- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 18 січня 2019 року № 78 |
Про звернення БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ "УКРАЇНА-ГЕОРГІЯ"
До Центральної виборчої комісії 14 січня 2019 року засобами електронної пошти від БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ "УКРАЇНА-ГЕОРГІЯ" надійшли скановані копії "КЛОПОТАННЯ щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року" та доданих до нього матеріалів.
Крім того, 18 січня 2019 року на електронну адресу Центральної виборчої комісії надійшла заява вказаного благодійного фонду "про припинення перешкоджання законній діяльності БФ "Україна-Георгія", в якій міститься прохання долучити цю заяву до зазначених вище документів та невідкладно їх розглянути.
Опрацювавши вказані матеріали, Центральна виборча комісія зазначає.
Частиною першою статті
68 Закону України
"Про вибори Президента України" (далі - Закон) встановлено, що у виборчому процесі можуть брати участь офіційні спостерігачі від кандидатів на пост Президента України, від партій, які висунули кандидатів на пост Президента України, від громадських організацій, які зареєстровані у порядку, встановленому законом (далі - офіційний спостерігач від партії, кандидата на пост Президента України, громадської організації).
Таким чином,
Законом визначено коло суб’єктів, від яких у виборчому процесі з виборів Президента України можуть брати участь офіційні спостерігачі.
Зокрема, згідно з частиною другою статті
69 Закону громадська організація, до статутної діяльності якої належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстрована у встановленому законом порядку, може звернутися до Центральної виборчої комісії не пізніш як за шістдесят днів до дня виборів з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів під час виборів Президента України.
Центральна виборча комісія не пізніш як на п’ятий день з дня отримання клопотання приймає рішення про надання дозволу громадській організації мати офіційних спостерігачів або про відмову в наданні такого дозволу, про що повідомляє громадську організацію наступного дня після дня прийняття відповідного рішення (частина третя статті
69 Закону).
Закон України
"Про громадські об’єднання" визначає правові та організаційні засади реалізації права на свободу об’єднання, гарантованого
Конституцією України та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об’єднань.
За змістом частин першої - третьої статті 1 указаного Закону громадське об’єднання - це добровільне об’єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Громадське об’єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка. Громадська організація - це громадське об’єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.
Отже, відповідно до частини другої статті
69 Закону лише громадська організація, яка зареєстрована у встановленому законом порядку та до статутної діяльності якої належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, може звернутися до Центральної виборчої комісії щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час виборів Президента України, і предметом розгляду на засіданні Комісії згідно з частиною третьою статті
69 Закону з прийняттям рішення про надання дозволу мати офіційних спостерігачів або про відмову в наданні такого дозволу можуть бути тільки документи, подані громадською організацією.
................Перейти до повного тексту