1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
08.07.2004 N 155
Про Методичні рекомендації щодо порядку складання списку виборців для проведення голосування на звичайних та спеціальних виборчих дільницях по виборах Президента України 31 жовтня 2004 року
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 1181 від 12.11.2004 )
Відповідно до статей 31-36 Закону України "Про вибори Президента України" та статей 11, 12, пункту 3 статті 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо порядку складання списку виборців для проведення голосування на звичайних та спеціальних виборчих дільницях по виборах Президента України 31 жовтня 2004 року (додаються).
2. Методичні рекомендації надіслати Міністерству охорони здоров'я України, Міністерству транспорту України, Міністерству юстиції України, Державному департаменту з питань виконання покарань, Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам, територіальним виборчим комісіям.
Голова Центральної виборчої комісії С.КІВАЛОВ
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 8 липня 2004 року N 155
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо порядку складання списку виборців для проведення голосування на звичайних та спеціальних виборчих дільницях по виборах Президента України 31 жовтня 2004 року
1. Порядок складання списків виборців для проведення голосування на звичайних виборчих дільницях
Після утворення виборчих дільниць виконавчі органи сільських, селищних, міських (у містах, де немає районних у місті рад), районних у містах рад або органи (посадові особи), які відповідно до закону здійснюють їх повноваження, на основі відповідного загального списку виборців складають списки виборців по кожній звичайній виборчій дільниці за формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії від 23 червня 2004 року N 129.
У списку виборців, зокрема, зазначаються прізвище, ім'я, по батькові, рік народження (для осіб 1986 року народження - також число та місяць народження), адреса місця проживання виборця. За відсутності відомостей про місяць і день народження громадянина вважається, що він народився 1 січня відповідного року. У списку виборців передбачаються відповідні місця для підписів виборців за отримання виборчого бюлетеня в день виборів, а також для підписів члена дільничної виборчої комісії, який видав виборчий бюлетень. Виборці включаються до списку в порядку, зручному для проведення голосування.
Особливу увагу при складанні списку виборців на конкретній виборчій дільниці слід звернути на те, щоб у цей список не були включені громадяни, які значаться в іншому списку, не проживають на території даної виборчої дільниці або не мають права голосу.
Відповідно до частини першої статті 32 Закону України "Про вибори Президента України" виконавчі органи сільських, селищних, міських (у містах, де немає районних у місті рад), районних у місті рад або органи (посадові особи), які відповідно до закону здійснюють їх повноваження, до 25 вересня 2004 року (включно), передають списки виборців для звичайних виборчих дільниць у двох примірниках відповідним територіальним виборчим комісіям за підписом сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради або особи, яка відповідно до закону здійснює його повноваження. Підпис вказаної посадової особи засвідчується печаткою відповідного органу. Керівник виконавчого органу або посадова особа, яка відповідно до закону здійснює його повноваження, організовує роботу щодо складання списків виборців і несе відповідальність за своєчасну їх передачу територіальним виборчим комісіям.
Військовослужбовці, члени їх сімей та інші виборці, які проживають у межах дислокації військових частин (формувань) і голосуватимуть на звичайних виборчих дільницях, розташованих за межами дислокації військових частин, включаються до списків виборців відповідної виборчої дільниці на підставі відомостей, що подаються до 20 вересня 2004 року (включно) командирами військових частин (формувань) до виконавчих органів сільських, селищних, міських (у містах, де немає районних у місті рад), районних у місті рад або органів (посадових осіб), які відповідно до закону здійснюють їх повноваження. Зазначені відомості подаються в одному примірнику за підписом командира військової частини і засвідчуються печаткою військової частини. Командир військової частини забезпечує достовірність та своєчасне надання зазначених відомостей відповідним органам.
У разі якщо до 25 вересня 2004 року (включно) територіальна виборча комісія не отримала список виборців звичайної виборчої дільниці, вона оскаржує бездіяльність сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради або особи, яка відповідно до закону здійснює його повноваження, до місцевого суду в порядку, передбаченому розділом XII Закону України "Про вибори Президента України".
