1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 7 липня 2016 року № 287
Про звернення до Головного управління Національної поліції в Луганській області
До Центральної виборчої комісії 5 липня 2016 року надійшло звернення політичної партії "Наш край", зареєстроване в Комісії за № 21-34-7897, в якому повідомляється про вчинення окремими особами дій, що можуть бути кваліфіковані правоохоронними органами як злочинні.
Так, у зверненні заявник вказує на здійснення, на його думку, фальсифікації документів шляхом незаконного отримання персональних даних та копій документів членів дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць одномандатного виборчого округу № 114 та підробки їх підписів на заявах про згоду бути офіційними спостерігачами від одного з кандидатів у народні депутати України, зареєстрованого в цьому виборчому окрузі на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року. З огляду на реєстрацію відповідних членів дільничних виборчих комісій офіційними спостерігачами на підставі подань, до яких додано вищезазначені документи, повноваження таких членів дільничних виборчих комісій було достроково припинено.
У зв'язку з викладеним політична партія "Наш край" просить Комісію розглянути порушене у зверненні питання можливої фальсифікації документів та вжити з цього приводу в межах наданих повноважень заходів реагування.
Вивчивши вказане звернення, Центральна виборча комісія зазначає.
Згідно з частиною першою статті 2 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Комісія відповідно до своїх повноважень забезпечує дотримання передбачених Конституцією України та законами України принципів і засад виборчого процесу, реалізацію і захист виборчих прав громадян України.
Комісія та її члени зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України (частина друга статті 3 вказаного Закону ).
Разом з тим, здійснення перевірки викладених у зверненнях чи повідомленнях відомостей про можливі ознаки вчинення злочину або адміністративного правопорушення, прийняття за ними рішень, вирішення питань про притягнення винних осіб до будь-якого виду відповідальності до повноважень Центральної виборчої комісії не належать.
Частиною першою статті 2 Закону України "Про Національну поліцію" встановлено, що завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах забезпечення публічної безпеки і порядку; охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; протидії злочинності. Згідно з частиною першою статті 23 указаного Закону поліція відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, виявляє причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживає у межах своєї компетенції заходів для їх усунення; вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення; здійснює своєчасне реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події; здійснює досудове розслідування кримінальних правопорушень у межах визначеної підслідності.

................
Перейти до повного тексту