1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 29 вересня 2020 року № 307
Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України Голікова В.В., висунутого ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ "СТАРТ", Монахової Я.Д., висунутої ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ "ЕНЕРГІЯ", Нечепорука І.О., висунутого ПАРТІЄЮ "РУСЬ", Озіашвілі Г.З., висунутого ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ "МРІЯ" в одномандатному виборчому окрузі № 208 на проміжних виборах народного депутата України 25 жовтня 2020 року
До Центральної виборчої комісії 24 вересня 2020 року надійшли заяви ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СТАРТ", ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ЕНЕРГІЯ", ПАРТІЇ "РУСЬ", ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "МРІЯ" разом з іншими документами щодо реєстрації відповідно Голікова Вадима Вадимовича, Монахової Ярослави Дмитрівни, Нечепорука Івана Олександровича, Озіашвілі Георгія Зурабовича, висунутих відповідно 14 вересня, 27 серпня, 27 серпня, 14 вересня 2020 року на позачергових з’їздах цих партій кандидатами у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 208 на проміжних виборах народного депутата України 25 жовтня 2020 року.
Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія встановила.
Згідно з підпунктом 2 пункту 2 розділу XXXXII "Прикінцеві та перехідні положення" Виборчого кодексу України положення Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) щодо організації підготовки та проведення проміжних виборів народних депутатів України є чинними до наступних чергових або позачергових виборів народних депутатів України.
За змістом частини першої статті 59 Закону та пункту 1 Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" під час реєстрації кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 16 січня 2020 року № 3 (далі - Роз’яснення), Центральна виборча комісія реєструє кандидата в народні депутати України, висунутого політичною партією у відповідному одномандатному виборчому окрузі, за умови отримання нею документів, передбачених частиною першою статті 55 Закону, які обов’язково повинні містити відомості, зазначені в указаній нормі Закону.
Пунктом 6 частини першої статті 55 Закону передбачено, що для реєстрації кандидата в народні депутати України, висунутого політичною партією у відповідному одномандатному виборчому окрузі, необхідно подати до Центральної виборчої комісії документ про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону.
Так, згідно з частиною другою статті 56 Закону політична партія, яка висунула кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі, після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації вносить на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії грошову заставу в розмірі десяти розмірів мінімальної заробітної плати. При цьому Центральна виборча комісія зауважує, що на проміжних виборах народного депутата України 25 жовтня 2020 року розмір грошової застави кандидата в народні депутати України з 1 вересня 2020 року становить 50000 (п’ятдесят тисяч) гривень.
За змістом пункту 6 Роз’яснення документ про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону, який подається до Комісії разом з іншими документами для реєстрації кандидата в народні депутати України, повинен підтверджувати здійснення банківської операції та має відображати:
внесення грошової застави саме політичною партією, яка висунула кандидата в депутати;
внесення грошової застави в розмірі, встановленому частиною другою статті 56 Закону.
У документі про внесення грошової застави платником повинно бути зазначено політичну партію - у разі внесення нею грошової застави для реєстрації висунутих нею кандидатів у депутати.
Внесення грошової застави політичною партією здійснюється шляхом перерахування коштів з банківського рахунку політичної партії на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії.
Натомість до заяви ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СТАРТ" додано квитанцію, в якій зазначено, зокрема: "НА IBAN С КАРТОЧНОГО СЧЁТА", "Операция выполнена через: Мобильний банкинг; Назначение платежа: грошова застава кандидата в народні депутати України від ПП Старт Голікова В.В.; Сумма операции: 1 UAH".
До заяви ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ЕНЕРГІЯ" додано квитанцію, в якій зазначено, зокрема: "НА IBAN С КАРТОЧНОГО СЧЁТА", "Операция выполнена через: мобильний банкинг; Назначение платежа: грошова застава кандидата в народні депутати України від ПП Енергія Монахової Я.Д.; Сума операции: 1 UAH".
До заяви ПАРТІЇ "РУСЬ" додано квитанцію, в якій зазначено, зокрема: "НА IBAN С КАРТОЧНОГО СЧЁТА","Операция выполнена через: Мобильний банкинг; Назначение платежа: грошова застава кандидата в народні депутати України від Партії Русь Нечепорука І.О.; Сумма операции: 1 UAH".
До заяви ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "МРІЯ" додано квитанцію, в якій зазначено, зокрема: "НА IBAN С КАРТОЧНОГО СЧЁТА", "Операция выполнена через: Мобильний банкинг; Назначение платежа: грошова застава кандидата в народні депутати України від ПП Мрія; Сумма операции: 1 UAH".
З огляду на викладене, вказані квитанції не можуть вважатись документами про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону.
Таким чином, визначеного пунктом 6 частини першої статті 55 Закону документа про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону, необхідного для реєстрації кандидатів у народні депутати України Голікова В.В., висунутого ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ "СТАРТ", Монахової Я.Д., висунутої ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ "ЕНЕРГІЯ", Нечепорука І.О. висунутого ПАРТІЄЮ "РУСЬ", Озіашвілі Г.З., висунутого ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ "МРІЯ", до Комісії не подано.

................
Перейти до повного тексту