- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 4 липня 2019 року № 1488 |
Про запит на інформацію Вакуленко О.В., зареєстрований у Центральній виборчій комісії 26 червня 2019 року за № 21-17-25380
До Центральної виборчої комісії 26 червня 2019 року надійшов запит на інформацію Вакуленко Олесі Володимирівни стосовно надання "доступу до контактів працівників ОВК та контактів кандидатів, що зареєстровані в одномандатних округах для самостійного копіювання цієї інформації".
Розглянувши вказаний запит на інформацію, Центральна виборча комісія зазначає.
Відповідно до частини першої статті
27 та частини другої статті
107 Закону під час організації підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України окружні виборчі комісії утворюються Центральною виборчою комісією не пізніш як за п’ятдесят днів до дня голосування.
У поданні кандидатур до складу окружних виборчих комісій зазначаються відомості, зокрема, щодо контактних номерів телефонів осіб, запропонованих до складу окружних виборчих комісій (частина п’ята статті
27 Закону).
Частиною шостою статті
27 Закону передбачено, що до подання додаються власноручно написані заяви осіб, запропонованих до складу окружної виборчої комісії, про згоду на участь у її роботі від відповідного суб’єкта подання, а у разі пропонування цієї кандидатури на посаду голови, заступника голови або секретаря комісії - про згоду виконувати відповідні посадові обов’язки.
Рішення про утворення окружних виборчих комісій та їх склад, прийняте відповідно до вимог
Закону, оприлюднюється на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії та публікується Комісією в регіональному друкованому засобі масової інформації (частина одинадцята статті
27 Закону).
Разом з тим
Законом не передбачено публікації чи розміщення на офіційному вебсайті Комісії інформації стосовно контактних номерів телефонів голів, заступників голів, секретарів чи інших членів окружних виборчих комісій.
При цьому особи, включені до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України, згоди на поширення будь-якої іншої інформації про них, зокрема їх контактних номерів телефонів, Комісії не надавали.
Порядок реєстрації кандидатів у народні депутати України, у тому числі перелік документів, які подаються для їх реєстрації до Центральної виборчої комісії, встановлено статтями
54,
55 Закону.
Так, відповідно до частини першої статті
54, частин першої, другої статті
55 Закону Центральна виборча комісія реєструє кандидата в народні депутати України за умови отримання, зокрема, автобіографії особи, висунутої кандидатом у народні депутати України, яка повинна містити, серед іншого, контактний номер телефону.
На виконання вимог пункту 5 частини першої статті
54, пункту 3 частини першої, пункту 1 частини другої статті
55 Закону в заявах осіб про згоду балотуватися кандидатом у народні депутати України від політичної партії в одномандатному виборчому окрузі та в заяві про самовисування кандидатом у народні депутати України надавалася, зокрема, згода на оприлюднення їх біографічних відомостей.
Законом визначено перелік відомостей і документів щодо кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах, які поширюються Центральною виборчою комісією (частина восьма статті
59, частини друга, п’ята статті
63, частина четверта статті
80, частина двадцять перша статті
107 Закону ), а саме: прізвище, власне ім’я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство із зазначенням часу проживання на території України, відомості про посаду (заняття), місце роботи, партійність, місце проживання, наявність чи відсутність судимості, наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, суб’єкта висування кожного кандидата в депутати, а також передвиборна програма та фотокартка, подані під час реєстрації.
Особи, документи яких для реєстрації кандидатами в народні депутати України отримала Центральна виборча комісія, згоди на поширення будь-якої іншої інформації щодо них, зокрема їх контактних номерів телефонів, Комісії не надавали.
У зв’язку з цим Центральна виборча комісія зазначає, що частинами першою, другою статті
32 Конституції України встановлено, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України. Не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Частинами першою, другою статті
11 Закону України
"Про інформацію" передбачено, що інформація про фізичну особу (персональні дані) - це відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована. Не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адреса, дата і місце народження.
За змістом частини другої статті
21 Закону України
"Про інформацію" інформація про фізичну особу є конфіденційною та може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом.
Згідно з частиною другою статті
7 Закону України
"Про доступ до публічної інформації" розпорядники інформації, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
................Перейти до повного тексту