1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 15 жовтня 2020 року № 385
Про Порядок інформаційного забезпечення виборів для осіб з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком)
На виконання вимог частини першої статті 47 Виборчого кодексу України , з метою забезпечення доступу до інформації особам з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком), у тому числі особам з порушеннями зору та слуху, забезпечення доступу таким виборцям до різнобічної, об’єктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого, вільного волевиявлення, враховуючи положення Конвенції про права осіб з інвалідністю, ратифікованої Україною 16 грудня 2009 року, відповідно до частин восьмої, дев’ятої статті 7, частини першої статті 9, частин першої - п’ятої статті 23 Виборчого кодексу України , Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", беручи до уваги рекомендації робочої групи з питань забезпечення реалізації і захисту виборчих прав осіб з інвалідністю, утвореної розпорядженням Голови Центральної виборчої комісії від 2 грудня 2019 року № 83, керуючись статтями 11 - 13, пунктами 1, 2, 12 статті 17 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Порядок інформаційного забезпечення виборів для осіб з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) (додається).
2. Цю постанову надіслати органам ведення Державного реєстру виборців для доведення до відома відповідних територіальних виборчих комісій та окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 208.
3. Рекомендувати засобам масової інформації та інформаційним агентствам, органам державної влади, органам місцевого самоврядування, об’єднанням громадян, іншим особам під час поширення інформації про вибори, що не є передвиборною агітацією, застосовувати норми Порядку, затвердженого пунктом 1 цієї постанови.
4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
Голова
Центральної виборчої комісії

О.ДІДЕНКО
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 15 жовтня 2020 року № 385
ПОРЯДОК
інформаційного забезпечення виборів для осіб з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком)
Цей Порядок розроблено з метою реалізації та захисту конституційних виборчих прав виборців з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком), у тому числі осіб з порушеннями зору та слуху, забезпечення доступу таких виборців до різнобічної, об’єктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого, вільного вибору, а також з метою визначення обсягу інформації, яка може надаватись із використанням доступних форматів.
1. Відповідно до пункту 2 частини першої статті 9 Виборчого кодексу України виборці мають право отримувати інформацію, що стосується підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.
Згідно з частиною восьмою статті 7 Кодексу будь-які прямі чи непрямі привілеї або обмеження виборчих прав громадян України за ознаками, зокрема, інвалідності та стану здоров’я забороняються.
2. Виборцям з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком), у тому числі виборцям з порушеннями зору та слуху, в доступному форматі надається інформація, що стосується підготовки та проведення загальнодержавних та місцевих виборів в обсязі, необхідному для здійснення усвідомленого вільного вибору такими виборцями, а саме інформація:
2.1. Щодо загального інформаційного забезпечення загальнодержавних та місцевих виборів про:
1) виборчі права громадян та способи їх здійснення і захисту;
2) можливість та процедури перевірки включення себе та інших виборців до Державного реєстру виборців та списків виборців на виборчих дільницях;
3) можливість та порядок зміни виборцю місця голосування (виборчої дільниці) без зміни виборчої адреси;
4) адреси місцезнаходження окружної, територіальної, дільничних виборчих комісій та стан доступності виборчих дільниць;
5) підстави та процедури отримання можливості голосувати за місцем перебування;
6) процедуру голосування та спосіб заповнення виборчого бюлетеня;
7) право на оскарження порушень своїх виборчих прав та способи здійснення цього права;
8) відповідальність за порушення законодавства про вибори.
2.2. Щодо спеціального інформаційного забезпечення загальнодержавних виборів про:
1) зареєстрованих кандидатів на пост Президента України, кандидатів у народні депутати України та суб’єктів їх висування, а також інформація про кандидатів, що вибули з балотування;
2) передвиборні програми кандидатів на пост Президента України та суб’єктів їх висування, політичних партій - суб’єктів виборчого процесу з виборів народних депутатів України;
3) рахунки виборчих фондів кандидатів на пост Президента України, рахунки виборчих фондів політичних партій - суб’єктів виборчого процесу з виборів народних депутатів України, максимальний (допустимий) розмір добровільного внеску та спосіб, у який робиться добровільний внесок;

................
Перейти до повного тексту