Територіальна виборча комісія до 29 вересня 2004 року (включно) передає список виборців (в одному примірнику) відповідній дільничній виборчій комісії звичайної виборчої дільниці. Другий примірник зберігається у територіальній виборчій комісії. Від імені дільничної виборчої комісії список виборців отримують не менше трьох членів цієї комісії, одним з яких повинен бути голова комісії, а у разі його відсутності - заступник голови або секретар комісії. Про передачу дільничній виборчій комісії списку виборців складається акт за формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії від 23 червня 2004 року N 129.
2. Порядок уточнення списку виборців та ознайомлення з ним виборців на звичайній виборчій дільниці
Після отримання списку виборців дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці невідкладно надає його для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії. Кожен громадянин України має право ознайомитись зі списком виборців та перевірити правильність внесених до списку відомостей лише безпосередньо у приміщенні дільничної виборчої комісії.
Якщо виборець, який проживає в межах конкретної виборчої дільниці, виявив допущені при складанні списку виборців по цій дільниці неправильності, в тому числі невключення, неправильне включення або виключення зі списку виборців його або інших осіб, він має право звернутися зі скаргою до дільничної чи територіальної виборчої комісії або до місцевого суду за місцезнаходженням виборчої дільниці.
Виборець може бути включений до списку для голосування на відповідній виборчій дільниці на підставі: 1) рішення дільничної чи територіальної виборчої комісії; 2) рішення суду; 3) відкріпного посвідчення.
Виключення виборця зі списку здійснюється на підставі рішення суду, рішення дільничної або територіальної виборчої комісії, а також за заявою виборця, зокрема з одночасною видачею йому відкріпного посвідчення у порядку, визначеному статтею 33 Закону України "Про вибори Президента України".
Уточнення відомостей про особу, яка включена до списку виборців, здійснюється на підставі рішення дільничної чи територіальної виборчої комісії або рішення суду.
1) Порядок розгляду питань щодо невключення, неправильного включення або виключення зі списку виборців дільничними чи територіальними виборчими комісіями
До дільничної або територіальної виборчої комісії з питань внесення змін (у тому числі включення або виключення виборця зі списку) до списку виборців вправі звернутися виборці, а також виконавчі органи сільських, селищних, міських (у містах, де немає районних у місті рад), районних у містах рад або органи (посадові особи), які відповідно до закону здійснюють їх повноваження, командири військових частин (формувань).
Дільнична чи територіальна виборча комісія на вимогу члена комісії, кандидата на пост Президента України, довіреної особи кандидата мають право звернутися із запитом до відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування, керівників відповідних закладів та установ щодо надання для ознайомлення документів, що містять інформацію про місце проживання громадян або які засвідчують їх перебування у відповідному закладі чи установі. Зазначені органи зобов'язані надати вказані документи або їх засвідчені копії не пізніш як на третій день після отримання такого запиту виборчої комісії, але не пізніш як напередодні дня виборів.
Виборець особисто звертається до дільничної або територіальної виборчої комісії зі скаргою за формою, передбаченою статтею 95 Закону України "Про вибори Президента України". Скарга подається у письмовій формі та повинна містити: назву виборчої комісії, до якої подається скарга, прізвище, ім'я по батькові та адресу місця проживання заявника скарги, виклад обставин, чітко сформульовані вимоги, підпис заявника скарги та дата підписання. Інші встановлені статтею 95 Закону України "Про вибори Президента України" вимоги можуть бути зазначені в зверненні залежно від обставин, викладених у зверненні.
Така скарга розглядається на засіданні комісії, як правило, у присутності заявника. Скарга, подана не пізніш як за день до дня виборів, повинна бути розглянутою у триденний строк на найближчому засіданні комісії, але не пізніше дня, що передує дню виборів, а подана напередодні дня виборів або до територіальної виборчої комісії в день виборів - невідкладно. За підсумком розгляду заяви виборча комісія зобов'язана прийняти рішення про внесення зміни до списку виборців або мотивоване рішення про відхилення скарги. Копія мотивованого рішення про відхилення скарги видається заявнику не пізніше наступного дня після його прийняття, а напередодні дня виборів або в день виборів - невідкладно.
