нею перевірок або із засобів масової інформації чи інших джерел, що не суперечать законодавству України, Комісія має право розглянути за власною ініціативою питання, що належать до її повноважень, та прийняти з цього приводу рішення в установленому цим Законом порядку.
Разом з тим частиною другою статті
1, пунктом 3 частини першої статті
17, пунктами 1, 2 частини першої статті
21 указаного
Закону на Центральну виборчу комісію покладено повноваження щодо контролю за діяльністю виборчих комісій, які утворюються для організації підготовки та проведення місцевих виборів, а також за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори на всій території України.
На виконання передбачених наведеними нормами законодавства повноважень Центральна виборча комісія, вивчивши наявні в неї документи, зазначає.
Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 8 серпня 2020 року
№ 160 "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року" 25 жовтня 2020 року відбулися перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, зокрема перші вибори Новгород-Сіверського міського голови.
Згідно з пунктом 20 частини першої статті
92 Конституції України організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України. Спеціальним нормативно-правовим актом, за положеннями якого здійснюється організація і проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, є
Виборчий кодекс України (далі - Кодекс).
Порядок проведення голосування, визначення результатів місцевих виборів регламентовано розділом XXXX
Кодексу.
Так, відповідно до частини першої статті
278 Кодексу міська виборча комісія на підставі протоколу про результати голосування з виборів міського голови приймає одне з передбачених цією нормою рішень, зокрема, про визнання виборів міського голови такими, що не відбулися, та призначення у зв’язку з цим повторних виборів.
Рішення про визнання виборів такими, що не відбулися, та призначення повторних виборів міського голови територіальна виборча комісія приймає за наявності підстав, зазначених у статті
280 Кодексу (частина сьома статті
278 Кодексу).
Пунктом 7 частини першої статті
280 Кодексу передбачено, що територіальна виборча комісія з відповідних місцевих виборів приймає рішення про визнання виборів міського голови такими, що не відбулися, та про призначення повторних виборів, якщо особа після її обрання не набула повноважень міського голови у порядку, встановленому Кодексом, з підстави, зазначеної у частині четвертій статті
231 Кодексу, а саме - у разі смерті відповідної особи.
За змістом частини четвертої статті
283 Кодексу у разі виникнення (виявлення) до реєстрації обраного міського голови обставини, зазначеної у частині четвертій статті
231 Кодексу, відповідна територіальна виборча комісія приймає рішення про визнання відповідної особи такою, що не набула повноважень міського голови та призначає повторні вибори.
Частиною першою статті
286 Кодексу передбачено, що повторні місцеві вибори призначаються у випадках, порядку та строки, передбачені Кодексом.
Згідно з частиною четвертою статті
194 Кодексу, яка регламентує види місцевих виборів та порядок їх призначення, повторні місцеві вибори призначаються територіальною виборчою комісією у разі визнання відповідних місцевих виборів такими, що не відбулися, в порядку, встановленому Кодексом. Підстави для визнання місцевих виборів такими, що не відбулися, та призначення повторних виборів визначено статтею
280 Кодексу.
Частиною другою статті
195 Кодексу встановлено, що повторні місцеві вибори призначаються на останню неділю шістдесятиденного строку з дня прийняття рішення про їх призначення, а виборчий процес розпочинається за п’ятдесят днів до дня повторних місцевих виборів. Рішення про призначення повторних місцевих виборів приймається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня настання обставин, передбачених Кодексом, для призначення таких виборів або з дня припинення обставин, що стали підставою для припинення виборчого процесу відповідних місцевих виборів.
Відповідно до частини восьмої статті
195 Кодексу територіальна виборча комісія шляхом прийняття відповідного рішення оголошує про початок виборчого процесу повторних місцевих виборів на своєму засіданні, про що зазначається у протоколі засідання комісії. Офіційним оголошенням є прийняття відповідною виборчою комісією рішення про початок виборчого процесу відповідного виду місцевих виборів. Офіційне оголошення шляхом прийняття рішення про початок виборчого процесу в разі призначення територіальною виборчою комісією повторних місцевих виборів здійснюється одночасно з прийняттям нею такого рішення.
За змістом частин третьої, четвертої статті
4 Кодексу першим днем обчисленого у днях строку, який відповідно до
Кодексу має початися у зв’язку з настанням певної події, є день, наступний після дня настання вказаної події. Останнім днем обчисленого у днях строку, який відповідно до
Кодексу має закінчитися у зв’язку з настанням певної події, є день, що передує дню вказаної події.
Як вбачається із наявних у Центральній виборчій комісії документів, постановою Новгород-Сіверської міської територіальної виборчої комісії від 5 листопада 2020 року № 61 "Про обрання Новгород-Сіверського міського голови" Бондаренка Олега Анатолійовича, який набрав у єдиному одномандатному виборчому окрузі з виборів Новгород-Сіверського міського голови найбільшу кількість голосів виборців, визнано обраним Новгород-Сіверським міським головою.
Пунктом 1 постанови Новгород-Сіверської міської територіальної виборчої комісії від 9 листопада 2020 року № 65 "Про розгляд повідомлення від голови Чернігівської обласної партійної організації "Рідний дім" Гусака Р.В." Бондаренка О.А. визнано таким, що "не може набути мандату міського голови", а пунктом 2 цієї постанови призначено повторні вибори Новгород-Сіверського міського голови на 17 січня 2021 року. Одночасно з прийняттям такого рішення указаною територіальною виборчою комісією не оголошено початок виборчого процесу відповідних місцевих виборів.
................Перейти до повного тексту