1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 7 липня 2019 року № 1529
Про виконання судових рішень
До Центральної виборчої комісії 20 червня 2019 року надійшли заяви громадян України Давиденка Антона Миколайовича та Давиденка Артема Миколайовича про самовисування разом з іншими документами щодо реєстрації їх кандидатами в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 208 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.
Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія згідно з пунктом 2 частини першої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) постановою від 25 червня 2019 року № 1324 відмовила в реєстрації Давиденка А.М. та Давиденка А.М. кандидатами в народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.
Не погоджуючись з постановою, Давиденко А.М. і Давиденко А.М. звернулися з позовними заявами до суду, в яких просили суд, зокрема, вказану постанову Комісії в частині, що стосується відмови в їх реєстрації, скасувати та зобов’язати Центральну виборчу комісію зареєструвати їх кандидатами в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 208.
Рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 30 червня 2019 року в справі № 855/223/19 позовні вимоги Давиденка Артема Миколайовича задоволено та зобов’язано Центральну виборчу комісію зареєструвати Давиденка Артема Миколайовича кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 208 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.
Рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 1 липня 2019 року в справі № 855/222/19 позовні вимоги Давиденка Антона Миколайовича задоволено та зобов’язано Центральну виборчу комісію зареєструвати Давиденка Антона Миколайовича кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 208 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.
Не погодившись із зазначеними рішеннями Шостого апеляційного адміністративного суду від 30 червня 2019 року та 1 липня 2019 року, кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 208 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Давиденко Валерій Миколайович звернувся до Верховного Суду з апеляційними скаргами, в яких просив скасувати зазначені рішення суду першої інстанції.
За результатами розгляду постановами Верховного Суду від 4 липня 2019 року в задоволенні апеляційних скарг кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 208 Давиденка В.М. відмовлено, а рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 30 червня 2019 року в справі № 855/223/19 та від 1 липня 2019 року в справі № 855/222/19 залишено без змін.
Згідно зі статтею 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов’язковим до виконання.
Частиною другою статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об’єднаннями на всій території України.
Відповідно до частин першої, третьої статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, пов’язаних із виборчим процесом, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а в разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. Судові рішення суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду такої категорії справ набирають законної сили з моменту проголошення і не можуть бути оскаржені.
Водночас за змістом частини другої, абзацу другого частини четвертої статті 80 Закону не пізніш як за п’ятдесят три дні до дня голосування Центральна виборча комісія затверджує форму, колір і тексти виборчих бюлетенів для голосування в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та одномандатних виборчих округах.
У виборчому бюлетені для голосування в одномандатному виборчому окрузі зазначаються в алфавітному порядку прізвища, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності) зареєстрованих у цьому окрузі кандидатів у народні депутати України з відомостями про рік народження, освіту, посаду (заняття), місце роботи, місце проживання, партійність, а також суб’єкт висування кожного кандидата в народні депутати України.
В автобіографії, поданій до Комісії Давиденком Артемом Миколайовичем разом із заявою про самовисування, зазначено, що він є членом ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ".
Однак у розпорядженні Центральної виборчої комісії є заява голови ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Разумкова Д.О. від 25 червня 2019 року № 25/06-3 (вх. № 21-34-24878 від 25 червня 2019 року), у якій вказано, що Давиденко Артем Миколайович не є членом ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"; довідка, видана ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ "СЛУГА НАРОДУ" № 02/07Д від 2 липня 2019 року (вх. № 21-36-28951 від 5 липня 2019 року), в якій зазначено, що Давиденко Артем Миколайович не має жодного зв’язку з діяльністю ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ", ніколи не був і не є на сьогодні членом цієї політичної партії, до керівних та інших органів не належить (не обирався, не призначався), жодних документів щодо його прийняття в члени цієї партії не надходило і остання у будь-яких оформлених у встановленому законодавством порядку відносинах з указаною фізичною особою не перебуває і ніколи не перебувала, а також Реєстр членів ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" (вх. № 21-36-26578 від 5 липня 2019 року), у якому немає інформації щодо членства Давиденка А.М. у зазначеній політичній партії.
Стаття 63 Закону гарантує забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної, об’єктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого, вільного вибору.

................
Перейти до повного тексту