Дільнична або територіальна виборча комісія приймає рішення щодо внесення змін до списків виборців також за поданнями виконавчих органів сільських, селищних, міських (у містах, де немає районних у місті рад), районних у містах рад або органів (посадових осіб), які відповідно до закону здійснюють їх повноваження, командирів військових частин (формувань), документами, що містять інформацію про місце проживання громадян або які засвідчують їх перебування у відповідному закладі чи установі; повідомленнями, отриманими від територіальних виборчих комісій щодо включення виборців до списку виборців на іншій дільниці.
Територіальна виборча комісія передає своє рішення дільничній виборчій комісії не пізніше наступного дня після його прийняття, а в останній день перед днем виборів і в день виборів - невідкладно.
На підставі такого рішення голова, заступник голови або секретар дільничної виборчої комісії вносить зміни до списку виборців невідкладно після отримання такого рішення. Зміни до списку виборців у зв'язку з прийняттям рішення дільничною виборчою комісією вносяться невідкладно після прийняття цього рішення.
Якщо при розгляді питання про включення виборця до списку виборців були виявлені можливості включення цього виборця до списку виборців на одній чи декількох інших дільницях, дільнична виборча комісія не пізніше наступного дня після прийняття рішення повідомляє територіальну виборчу комісію виборчого округу, до якого вона належить, про включення такого виборця до списку виборців. Територіальна виборча комісія, яка отримала зазначене повідомлення, забезпечує невідкладну передачу цього повідомлення до дільничних виборчих комісій, де вказана особа могла бути включена до списку виборців.
Якщо дільнична виборча комісія, територіальна виборча комісія відмовила виборцю у задоволенні його скарги, він має право оскаржити прийняте виборчою комісією рішення у порядку, визначеному статтею 104 Закону України "Про вибори Президента України".
Скарга про допущені при складанні списку виборців неправильності, невключення, неправильне включення або виключення зі списку виборців громадянина України у день виборів дільничною виборчою комісією не приймається і не розглядається. Така скарга розглядається відповідною територіальною виборчою комісією або місцевим судом. На підставі рішення територіальної виборчої комісії або рішення суду виборець може бути включений головою, заступником голови або секретарем дільничної виборчої комісії звичайної виборчої дільниці до списку для голосування на відповідній виборчій дільниці.
( Пункт 1 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 1181 від 12.11.2004 )
2) Порядок розгляду судом питань щодо невключення, неправильного включення або виключення зі списку виборців
До суду з питань невключення, неправильного включення або виключення його зі списку виборців вправі звернутися виключно виборець.
Скарга, подана до суду до дня виборів, розглядається у триденний строк, але не пізніше дня, що передує дню виборів, а подана в день виборів - невідкладно, але не пізніше часу закінчення голосування. Суд приймає рішення за скаргою виборця відповідно до частини шостої статті 34 Закону України "Про вибори Президента України" за результатами встановлення місця проживання виборця з дотриманням вимоги про включення виборця у списки виборців лише на одній виборчій дільниці.
У разі прийняття рішення суду щодо внесення змін до списку виборців голова, заступник голови, секретар виборчої комісії на виконання такого рішення вносить відповідні зміни до списку виборців невідкладно після отримання рішення суду.
3) Порядок внесення змін до списку виборців
Дільнична виборча комісія уточнені відомості вносить до частини списку виборців "Список доповнено та уточнено".
Виборець, який прибув до дня виборів або до дня повторного голосування включно до населеного пункту не за місцем свого проживання і в установленому законом порядку був виключений зі списку виборців на звичайній виборчій дільниці за місцем проживання, включається головою, заступником голови або секретарем дільничної виборчої комісії звичайної виборчої дільниці без рішення комісії на підставі його письмової заяви та відкріпного посвідчення, яке долучається до списку виборців, та документа, що посвідчує його особу та громадянство України.
При включенні виборця до списку виборців на виборчій дільниці у порядку уточнення відомості про нього, передбачені формою списку виборців, вносяться в кінці списку виборців згідно з документами, що були підставою включення виборця до списку виборців. При цьому у графі поруч з прізвищем виборця зазначаються номер відкріпного посвідчення, дата і номер постанови дільничної чи територіальної виборчої комісії або рішення суду про включення його до списку виборців.

................
Перейти до повного тексту