1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
06.07.2004 N 145
Про Методичні рекомендації щодо порядку збирання підписів виборців на підтримку кандидата на пост Президента України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 155/1 від 08.07.2004 )
Відповідно до статей 53-55 Закону України "Про вибори Президента України", керуючись статтями 11, 12, пунктом 3 статті 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Прийняти Методичні рекомендації щодо порядку збирання підписів виборців на підтримку кандидата на пост Президента України (додаються).
2. Текст Методичних рекомендацій опублікувати в газетах "Голос України", "Урядовий кур'єр" та оприлюднити в інших засобах масової інформації.
3. Постанову надіслати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам, керівним органам політичних партій, зареєстрованих Міністерством юстиції України.
Голова Центральної виборчої комісії С.КІВАЛОВ
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 6 липня 2004 р. N 145
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо порядку збирання підписів виборців на підтримку кандидата на пост Президента України
Відповідно до статті 53 Закону Україні "Про вибори Президента України" на підтримку кандидата на пост Президента України має бути зібрано не менш як п'ятсот тисяч підписів виборців, які мають право голосу, в тому числі не менш як по двадцять тисяч підписів у кожному з двох третин регіонів (Автономна Республіка Крим, області, міста Київ та Севастополь) України.
1. Форма підписного листа на підтримку кандидата на пост Президента України
Центральна виборча комісія протягом трьох днів з дня реєстрації кандидата на пост Президента України приймає рішення про затвердження форми підписного листа для кожного кандидата. Копія постанови Центральної виборчої комісії разом із затвердженою формою підписного листа видаються не пізніше наступного дня після прийняття постанови уповноваженому представнику політичної партії, виборчого блоку політичних партій (далі - партії (блоки)), кандидата на пост Президента України.
Після затвердження Центральною виборчою комісією форми підписного листа для кандидата на пост Президента України уповноваженим представникам партії (блоку) або кандидату на пост Президента України протягом п'яти днів видаються підписні листи у кількості, необхідній для збирання підписів виборців з урахуванням десятивідсоткового резерву.
Партія (блок), яка висунула кандидата на пост Президента України, кандидат на пост Президента України, мають право виготовляти будь-яку кількість підписних листів друкарським способом, ксерокопіюванням або іншим способом з неухильним дотриманням встановленої форми підписного листа.
Зразки заповнення підписного листа додаються (додаток 1, 2).
2. Порядок збирання підписів на підтримку кандидата на пост Президента України
Збирати підписи виборців на підтримку кандидата на пост Президента України можуть громадяни України, які на час збору підписів мають право голосу, за письмовим дорученням кандидата на пост Президента України або його довіреної особи.
Особа, яка збирає підписи виборців, до початку їх збирання повинна власноручно внести до підписних листів відомості про себе: прізвище, ім'я, по батькові (повністю), дата народження (число, місяць, рік), громадянство, домашня адреса, за наявності - номер телефону.
Наприклад: Коваленко Галина Олександрівна. 17.06.54, громадянка України, м. Вінниця, вул. Київська, буд. 146, кв. 26, тел. 26-12-43 (дом.).
В одному підписному листі повинні бути підписи виборців лише одного населеного пункту.
У підписному листі зазначається повна назва населеного пункту (села, селища, міста), в якому проводиться збирання підписів виборців, а також району, області, Автономної Республіки Крим, до складу яких входить цей населений пункт.
Наприклад: село Миролюбівка Попільнянського району Житомирської області або селище Буча Києво-Святошинського району Київської області, або місто Хмільник Вінницької області, або місто Євпаторія Автономної Республіки Крим, або м. Київ.
Усі записи у підписному листі виконуються ручкою (не олівцем) без скорочень.
Ставити підписи у підписних листах на підтримку кандидата на пост Президента України можуть громадяни України, яким на день збирання підписів виповнилося вісімнадцять років та мають право голосу.
Документами, що посвідчують особу та її громадянство, є паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, військовий квиток для військовослужбовців строкової служби, тимчасове посвідчення громадянина України.
Графи підписного листа, що стосуються виборця, заповнюються ним власноручно, а в разі неможливості за станом здоров'я власноручно заповнити підписний лист - на його прохання особою, яка збирає підписи. Правильність відомостей, внесених до підписного листа про себе власноручно виборцем або особою, яка збирає підписи, засвідчується особистим підписом виборця.
Дата підпису виборця (наприклад 19.07.04) та число, місяць і рік народження (наприклад 23.06.83) позначається трьома парами арабських цифр.
Число та місяць народження ставляться тільки для тих виборців, яким виповнюється у рік виборів вісімнадцять років.
Допущена помилка у підписному листі виправляється особою, яка її зробила, у спосіб, який дозволяє прочитати попередній запис; виправлення засвідчується окремим підписом особи, яка зробила виправлення.
Особа, яка збирала підписи виборців, підписує заповнений підписний лист та проставляє цифрами і прописом кількість зібраних у цьому підписному листі підписів виборців.
Підписні листи на підтримку кандидата на пост Президента України мають бути подані до Центральної виборчої комісії не пізніше 20 вересня 2004 року (включно).
3. Обмеження щодо збирання підписів на підтримку кандидата на пост Президента України
Забороняється збирати підписи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в закладах, установах та організаціях.
Участь органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, власників чи керівників підприємств, установ, організацій або уповноважених ними органів у збиранні підписів виборців на підтримку кандидатів на пост Президента України забороняється.
Ніхто не має права примушувати виборця підтримати своїм підписом кандидата на пост Президента України. Забороняється платити коштами, товарами або послугами за підписи на підтримку кандидата, а також перешкоджати виборцю у підтримці кандидатів.
Встановлення обмежень щодо порядку збирання підписів, не передбачених вище, забороняється.
4. Порядок передачі до Центральної виборчої комісії підписних листів з підписами виборців, зібраними на підтримку кандидата на пост Президента України
До 20 вересня 2004 року (включно) уповноважений представник кандидата на пост Президента України передає підписні листи до Центральної виборчої комісії.
Підписні листи передаються згідно з загальним описом (додаток 3), підписаним уповноваженим представником кандидата на пост Президента України.

................
Перейти до повного тексту